1990 Wimbledon Tenis Turnuvası - Tek Erkekler

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
1990 Wimbledon Tenis Turnuvası
Şampiyon   İsveç Stefan Edberg
Finalist   Batı Almanya Boris Becker
Final Maç Sonucu   6-2, 6-2, 3-6, 3-6, 6-4
Tüm Kategoriler
Tekler   bay   bayan       gbay   gbyan
Çiftler   bay   bayan   krşık   gbay   gbyan
Diğer Kategoriler
Şöhretler      
Eng Tekler      
Eng Çiftler      

1990 Wimbledon Tenis Turnuvası - Tek Erkekler şampiyonu Stefan Edberg final maçında 6-2, 6-2, 3-6, 3-6, 6-4 setlerle rakibi Boris Becker'ı mağlup etmiştir.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Çeyrek final Yarı final Final
                                                   
  1  Çekoslovakya Ivan Lendl 6 6 5 6  
 Amerika Birleşik Devletleri Brad Pearce 4 4 7 4  
  1  Çekoslovakya Ivan Lendl 1 6 3  
  3  İsveç Stefan Edberg 6 7 6  
3  İsveç Stefan Edberg 6 6 6
   İsveç Christian Bergström 3 2 4  
    3  İsveç Stefan Edberg 6 6 3 3 6
  2  Batı Almanya Boris Becker 2 2 6 6 4
   Amerika Birleşik Devletleri Kevin Curren 6 4 4 7 3  
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Goran Ivanišević 4 6 6 6 6  
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Goran Ivanišević 6 6 0 6
  2  Batı Almanya Boris Becker 4 7 6 7  
7  Amerika Birleşik Devletleri Brad Gilbert 4 4 1
  2  Batı Almanya Boris Becker 6 6 6  

ilk yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm 1[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
1  Çekoslovakya I Lendl 3 6 6 6  
 Arjantin C Miniussi 6 4 3 4     1  Çekoslovakya I Lendl 6 6 6  
LL  İspanya C Costa 3 4 1    İsviçre J Hlasek 1 3 0  
 İsviçre J Hlasek 6 6 6       1  Çekoslovakya I Lendl 7 6 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri B Shelton 7 5 7 6        Amerika Birleşik Devletleri B Shelton 6 7 4 4  
 İsveç T Hogstedt 6 7 6 4      Amerika Birleşik Devletleri B Shelton 5 2 6 6 6
 İspanya S Bruguera 6 6 6 6    İspanya S Bruguera 7 6 4 4 4  
WC  Birleşik Krallık A Castle 7 4 3 1       1  Çekoslovakya I Lendl 3 6 6 6
 İtalya C Pistolesi 3 4 4        Avusturya A Antonitsch 6 4 3 4
 Amerika Birleşik Devletleri D Pate 6 6 6      Amerika Birleşik Devletleri D Pate 3 6 6 6  
Q  Fransa G Raoux 6 6 7   Q  Fransa G Raoux 6 2 4 3  
WC  Birleşik Krallık J Turner 3 4 5        Amerika Birleşik Devletleri D Pate 4 4 6
 Avusturya A Antonitsch 7 6 3 4 6        Avusturya A Antonitsch 6 6 7  
Q  Güney Afrika Cumhuriyeti M Robertson 6 4 6 6 4      Avusturya A Antonitsch 2 6 7 2 6
 Avustralya S Youl 4 3 3   15  Fransa H Leconte 6 4 6 6 3  
15  Fransa H Leconte 6 6 6  

Bölüm 2[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
9  Amerika Birleşik Devletleri J Courier 6 6 6  
 Güney Afrika Cumhuriyeti M Kaplan 1 4 4     9  Amerika Birleşik Devletleri J Courier 6 7 6  
LL  Avustralya T Woodbridge 3 5 6    Avustralya J Stoltenberg 2 6 4  
 Avustralya J Stoltenberg 6 7 7       9  Amerika Birleşik Devletleri J Courier 5 7 5 4  
 Batı Almanya U Riglewski 6 7 7       WC  Avustralya M Woodforde 7 5 7 6  
 Finlandiya V Paloheimo 4 5 5      Batı Almanya U Riglewski 7 4 4 5
 Avustralya J Fitzgerald 5 2 4   WC  Avustralya M Woodforde 6 6 6 7  
WC  Avustralya M Woodforde 7 6 6       WC  Avustralya M Woodforde 4 4 4
 Amerika Birleşik Devletleri B Garrow 4 4 4        Amerika Birleşik Devletleri B Pearce 6 6 6
 Batı Almanya J Woehrmann 6 6 6      Batı Almanya J Woehrmann 2 7 3 2  
 Çekoslovakya M Šrejber 6 3 7 6 6    Çekoslovakya M Šrejber 6 6 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri R Reneberg 7 6 6 3 2        Çekoslovakya M Šrejber 3 3 1
 Amerika Birleşik Devletleri B Pearce 6 3 6 6        Amerika Birleşik Devletleri B Pearce 6 6 6  
Q  İsveç R Bathman 3 6 2 3      Amerika Birleşik Devletleri B Pearce 7 7 6
 Brezilya L Mattar 6 3 4   Q  Japonya S Matsuoka 6 5 3  
Q  Japonya S Matsuoka 7 6 6  

Bölüm 3[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
3  İsveç S Edberg 4 6 6 6  
 Avustralya B Dyke 6 1 3 1     3  İsveç S Edberg 6 6 6  
 Çekoslovakya M Mečíř 6 6 6    Çekoslovakya M Mečíř 2 3 2  
 İspanya T Carbonell 4 4 1       3  İsveç S Edberg 6 5 3 6 9  
 Fransa J-P Fleurian 6 7 6 1 4        İsrail A Mansdorf 4 7 6 2 7  
 Avustralya R Fromberg 7 5 4 6 6      Avustralya R Fromberg 4 6 1
 İsrail A Mansdorf 6 1 5 6 6    İsrail A Mansdorf 6 7 6  
Q  İsveç H Holm 1 6 7 3 2       3  İsveç S Edberg 6 6 6
 Avustralya M Kratzmann 6 6 6       13  Amerika Birleşik Devletleri M Chang 3 2 1
 Brezilya C Motta 2 1 3      Avustralya M Kratzmann w/o  
Q  Amerika Birleşik Devletleri R Leach 3 6 5 5    İsveç A Järryd  
 İsveç A Järryd 6 3 7 7        Avustralya M Kratzmann 6 6 4 2 3
 İsveç J Gunnarsson 3 6 7 3 4       13  Amerika Birleşik Devletleri M Chang 3 4 6 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri J Pugh 6 1 5 6 6      Amerika Birleşik Devletleri J Pugh 3 2 2
 İspanya J F Altur 7 4 3 5   13  Amerika Birleşik Devletleri M Chang 6 6 6  
13  Amerika Birleşik Devletleri M Chang 5 6 6 7  

Bölüm 4[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
11  Fransa G Forget 6 6 6  
 İsveç L-A Wahlgren 2 1 4     11  Fransa G Forget 7 6 6 6  
 Batı Almanya P Kühnen 3 3 1    Batı Almanya E Jelen 6 7 1 2  
 Batı Almanya E Jelen 6 6 6       11  Fransa G Forget 3 7 6 4 6  
 Finlandiya A Rahunen 3 4 6 7 6        Batı Almanya M Stich 6 6 2 6 3  
 Yeni Zelanda K Evernden 6 6 1 6 3      Finlandiya A Rahunen 2 5 3
 Batı Almanya M Stich 6 6 6    Batı Almanya M Stich 6 7 6  
Q  Batı Almanya D Dier 2 3 2       11  Fransa G Forget 4 6 3 5
Q  Birleşik Krallık N Broad 6 6 7        İsveç C Bergström 6 3 6 7
 Amerika Birleşik Devletleri L Duncan 4 2 6     Q  Birleşik Krallık N Broad 6 6 2 2  
 İsveç C Bergström 6 6 6    İsveç C Bergström 4 7 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri T Wilkison 4 3 4        İsveç C Bergström 7 6 6
WC  Birleşik Krallık M Petchey 6 0 6 3        Amerika Birleşik Devletleri J Grabb 6 4 2  
 Amerika Birleşik Devletleri P Chamberlin 4 6 7 6      Amerika Birleşik Devletleri P Chamberlin 2 7 6 6 3
 Amerika Birleşik Devletleri J Grabb 6 6 6    Amerika Birleşik Devletleri J Grabb 6 6 7 3 6  
5  Ekvador A Gómez 4 2 2  

İkinci yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm 5[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
6  Amerika Birleşik Devletleri T Mayotte 6 6 5 3  
 Güney Afrika Cumhuriyeti G Muller 4 7 7 6      Güney Afrika Cumhuriyeti G Muller 7 4 6 7 4  
 Amerika Birleşik Devletleri K Curren 6 6 6    Amerika Birleşik Devletleri K Curren 6 6 7 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri J Tarango 1 4 1        Amerika Birleşik Devletleri K Curren 6 4 1 7 6  
 Çekoslovakya K Nováček 6 6 0 6 6        Çekoslovakya K Nováček 2 6 6 5 3  
 Amerika Birleşik Devletleri G Layendecker 4 7 6 4 0      Çekoslovakya K Nováček 6 6 7
 Amerika Birleşik Devletleri J Rive 5 6 6 5 6    Amerika Birleşik Devletleri J Rive 1 4 6  
Q  Hindistan V Amritraj 7 4 4 7 4        Amerika Birleşik Devletleri K Curren 6 7 7
 Amerika Birleşik Devletleri K Jones 6 3 6 6        Sovyetler Birliği A Volkov 4 6 6
WC  Birleşik Krallık D Sapsford 3 6 4 4      Amerika Birleşik Devletleri K Jones 6 7 3 5 3  
 Amerika Birleşik Devletleri S Davis 6 5 3    İsviçre M Rosset 3 6 6 7 6  
 İsviçre M Rosset 7 7 6        İsviçre M Rosset 3 4 5
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti S Živojinović 7 6 6 1        Sovyetler Birliği A Volkov 6 6 7  
 Sovyetler Birliği A Volkov 6 7 7 6      Sovyetler Birliği A Volkov 7 6 7
 Güney Afrika Cumhuriyeti C van Rensburg 7 7 7    Güney Afrika Cumhuriyeti C van Rensburg 5 4 6  
12  Amerika Birleşik Devletleri P Sampras 6 5 6  

Bölüm 6[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
14  Çek Cumhuriyeti P Korda 0 4 6 2  
 İsrail G Bloom 6 6 4 6      İsrail G Bloom 5 4 3  
WC  Birleşik Krallık C Bailey 4 4 2    Hollanda M Koevermans 7 6 6  
 Hollanda M Koevermans 6 6 6        Hollanda M Koevermans 6 6 6 6 6  
 Fransa T Benhabiles 3 2 7 6 3        İsveç N Kroon 7 4 7 4 3  
 İsveç N Kroon 7 6 5 3 6      İsveç N Kroon 6 2 6 6
 Uruguay D Pérez 4 2 4    Hindistan R Krishnan 3 6 3 3  
 Hindistan R Krishnan 6 6 6        Hollanda M Koevermans 6 3 4 6
 Fransa O Delaître 7 6 3 6        Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti G Ivanišević 4 6 6 7
 Batı Almanya M Zoecke 5 4 6 2      Fransa O Delaître 2 0 6 7 3  
Q  Batı Almanya A Lesch 4 0 4    Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti G Ivanišević 6 6 4 6 6  
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti G Ivanišević 6 6 6        Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti G Ivanišević 6 6 6
 İsveç P Lundgren 7 7 4 4 0        Amerika Birleşik Devletleri D Rostagno 2 2 4  
 Birleşik Krallık J Bates 6 6 6 6 6      Birleşik Krallık J Bates 1 6 4 1
 Amerika Birleşik Devletleri D Rostagno 7 6 6    Amerika Birleşik Devletleri D Rostagno 6 3 6 6  
4  Amerika Birleşik Devletleri J McEnroe 5 4 4  

Bölüm 7[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
7  Amerika Birleşik Devletleri B Gilbert 6 3 4 6 6  
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti B Orešar 1 6 6 1 2     7  Amerika Birleşik Devletleri B Gilbert 5 6 6 6  
 Kanada G Connell 4 4 4   Q  Güney Afrika Cumhuriyeti D Visser 7 3 2 2  
Q  Güney Afrika Cumhuriyeti D Visser 6 6 6       7  Amerika Birleşik Devletleri B Gilbert 6 3 6 6  
 Avustralya D Cahill 6 6 6        Hollanda P Haarhuis 1 6 1 2  
 Kanada M Wostenholme 2 2 0      Avustralya D Cahill 5 7 6 6 3
 Hollanda T Nijssen 6 3 3    Hollanda P Haarhuis 7 5 7 4 6  
 Hollanda P Haarhuis 7 6 6       7  Amerika Birleşik Devletleri B Gilbert 6 3 6 6 13
 İsveç M Larsson 6 4 2        Amerika Birleşik Devletleri D Wheaton 7 6 1 4 11
 Amerika Birleşik Devletleri D Wheaton 7 6 6      Amerika Birleşik Devletleri D Wheaton 6 1 6 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri P Annacone 2 3 6 6 8    Amerika Birleşik Devletleri P Annacone 4 6 4 7 3  
 Amerika Birleşik Devletleri L Shiras 6 6 3 3 6        Amerika Birleşik Devletleri D Wheaton 2 6 6 6 6
 İsveç L Jonsson 2 3 1       10  İsveç J Svensson 6 7 1 0 4  
 Amerika Birleşik Devletleri M Washington 6 6 6      Amerika Birleşik Devletleri M Washington 3 3 4
 Fransa F Santoro 4 3 2   10  İsveç J Svensson 6 6 6  
10  İsveç J Svensson 6 6 6  

Bölüm 8[değiştir | kaynağı değiştir]

1. tur   2. tur   3. tur   4. tur
16  Fransa Y Noah 4 3 2  
Q  Güney Afrika Cumhuriyeti W Ferreira 6 6 6     Q  Güney Afrika Cumhuriyeti W Ferreira 3 6 5  
 Çekoslovakya M Strelba 3 5 3    İspanya J Aguilera 6 7 7  
 İspanya J Aguilera 6 7 6        İspanya J Aguilera 1 1 4  
WC  Avustralya P Cash 4 7 5 6 6       WC  Avustralya P Cash 6 6 6  
Q  Sovyetler Birliği D Poliakov 6 6 7 4 1     WC  Avustralya P Cash 6 6 7
WC  Birleşik Krallık N Brown 4 2 6    Avustralya J Anderson 2 3 6  
 Avustralya J Anderson 6 6 7       WC  Avustralya P Cash 6 1 4
 Amerika Birleşik Devletleri D Goldie 7 6 7       2  Batı Almanya B Becker 7 6 6
Q  Hollanda R Kok 5 1 5      Amerika Birleşik Devletleri D Goldie 6 6 6  
Q  Amerika Birleşik Devletleri K Flach 6 7 6   Q  Amerika Birleşik Devletleri K Flach 3 4 4  
 Hollanda M Schapers 4 6 3        Amerika Birleşik Devletleri D Goldie 3 4 6 5
 Avustralya W Masur 6 6 6       2  Batı Almanya B Becker 6 6 4 7  
 Sovyetler Birliği A Cherkasov 3 4 2      Avustralya W Masur 7 2 3 2
Q  Meksika L Herrera 6 6 5   2  Batı Almanya B Becker 6 6 6 6  
2  Batı Almanya B Becker 7 7 7  

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Resmî site

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]