Vikipedi:İş birliği projesi/2022/38. hafta

%100
İlerleme: 677/677 madde

Maddelerde gezinirken ilginç bilgilere denk gelenler; buradaki aylık projeye de katılmayı unutmayın.

2022'nin 38. hafta İş Birliği Projesi: Anlam ayrımı sayfalarına verilen bağlantıların temizliği

Bu iş birliği projesi, 19 Eylül 2022 günü saat 02:59'da (TSİ) başlayacak ve 26 Eylül 2022 günü saat 02:59'da (TSİ) bitecektir.

Projenin amacı ve hedefi[kaynağı değiştir]

  • Anlam ayrımı sayfalarına iç bağlantı veren maddelerde, maddede kastedilen asıl maddeye iç bağlantı verilerek anlam ayrımı bağlantılarının temizlenmesi

Listeler[kaynağı değiştir]

Kolaylık[kaynağı değiştir]

Anlam ayrımı bağlantılarını renklendirerek kolayca bulmak için Tercihler bölümünden ayarlama yapabilirsiniz.

  • "Tercihler -> Küçük araçlar -> Görünüm seçenekleri" altında yer alan "Anlam ayrımı sayfalarına verilen bağlantıları turuncu göster" kutucuğunu

ve/veya

  • "Tercihler -> Küçük araçlar -> Bilgilendirmeler" altında yer alan "Bağlantı Kontrolü, sayfalardaki bağlantıları kontrol ederek anlam ayrımı ve yönlendirme sayfalarına giden bağlantıları bulan bir araçtır." kutucuğunu

işaretleyebilirsiniz.

Puanlama[kaynağı değiştir]

  • Maddeyi anlam ayrımı sayfalarına verilen bağlantılardan kurtarma: 10 puan

Maddeyi anlam ayrımı sayfalarına verilen bağlantılardan kurtarmak için bu bağlantıları metinde kastedilen maddeyle değiştirmeniz gerekmektedir, puanlama için maddedeki tüm anlam ayrımı yönlendirmelerinin temizlenmiş olması gerekir. Bu durumun istisnaları, yani bağlantının kalmasını gerektiren durumlar aşağıdadır:

  • İlgili maddeden verilen bağlantı {{diğer anlamı}} ve {{diğer anlamı2}} gibi belirsizlik giderme ya da ilknot şablonlarıyla gerçekten anlam ayrımı sayfasına yönlendirme yapılmak amacıyla verildiyse kaldırılmamalıdır. Örnekler; Tavla maddesinden Tavla anlam ayrımına verilen bağlantı ya da Roman maddesinden Roman anlam ayrımına verilen bağlantı.
Yeni katılımcılar
  • Daha önce hiçbir projeye katılım gerçekleştirmemiş olan kullanıcılar, ilk katılımlarına özel olarak 10 katılım puanı ile ödüllendirilecektir.

Özel ödüller[kaynağı değiştir]

Projeyi ilk beş sırada tamamlayan kullanıcılar Düzenleme Yıldızı ödülünün de sahibi olacaktır.

Katılımcılar ve sıralama[kaynağı değiştir]

 Not: Lütfen kullanıcı adınızı eklemek dışında tabloya müdahale etmeyiniz. Puanlama ve sayı takipleri sorumlular tarafından yapılacaktır.
Aşağıdaki tabloya kendi kullanıcı adınızı ekleyerek projeye katılım gerçekleştirebilirsiniz.