Şablon:Çözülememiş

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
[[Çözülememiş {{{1}}} problemleri listesi]]
{{{2}}}
Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]

Bilimde çözülememiş problemler[kaynağı değiştir]

Bu, "bilimde çözülememiş problemler" şablonudur. Bu tür problemlerle ilgili maddelere eklenebilir. Şablon, sağda görünür ve normalde böyle bir problemden bahseden paragrafın başına eklenmelidir. Bu şablonu kullanan sahifeler, üçüncü bir paramatresi olmaması hâlinde otomaktik olarak uygun bir kategori sayfasına eklenecektir (aşağı bakınız).

Kullanımı[kaynağı değiştir]

Bu şablonu kullanmak için maddeye şu kodu ekleyiniz:

{{çözülememiş|A|Ç}}

Burada "A" herhangi bir bilimsel alanı, "Ç" de bağlantılı/bağlantısız kısa bir "açıklamayı" gösterir.

Mesela şöyle:

Çözülememiş bilgisayar bilimi problemleri listesi
Bir yönlü fonksiyonlar, kolayca hesap edilen, ancak tersinin hesabının zor olduğu fonksyonlardır. Bir yönlü fonksiyonların varlığı ispatlanabilir mi?
{{çözülememiş|bilgisayar bilimi|Bir yönlü fonksiyonlar, kolayca hesap edilen, ancak tersinin hesabının zor olduğu [[fonksyon (matematik)|fonksyon]]lardır. [[Bir yönlü fonksiyon]]ların varlığı ispatlanabilir mi?}}

Eğer bu şablonu sadece kısaca çözülmemiş bir problemi zikreden bir maddeye ilave etmek istiyor, ancak bu problemi daha detaylı anlatan başka bir maddeyi biliyorsanız herhangi bir üçüncü parametre ekleyiniz. Bu parametre "kategorize etme" veya "kısaca zikreder" gibi olmalı ve pipe karakterini ("|") içermemelidir.