Dosya:Küçük imtiyaz madalyası 23.5 mm.6.1 gr.gümüş 1302 (1884).gif

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Küçük_imtiyaz_madalyası_23.5_mm.6.1_gr.gümüş_1302_(1884).gif((509 × 343 piksel, dosya boyutu: 90 KB, MIME tipi: image/gif))

Dosya ile ilgili açıklama[değiştir | kaynağı değiştir]

Açıklama

Küçük imtiyaz madalyası (gümüş), madalya kendi koleksiyonumda bulunmaktadır.Küçük imtiyaz madalyası, biriki ufak değişikliği haricinde büyük imtiyaz madalyasının tıpatp aynısıdır. Sultan II. Abdülhamid Han döneminde Devleti Osmaniye uğrunda, ibraz-ı sadakat ve secaat edenleri taltif etmek üzere bastırılmış ve bu vasıfları taşıyanlara verilirken, madalyanın arka yüzündeki boşluğa bu kişilerin ad ve soyadları yazılarak kendilerine verilmiştir. Bu madalya 1302 (1884) yılında ihdas edilmiştir. Madalya gümüş olup 23.5 mm çapında ve 6.1 gr. ağırlığındadır

Kaynak

Madalya Kendi Koleksiyonumdan

Tarih

Resim tarafımdan 2004 yılında çekilmiştir

Yazar

tacirci

İzinler

PD


Lisanslama[değiştir | kaynağı değiştir]

PD-icon.svg İlk kez Osmanlı İmparatorluğu'nda yayınlanan bu çalışma devletin uluslararası telif anlaşmalarına katılmayı reddetmesi sebebiyle kamu malıdır.

Flag of the Ottoman Empire.svg


Kamu malı
Bu eser, Telif hakkı süresi dolmuş ve/veya kamulaştırılmış olmasından dolayı Türkiye'de kamu malı olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 27. maddesi:

  • Koruma süresi eser sahibinin yaşadığı müddetçe ve ölümünden itibaren 70 yıl devam eder. Bu süre, eser sahibinin birden fazla olması durumunda, hayatta kalan son eser sahibinin ölümünden itibaren 70 yıl geçmekle son bulur.
  • Sahibinin ölümünden sonra alenileşen eserlerde koruma süresi ölüm tarihinden sonra 70 yıldır.
  • 12. maddenin birinci fıkrasına göre ise; Yayımlanmış olan bir eserin sahibi 11. maddeye göre belli olmadıkça, yayımlayan ve o da belli değilse çoğaltan, eser sahibine ait hak ve salahiyetleri kendi namına kullanabilir.
  • Eser sahibi tüzel kişi ise, koruma süresi eserin yayınlanmış olduğu tarihten itibaren 70 yıldır.


Osmanlı İmparatorluğu'nin kamu malları için {{KM-Osmanlı}} şablonunu kullanabilirsiniz.


Flag of Turkey.svg

Dosya geçmişi

Dosyanın herhangi bir zamandaki hâli için ilgili tarih/saat kısmına tıklayın.

Tarih/SaatKüçük resimBoyutlarKullanıcıYorum
güncel18.39, 15 Nisan 201118.39, 15 Nisan 2011 tarihindeki sürümün küçültülmüş hâli509 × 343 (90 KB)Tacirci (mesaj | katkılar) Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 {{Bilgi |açıklama=Küçük imtiyaz madalyası (gümüş), madalya kendi koleksiyonumda bulunmaktadır.Küçük imtiyaz madalyası, biriki ufak değişikliği haric

Bu görüntü dosyasına bağlantısı olan sayfalar: