Tartışma:Latince

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Bilim tarihi (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Bilim tarihi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Bilim tarihi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Hristiyanlık (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hristiyanlık maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hristiyanlık kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Latince eğitimi üzerine elinde Türkçe

  1. eleman 1
  2. eleman 2
  3. eleman 3 kaynaklar olanlar varsa paylaşmalarını rica ediyorum. Çünkü bu konuda ciddi Türkçe kaynak sıkıntısı var. Eğer böyle bir çalışma içerisinde olan biri varsa ve bildirirse çok sevinirim. --Jatha 20:37, 10 Mart 2006 (UTC)


ben bilmiyorum ama şunlar bilir:
  • DÖNMEZ HAYDAR
  • ÜSTÜNDAĞ NAGEHAN
  • ÖZDEMİR FATİH

odtüde latince dersi veriyorlar. sanırım www.metu.edu.tr dan kişisel sayfalarına ve dolayısıyla email adreslerine ulaşabilir, sorabilirsin. kolay gelsin. ingilizce kaynak çok ondan yazmıyorum. Tembelejderha 20:47, 10 Mart 2006 (UTC)


yeniden organize edildi, eklemeler ve çıkarmalar oldu. ayrıca alfabe ile ilgili bilgileri Latin alfabesi makalesine taşıdım.


Ayrıca bakınız diye 4 tane ayrı başlık var.Bunlardan "Latince dil bilgisi", "Latince okunuş kuralları" ve "Latince deyişler listesi" bu başlık ile birleştirilirse daha güzel olur.


Latincenin günümüzde neden konuşulmadını aydınlatır mısınız?