Vikipedi:Anasayfa tasarımları/SAİT71/Fransızca

Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi

Haftanın seçkin maddesi

"Just Like Heaven", Britanyalı alternatif rock grubu The Cure'un bir şarkısıdır. Grup, şarkının sözlerinin büyük bölümünü 1987'de güney Fransa'da yaptığı albüm kayıtları sırasında gerçekleştirdi. Şarkının yazarlarından ve grubun solisti Robert Smith, daha sonraları evleneceği Mary Poole ile gittiği sahilden ilham alarak şarkıyı yazmaya başladı. Tamamen bitirilmeden önce enstrümantal bir versiyonu Fransız televizyon programı Les Enfants du Rock'ın tema müziği oldu. Robert Smith'in küçük gezisinden ilham alınarak çekilen "Just Like Heaven" video klibiyle birlikte bu şarkı, The Cure'un 1987 yılında çıkan Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me albümünün üçüncü teklisi oldu. İlk defa bir The Cure parçası ABD'de çok popüler olarak Billboard listesinde 40. sıraya kadar yükseldi. Eleştirmenler tarafından övüldü ve Dinosaur Jr., Katie Melua gibi isimler tarafından yeniden yorumlandı. Robert Smith'e göre "Just Like Heaven", grubun şimdiye dek çıkardığı en güçlü parçalardan biri oldu. (Devamı...)

Günün maddesi

Biliyor muydunuz?

Vikipedi makalelerinden


Günün seçkin resmi

Tarihte bugün

28 Kasım:

İş birliği projesi

2015'in 7. hafta iş birliği projesi: Tarihte bugün sayfalarının elden geçirilmesi. Sizde iş birliği projesine katılarak Vikipedi maddelerinin gelişmesine katkıda bulunun.

Yeni bir madde oluştur

Türkçe Vikipedi'de şu anda 537.262 madde bulunmaktadır. Yukarıdaki arama kutucuğundan aradığınız maddelere ulaşabilirsiniz. Eğer aradığınız madde Vikipedi'de bulunmuyorsa, madde ismini aşağıdaki kutucuğa yazıp yarat butonuna tıklayarak yeni madde oluşturmaya başlayabilirsiniz.


Kardeş projeler

{