Aşk Meleğim

Aşk meleğim
FormatPembe dizi
Romantik komedi
Dram
Proje tasarımcısıAdrián Suar
YönetmenRodolfo Antúnez
Jorge Bechara
BaşrolNatalia Oreiro
Facundo Arana
Carlos Belloso
Carla Peterson
Fabiana García Lago
Mónica Ayos
Alejandro Awada
Griselda Siciliani
Claudia Fontán
Pablo Cedrón
Marcelo Mazzarello
Elías Viñoles
Thelma Fardin
Nicolás D'Agostino
Dalma Milebo
Açılış müziğiCorazón valiente
ÜlkeArjantin Arjantin
Diliİspanyolca
Bölüm sayısı231
Yapım
YapımcıPol-ka Producciones
Gösterim süresi60 dk. (reklamlar dahil)
Yayın bilgileri
Ses formatıStereo
Yayın tarihi16 Ocak 2006 - 9 Ocak 2007
Kronoloji
İlişkili programlarUn Gancho al Corazon
Dış bağlantılar

Aşk Meleğim (İspanyolca: 'Sos mi vida'), başrollerinde Facundo Arana ve Natalia Oreiro'nun oynadığı, prodüksiyonu Pol-ka Producciones tarafından gerçekleştirilen ve Arjantin'in Canal 13 kanalında yayınlanan televizyon dizisidir. 16 Ocak 2006 tarihinde yayınlanmaya başlanan dizi, 8 Ocak 2007 tarihinde sona erdi ve yayınlandığı zaman zarfında ortalama 26.9 rating puanı elde etti.[1] Ernesto Korovsky ve Sebastián Parrotta tarafından senaryosu yazılan dizi, toplamda 4 Martín Fierro ve 3 Clarín ödülü kazandı.

Program, Facundo Arana'nın canlandırdığı iş insanı Martin Quesada ile Natalia Oreiro'nun canlandırdığı boksör Esperanza Muñoz arasındaki aşk hikâyesine dayanmaktadır. Hikâye, daha çok mizahi bir anlatımla, fakir insanların zengin yaşamları ile karakterleri birbirine bağlamaktadır.

Çıkış noktası[değiştir | kaynağı değiştir]

Prodüksiyonu Pol-ka tarafından gerçekleştirelen ve senaryosu Ernesto Korovsky ile Sebastián Parrotta tarafından yazılan dizi, daha önceki yıllarda Muñeca Brava dizisinde başrolleri paylaşan Facundo Arana ve Natalia Oreiro'yu tekrar bir araya getirdi. İkili arasındaki arkadaşlık profesyonel ilişkiyi aştı. Örneğin; Natalia Oreiro, Rus televizyonu için dizi çekereken, Facundo Arana'dan gelen sürpriz teklif ile ikili birkaç bölüm aynı dizide rol aldılar.[2] İki oyuncu, dizide beraber oynama şartını getirdikten sonra, dizinin geri kalan kısmı şekilenmeye başlandı.[2] Natalia Oreiro, kendisine gelen film tekliflerini dizide oynadığından dolayı reddetti.[3]

La Boca çevresindeki ev tipleri, convetillo'ların tasarımında ilham kaynağı oldu. Monita, bu tip evlerde arkadaşları ile yaşamaktadır.

Hikâye, Muñeca Brava dizisinde olduğu gibi Aşk Meleğim'de de zengin, kibar bir erkek ile fakir kızın aşkını ele alırken, karakterlerin yaşadığı mekân ve olaylar tek bir ana hikâye üzerinden değil Martin ve Monita'nın farklı yaşamları üzerinden işlenildi. Örneğin Muñeca Brava dizisinde bütün karakter Di Carlo ailesinin malikanesinde yaşarken, Aşk Meleğim'de farklı mekânlar ve bu mekânlarda farklı karakterler oluşturuldu.

Natalia Oreiro, oldukça fakir insanlardan biri olan "La Monita" diye çağrılan Esperanza Muñoz adlı bir boksörü canlandırıyordu. La Boca yakınlarındaki convetillo [1] 'da yaşayan karakterin, arkadaş çevresi burada yaşayan fakir insanlardan oluşuyordu. Ona annesi gibi yakın olan Nieves (Dalma Milebo), Nieves'in oğlu olan ve kısaca "Quique" diye çağrılan erkek arkadaşı Enrique Ferreti (Carlos Belloso), en iyi iki arkadaşı "La Turca" diye tanınan Nilda Yadhur (Mónica Ayos) ile Paraguaylı Kimberly (Fabiana García Lago) conventillo'da baraber yaşadığı kişilerdi. Diğer mekânlardan biri, Monita'nın boksör olarak antrenman yaptığı ve "Comandante Rayo" adlı bir dövüşçüyü canlandıran Quique'nin takıldığı jimnastik salonuydu. Bu mekân da Montaña, Carozo, koç Don César gibi kendi karakterlerine sahipti. Bunlar norm karakter olma özelliğini aşmadılar.

Facundo Arana, ekonomik durumu gayet iyi fakat fazla zengin olmayan Martín Quesada adlı karakteri canlandırıyordu. İş insanı ve Formula 1 pilotu olan Martín Quesada, geleneksel pembe dizilerdeki zengin adamlar gibi bencil ve açgözlü biri değildi. İşyeri olan "Grupo Quesada" (Quesada Grubu) ve evi, bu karakterin bulunduğu mekânlardı. İşyerindeki karakterler, danışmanı Alfredo Uribe (Alejandro Awada), sekreteri Mercedes (Claudia Fontán) ve ikinci başkan olan, Martin'in kuzeni Miguel'den (Marcelo Mazzarello) oluşuyordu. Daha sonraki bölümlerde avukat Félix Perez Garmendia'yı canlandıran Pablo Cedrón da bu karakterlerden biri olacaktır. Martin'in kız arkadaşı Constanza Insúa (Carla Peterson) ve "Debbie" diye tanınan kuzeni Débora (Griselda Siciliani) önemli karakterlerden ikisidir. Martín Quesada'nın evindeki karakterler ise ev işlerini yapan Rosa (Adela Gleijer), Rosa'nın torunu Tony (Nicolas D'Agostino) ve Martín Quesada tarafından evlatlık edinilen üç öksüz kardeş José, Laura ve Coqui'dir (Elias Viñoles, Thelma Fardin ve Ornella Fazio).

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Martin Quesada (Facundo Arana) ailesinin işlerini yöneten başarılı bir iş insanı ve F1 pilotudur. Ailesini ve karısını kaybettiği andan itibaren bir boşluğa düşen Martin'e ne kız arkadaşı Constanza ne de kuzenleri Miguel ve Debi yardım edebilmektedir. Uzun süre yurtdışında kaldıktan sonra ülkesine geri döndüğünde dünyasını sallayacak olan Monita Esperanza Muñoz (Natalia Oreiro) adında biri ile tanışır.

Monita, elini incittikten sonra iş arayan bir boksördür. Erkek arkadaşı Quique ve annesi ile beraber yaşamaktadır. Onlara ikinci bir iş bulacağına dair söz verir. İş başvurusu için Quesada şirketine gider fakat sekreter tarafından başvurusu kabul edilmez. Gördüğü tepkiden dolayı incinen Monita, dışarıda ağlamaya başlar ve şirketin sahibi Martin tarafından fark edilir. İlk zamanlar şirketin sahibi olduğunu Monita'dan gizleyen Martin, onu işe alır.Monita boksör olduğunu ve bir erkek arkadaşı olduğunu Martin'den gizler.

Zamanla Martin ve Monita arasında bir bağ oluşur fakat her ikisi de birbirlerine aşık olduklarını söylemezler. Martin ise kız arakadaşı Constanza ile aralarında herhangi bir ilişki olmadığı konusunda Monita'yı ikna etmeye çalışır. Bu arada Constanza ile Quique arasında da bir ilişki oluşur ve Constanza, hamile kalır. Hamile olduğunu öğrenince, çocuğun Martin'den olduğunu söyler fakat çocuğun babasının Quique olduğu sonradan anlaşılır. Quique ile birlikte yaşamaya conventilloya yerleşir.

Diğer taraftan, Martin ile Monita evlenirler ve Monita hamile kalır. Dizinin final bölümünde Monita ve Martin'in bir kız çocukları olur ve dizi, gelecekte olanları gösteren sahne ile sona erer.

Prodüksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Almanya'daki Veltins-Arena stadyumunda oynanan Arjantin- Sırbistan-Karadağ maçı , dizide bir bölüm olarak yer aldı.

Medya tarafından övülen telekomedi,[4] büyük bir başarı elde etti. Riskli olabilecek birçok sahne başarılı bir şekilde sona erdi. Örneğin, Martin Quesada'nın motor yarışlarındaki performansları, iyi bir altyapı çalışması ile başarılı bir şekilde gerçekleşti. Medyada yer alan diğer önemli bir olay ise dizinin, Almanya'ya 2006 FIFA Dünya Kupası'na sahnelerin çekimi için gitmesi. Natalia Oreiro ve Facundo Arana, dizinin bir bölümünde yayınlanacak olan sahneyi oynamak için Arjantin-Sırbistan-Karadağ arasında oynanan maç için Veltins-Arena stadyumuna gittiler. 20 Haziran 2006'da yayınlanan bu bölüm 31.5 rating puanı aldı.[5] Bir diğer sahnede Martin ve Monita ise Aircraft taklidi bir uçak ile bir ormana düştüler ve ormanda kayboldular. Orman sahnesi için teknik ekipten 40 kişi, prodüktörler ve oyuncularla beraber 3 gün boyunca her gün 10 saat çalışıldı.[6] Dizi, şampiyon boksör Marcela Acuña ile Natalia Oreiro arasında Las Vegas'ta oynan bir boks karşılaşması ile son buldu.[7]

Boksörü canlandıran Natalia Oreiro, dizi başlamadan önce Marcela "La Tigresa" Acuña ve eşinden üç ay boyunca her gün boks dersleri aldı. Dizi başladıktan sonra hafta bir boks dersleri almaya devam etti. Facundo Arana ise pilot Alberto Di Giorgio'dan tavsiyeler aldı.[3]

La "Tigresa" Acuña, Natalia Oreiro'nun canlandırdığı karakter ile iki kere boks maçı yaptı.

Konuk Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizi, çok sayıda konuk oyuncudan yararlandı. Bu oyuncular bir ya da birkaç bölümde ikincil ya da yardımcı rollerde oynadılar. Bazı konuklar dizide herhangi bir rol yapmadan, dizinin kurgusuna bağlı olarak kendilerini oynadılar. Chayanne,[8] Ricky Martin,[9] Julieta Venegas[10] (şarkıcının, Coti ile birlikte söylediği Tu Nombre şarkısı dizinin birçok sahnesinde kullanıldı.) ve Natalia Oreiro'nun iki sahnede boks yaptığı ve oyuncuya boks dersleri veren boks antrenörü Marcela Acuña,[11] dizide kendilerini canlandıran konuk oyunculardı. Arjantinli oyuncu şarkısı olan Leticia Brédice,[12] dizideki konuk rolü ile Martin Fierro Ödülleri'nde konuk oyuncu dalında aday gösterildi fakat ödülü oyuncu Nora Cárpena kazandı.[13] Eugenia Tobal[14] ve Reina Reech[15] gibi oyuncular, dizideki kurgusal rolleri için başka projeleri askıya aldılar.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Protagonistler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rolü Kısa tanıtım
Natalia Oreiro Esperanza Muñoz - La Monita La Boca'nın boksörü, Quesada Group şirketinin çalışanı ve patronu Martín Quesada'nın sevgilisi.
Facundo Arana Martín Quesada Quesada Group şirketinin başkanı, aile kurmayı isteyen dul bir erkek.

Monita'nın Arkadaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rolü Kısa tanıtım
Carlos Belloso Enrique Ferreti, kısaca Quique La Monita'nın kaygısız eski erkek arkadaşı, Constanza'nın eşi.
Mónica Ayos Nilda Yadhur, kısaca La Turca Küçük tv işlerinde çalışır ve Monita 'nın arkadaşı.
Fabiana García Lago Kimberly Quesada Group şirketinde işçive Monita 'nın arkadaşı.
Dalma Milebo Nieves Quique'nin annesi.

Quesada Ailesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rolü Kısa tanıtım
Carla Peterson Constanza Insúa Martín Quesada'nın sevgilisi, finansmanı.
Marcelo Mazzarello Miguel Quesada Martin'in kuzeni ve şirkette kendi hissesi vardır.
Griselda Siciliani Débora Quesada kısaca Debbie Martin'in kuzeni.
Elias Viñoles José Fernández Martín Quesada'nın evlatlık aldığı oğlu.
Thelma Fardin Laura Fernández Martín Quesada'nın evlatlık aldığı kızı.
Ornella Fazio Ana Fernández, kısaca Coqui Martín Quesada'nın evlatlık aldığı kızı.
Adela Gleijer Rosa Martín Quesada'nın hizmetçisi.
Nicolas D'Agostino Tony Rosa'un torunu.
Mia (Natalia Oreiro'nun yeğeni) Isabel Quesada Muñoz Final bölümünde Martin ve Monita'nın kız çocuğu.

Quesada Şirketi[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rolü Kısa tanıtım
Alejandro Awada Alfredo Uribe Quesada Grubu 'nda Martin'in ajanı.
Claudia Fontán Mercedes Quesada Grubu 'nun sekreteri.
Pablo Cedrón Féliz Perez Garmendia, kısaca Falucho Quesada Grubu 'nun avukatı.

Diğer Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rolü Kısa tanıtım
Patricia Palmer Isabel Muñoz La Monita 'nın biyolojik annesi.
Pablo Alarcón Víctor Sambrano La Monita 'nın biyolojik babası.
Ana Acosta Beatriz Uribe Alfredo'nun karısı.
Mike Amigorena Rolando Martínez Formula 1 pilotu, Martín Quesada'nın rakibi.
Luis Acuña Montaña Quique ve la Monita'nın antrenman yaptıkları yerdeki boksör.
Marcelo Savignone El Tano Martín Quesada'nın makinecisi.

Ünlü Konuklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Teknik Ekip[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Fikir: Adrián Suar
 • Senaryo: Ernesto Korovsky ve Sebastián Parrotta
 • Yönetmen: Daniel DeFilippo ve Rodolfo Antúnez
 • Fotopraf yönetmeni: Pablo Storino ve Jorge Fernández
 • Sanat yönetmeni: Liza Gieco
 • Prodüktör: Adrián González
 • Koordinasyon: Ivana Polonsky
 • Kıyafet sorumlusu: Alicia Flores ve Estela Flores

Rating[değiştir | kaynağı değiştir]

Program, genelde büyük TV kanalların büyük yapımlar yayımlamadıkları Ocak ayından itibaren büyük bir başarı yakaladı.[16] Dizinin karşısına ilk Telefe yapımı Alma Pirata adlı komedi programı oldu fakat Alma Pirata, Aşk Meleğim karşısında düşük rating aldı.[17] Telefe tarafından prodüksiyonu yapılan Married with Children dizisinin uyarlaması, Alma Pirata'ya oranla daha iyi sonuç verdi ve çoğu zaman Aşk Meleğim ile birlikte yüksek rating aldı. Bu durum Ağustos ayına kadar devam etti.[18] Dizi, Arjantin'de en çok izlenen drama oldu.[19]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

1996 yılında bir trafik kazasında ölen şarkısı Gilda'nın bir şarkısı olan Corazon Valiente, dizinin tema şarkısı olarak Natalia Oreiro tarafından yeniden seslendirildi. Şarkının aranjmanı Toti Giménez tarafından yapıldı. Oreiro, kendini Gilda'nın takipçisi olarak gördüğünü ve ölümünün 10. yılında şarkıyı dizinin açılışında kullanmaktan memnun olduğunu belirtti.[20]

Tepkiler[değiştir | kaynağı değiştir]

Övgüler[değiştir | kaynağı değiştir]

Arjantin'deki Clarin gazetesi dizinin başarısını başrol oyuncuların performansları, yardımcı karakterler, geleneksel öykünün orijinalliği yakalaması, prodüksiyon gibi birçok faktöre dayandırdı.[4] Ayrıca ana karakterlerin yanında tamamlayıcı (norm) karakterler dizi içinde bir özerklik kazandılar.[21] Constanza ve Quique, Alfredo ve Mercedes, La Turca ve José, Debbie ve Rolando Martínez arasında oluşan ilişki ağı, gazeteye göre bu durum diziyi Martin ve Monita'nın ilişkisinden çıkarıp izlenebirliliği artırdı. Çünkü fakir kız ve zengin adamın aşkı birçok pembe dizinin tekrar eden motifleri arasında yer alır.[22] Yardımcı karakterleri canlandıran Carla Peterson[23] Fabiana García Lago[24] ve Marcelo Mazzarello[25] gibi profesyonel oyuncuların performansları da medya tarafından övüldü.

La Nación gazetesine göre senaryodaki dram ve komedinin aynı anda senaristler tarafından verilmesi ve eşit derecede dramın dizi içine yazarlar Abel Santa Cruz, Alberto Migré ile Delia Fiallo tarafından konulması dizinin başarısını artırdı.[26]

Dizi, birçok ödül kazandı ve birçok ödüle de aday gösterildi. Dizi, Martin Fierro Ödülleri'nde "En iyi komedi dizisi" dalında ödül kazanırken, başrol oyuncuları da kendi dallarında "En iyi oyuncu" ödüllerini aldılar. Diğer oyuncular ise Martin Fierro ve Clarin Ödülleri'nde çeşitli dallarda ödül kazandılar.

Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çoğu medya, programın başarısını methederken bazı sahnelerde gösterilen performans pek beğenilmedi. Örneğin, Facundo Arana'nın striptiz yaptığı sahne Clarin gazetesi tarafından başarılı bulunmadı. Carlos Belloso'nun Almanya'da gerçekleştirilen sahnelerde Oreiro ve Arana'ya iyi eşlik edemediği eleştirilen diğer bir noktaydı.[27]

Ayrıca, gazete başrol oyuncuların dizinin yayına girdiği tarihten itibaren üç ay sonra ilk öpüşmelerini gerçekleştirmelerini lüzumsuz zaman uzatması olarak gördü.[28]

Dağıtım[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizi, ilk olarak Arjantin'de 2006 yılında Canal 13 tarafından yayınlandı. 2008 yılının başlangıcında, kanal programı öğlen saatlerinde günde iki bölüm art arda vermeye başladı.

Programın telif hakları Romanya, Türkiye,[29] Çekya, Rusya, Yunanistan, Belçika, Macaristan,[30] Meksika,[31] Şili,[32] Paraguay, El Salvador, Uruguay, Venezuela, Polonya, Ekvador, İsrail, Panama gibi yaklaşık olarak 52 ülkeye satıldı.

Ülke Yayınlandığı isim TV Kanalı
Arjantin Arjantin Sos Mi Vida Canal 13
Romanya Romanya - Acasa
Slovenya Slovenya Razigrani par -
Hırvatistan Hırvatistan Začin života RTL
Sırbistan Sırbistan - RTV Pink
Yunanistan Yunanistan eisai i zoi mou -
Slovakya Slovakya Rany z lásky TV Markíza, TV Doma
Belçika Belçika Martin en Monita Vitaya
Porto Riko Porto Riko Eres Mi Vida Telemundo
Türkiye Türkiye Aşk Meleğim Kanal D
Polonya Polonya Jesteś moim życiem TV4
Rusya Rusya Ты - моя жизнь Домашний
Çekya Çekya Jsi můj život TV Prima
Bulgaristan Bulgaristan Ти си моят живот Nova Television
Portekiz Portekiz Deixa-me Amar TVI
Bosna-Hersek Bosna Začin života FTV
Macaristan Macaristan Te vagy az életem RTL Klub
Kuzey Makedonya Makedonya Ти си мојот живот Alsat M

Türkiye'de Gösterimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sos mi vida dizisi Türkiye'de 8 Ocak 2007 tarihinde Kanal D'de 17.15'te Aşk Meleğim adı ile yayına girdi. Dizi, hafta içi her gün anahaber öncesi ekrana geldi.[33] Fakat 24 Ocak 2007'de dizi yayından kaldırıldı[29] ve 26 Ocak tarihinde ise Kanal D'de sabah 06:00'da 40. bölüme kadar yayınlandı.

Dizi, yayına girmeden önce Kanal D ekranlarında tanıtımı yapıldı. Tanıtımda dizinin adı "Aşk Meleği" olarak geçti[34] fakat Kanal D, daha önce Natalia'nın başrolünde oynadığı "Richos y Famosos" adlı diziye bu adı koyduğu için ilerleyen zamanlarda dizinin adı "Aşk Meleğim" olarak değiştirildi. Bu tanıtımlarda Natalia Oreiro ve Facundo Arana, Türkiye'deki gösterim için yaptıkları konuşma yer aldı.[35] Ayrıca Milliyet,[33] Hürriyet, Vatan gibi Türk gazetelerin tv sayfasında dizi hakkında bilgiler verildi. Dizi, yayından kalktıktan sonra da Takvim, Milliyet, Vatan gibi gazetelerde izleyici mailleri ve köşe yazarlarının görüşleri yer aldı.[29]

Dizinin ana karakterleri olan Martin ve Monita'nın Türkçe dublajını Beyti Engin (Martin) ve Ceyda Saltadal (Monita) gerçekleştirdi.[36]

Türkiye'de yayınlandığı süre boyunca dizinin "en çok izlenen ilk 100 program" içinde en iyi ve en kötü rating sıralaması:[37]

Sıralama Tarih Rating Share
#24 12 Ocak Cuma 3,1 10,0
#44 18 Ocak Perşembe 1,50 6,50

Uyarlama[değiştir | kaynağı değiştir]

Sos mi vida dizisinin formatı, sonradan yayınlandığı Şili, Meksika ve Portekiz'de kendi oyuncuları ve dilleri ile ülkelerine uyarlanacak.[38] Dizi, Meksika'da Un Gancho al Corazon adı ile 25 Ağustos 2008 tarihinde yayına girdi. Martín Quesada karakterini Sebastián Rulli, Esperanza Muñoz karakterini ise Danna García canlandırdı.[39]

Ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Martín Fierro 2006
 • Premio Clarín Espectáculos 2006
  • En iyi günlük komedi dizisi (Mejor ficción diaria comedia )
  • Elías Viñoles, Revelación Masculina
  • Carlos Belloso, En iyi erkek komedi oyuncusu (Mejor actor de comedia)

Adaylıklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dipnotlar ve Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^Conventillo: Arjantin'de oda olarak kiraya verilen ev çeşididir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ ""Sos mi vida" llegó a su fin". 7 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2007. 
 2. ^ a b Una pareja con química[ölü/kırık bağlantı]
 3. ^ a b "Oreiro y Arana juntos en "Sos mi vida"". 13 Nisan 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 4. ^ a b "Sin temor al riesgo". 11 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 5. ^ "Yo te sigo a todas partes". 2 Ağustos 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 6. ^ "Martín y la Monita perdidos en la selva". 12 Haziran 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 7. ^ La pelea final[ölü/kırık bağlantı]
 8. ^ "Oreiro visitó a Chayanne". 9 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 9. ^ "El encuentro de Ricky Martin y La Monita". 9 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 10. ^ "Le canta a la Monita". 9 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 11. ^ "Una pelea entre fierecillas". 6 Kasım 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 12. ^ "Yo amo a Naty". 9 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2008. 
 13. ^ "Martín Fierro 2007". 17 Ocak 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2008. 
 14. ^ "El buen momento de Eugenia Tobal". 9 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2008. 
 15. ^ "Eran pocos... y llegó la reina madre". 8 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2008. 
 16. ^ La televisión del verano[ölü/kırık bağlantı]
 17. ^ Los programas para adolescentes, en baja[ölü/kırık bağlantı]
 18. ^ A los golpes, pero con rating[ölü/kırık bağlantı]
 19. ^ El fin del amor más visto de la TV[ölü/kırık bağlantı]
 20. ^ "Natalia Oreiro homenajeará a Gilda". 12 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 21. ^ "Terceros en conflicto (o parejas que arden)". 18 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 22. ^ "La fórmula es lo de menos". 8 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 23. ^ ""Las chicas malas me sientan bien"". 6 Kasım 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 24. ^ "Una actriz en primer plano". 2 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 25. ^ "El hombre que halló su destino". 8 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 26. ^ "Escenas para derretir la nieve". 6 Kasım 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 27. ^ "Sos mi birra: Natalia Oreiro y Facundo Arana también viajaron al mundial". 8 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 28. ^ "Te beso en el capítulo 3.583: cuando crear expectativa es un recurso tan exitoso como repetido". 8 Aralık 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 29. ^ a b c "Türk Basınında Aşk Meleğim". 23 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 30. ^ Diario Clarín 26 Mayıs 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. "se vendió a más de 40 países, entre ellos Bélgica, Rusia, Rumania, Hungría, Grecia y República Checa"
 31. ^ "Dori Media Group vendió Sos mi vida a México". 11 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 32. ^ "De exportación". 11 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 33. ^ a b "Yaşasın pembe diziler". 4 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 34. ^ Dizinin ilk tanıtımlarından bir görüntü! Dizinin adı "Aşk Meleği" olarak geçiyor.
 35. ^ "Ask Melegim Naty & Facu Tanitim". 9 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 36. ^ "Beyti Engin (Martin) ve Ceyda Saltadal (Monita)". 24 Ekim 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 37. ^ "Ratingler". 8 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Mayıs 2008. 
 38. ^ "Televisa adquiere formato de Sos mi vida". 23 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2008. 
 39. ^ "İngilice Vikipedi, Un Gancho al Corazon maddesi". 9 Eylül 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Eylül 2008. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]