Bu proje sayfası yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Vikipedi:Seçkin içerik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Vikipedi'deki seçkin içerik

Seçkin içerik yıldızı

Seçkin içerik Vikipedi'nin en başarılı çalışmalarını örnekler. Bunlar, Vikipedi'nin başarısının arkasında yatan ortaklaşa çabaların sonucu olan madde, resim ve diğer katkılardır. Tüm seçkin içerik çeşitleri detaylı bir inceleme sürecinden geçirilir ve yüksek standartları karşıladığından ve nihai amaçlarımıza örnek teşkil ettiğinden emin olunur. Sayfaların sağ üst köşelerine koyulan küçük altın bir yıldız (Cscr-featured1.png), içeriğin seçkin olduğunun işaretidir.

Bu sayfa Vikipedi'de seçkin içeriğin tamamına bağlantılar içerir ve her türden bir örnek sergiler. Sergilenen sayfalar, seçilmiş seçkin materyallerden rastgele seçilerek sergilenir. Aşağıda farklı seçkin içerik örneklerini görüntülemek için tıklayın.

Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin madde: 21. Hafta 2013

Song thrush.jpg
Öter ardıç kuşu ya da çil bakal (Turdus philomelos), karatavukgiller (Turdidae) familyasından, Avrasya'nın tamamına yakın bir alanda yaşayan, ötücü bir kuş türüdür. Üst tüyleri kahverengi, alt tüyleri ise kara benekli krem ya da ten rengidir ve üç alt türü tanınır. Tekrar eden şarkıya benzer kendine özgü şakımalarıyla bilinir.

Ormanlarda, bahçe ve parklarda ürerler ve kısmen göçmendirler. Önemli bir populasyonu kışları Avrupa'nın güneyinde, Kuzey Afrika'da ve Orta Doğu'da geçirirler. Aynı zamanda Yeni Zelanda ve Avustralya'ya da tür olarak yerleştirilmiştir. Dünya populasyonu tehdit altında değilse de Avrupa'nın bazı bölümlerinde tarım uygulamalarının değişmesi nedeniyle ciddi derecede populasyon düşüşü olmuştur. (Devamı...)

Seçkin portal

Portal:SimpsonlarSimpsonlar
Simpsonlar

Seçkin resim: 4 Aralık 2009

Şablon:GSR koruma/2009-12-04

Seçkin Liste: Janet Jackson diskografisi

Janet Jackson.jpg

Bu madde Amerikan R&B şarkıcısı Janet Jackson'ın piyasa sürülen albüm ve single (tekli)'leri hakkında bilgileri içermektedir. 100 milyondan fazla albüm yayımlamış olan şarkıcı, ABD'de en iyi satan 11. kadın sanatçı olarak listelenmiştir. On tane "Hot 100" single, 16 "Hot R&B/Hip-Hop" bir-numara single ve 18 "Hot Dance/Club Play" bir-numara single elde etmiştir. Meslek hayatı boyunca "Hot 100" listelerinde 27 ilk-on, "Hot R&B/Hip-Hop" listelerinde 31 ilk-on, "Hot Dance/Club Play" listerinde 18 ilk-on elde etmiştir. Tek bir albümde, Janet Jackson's Rhythm Nation 1814, yedi tane ilk-beş hit elde eden sanatçıdır. Müzik kaydı yapan sanatçılar arasında dünya çapında en çok satan kişidir. ABD'de 26 milyon albümden fazla satmıştır. 1995Te Virgin Records'ın tahminine göre dünya çapında 50 milyon, ABD'de 30 milyon kopya satmıştır.

Janet Jackson'ın 1982'den günümüze toplam 10 stüdyo albümü bulunmaktadır. Bunlardan ilk 2'si ABD listelerinde ilk 40'a giremezken, sonraki 8 tanesi ilk 2'de yer almıştır. Sanatçının 6 adet zirveye ulaşmış albümü mevcuttur.

Yıl İsim Liste Pozisyonları
Satış/Derecelendirme
ABD
Amerika Birleşik Devletleri
ABD R&B
Amerika Birleşik Devletleri
UK
Birleşik Krallık
CAN
Kanada
AUS
Avustralya
NZ
Yeni Zelanda
GER
Almanya
JAP
Japonya
FRA
Fransa
1982 Janet Jackson
 • İlk Stüdyo Albümü
 • Çıkış Tarihi: 21 Eylül, 1982
 • A&M Records
63 6
1984 Dream Street
 • İkinci Stüdyo Albümü
 • Çıkış Tarihi: 23 Ekim, 1984
 • A&M Records
147 19
1986 Control
 • Üçüncü Stüdyo Albümü
 • Çıkış Tarihi: 4 Şubat, 1986
 • A&M Records
1 1 8 23 25 5 36
 • RIAA derecelendirmesi: 5x platin
 • BPI derecelendirmesi: Platin

Seçkin içerik prosedürleri ve kısayolları

Maddeler Resimler Listeler Portaller
Seçkin: 185 / T 1.858 / T 168 / T 7 / T
Kıstaslar: SM? / T SR? / T SL? / T SP? / T
Adaylar: SMA / T SRA / T SLA / T SPA / T
İhraç: SMİ / T SRİ / T SLİ / T SPİ / T
Eski: ESM ESR ESL ESP

Kategori:Vikipedi seçkin içerik

Önbelleği boşalt!