Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Bu sayfa, Vikipedi kullanıcılarının sayfaların silinmesi hakkında tartıştıkları ve görüş bildirdikleri sayfadır. Silinmesi öngörülen güncel sayfalara yukarıdan bu aya tıklayarak erişebilirsiniz. Buraya eklenen silinmeye aday sayfaların durumu fikir birliği oluştuğu takdirde 7 gün (bu süre fikir birliğine varılmazsa +5 gün daha uzatılır) içinde tartışılarak karara bağlanır. Kullanıcıların hızlı silme ya da hızlı kalma yönünde çok miktarda görüş bildirmesi durumunda 5 günlük süre beklenmeksizin tartışma sonuçlandırılabilir.

Bir sayfanın silinebilmesi için fikir birliğinin sağlanmış olması gerekmektedir. (bkz. Vikipedi:Hizmetliler için silme yönergeleri)

Tartışma sonucuna göre sayfa:

 • Kalır
 • Silinir
 • Uygun şekilde düzenlenir
 • Diğer bir sayfa ile birleştirilir
 • Diğer Wikimedia projelerine (Vikikitap, Vikisöz, Vikisözlük, Vikikaynak veya diğer dillerdeki Vikipedi'ler) gönderilir
 • İsmi değiştirilir.

SAS şablonu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

Ayrıca, "tarafsız olmama" (Vikipedi:Tarafsız bakış açısı) gerekçesi de sıklıkla kullanılır, fakat bu durumdaki çoğu sayfanın kurtarılabilmesi olasıdır. Dolayısıyla bu gerekçe, silme için çok kuvvetli bir dayanak değildir.

Görüş bildirirken dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

 • Sayfanın ilk veya önemli katkıları bulunan bir yazarı iseniz, neden silinmemesi gerektiğini silme politikasını göz önünde bulundurarak açıkça belirtin.
 • Sayfa hakkında görüş belirtmeden önce, lütfen sayfayı inceleyin. Sadece aday gösteren kişinin verdiği bilgilere göre görüş bildirmeyin. Sayfanın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tartışma sayfasını ve sayfanın geçmişini incelemeniz tavsiye edilir, zira tartışma sayfası görüş belirtirken dikkate almanız gereken bilgiler içerebilir.
 • Eğer fikriniz değiştiyse ve görüşünüzü değiştirmek isterseniz, tavsiye edilen yol, eski görüşünüzü vurguladığınız yerin üstünü çizip yenisini yazmanızdır. (Örn: <s>eski görüş</s> yeni görüş; Silinsin Kesinlikle kalsın şeklinde.)
 • Genel olarak kullanıcıların konuya ilişkin görüşlerinin bir eylem belirtmesi ve bu eylemi belirten kısmın koyu harflerle (Örn; "Silinmesin" veya "Silinsin" şeklinde) yazılması öngörülmüştür. İfade edilen görüş yukarıda belirtilen eylemlerden birinin yapılmasına dair bir kanaat içermelidir.
 • Tartışmaya herkes katılabilir, fakat yorum ve tavsiyeler, özellikle kötü niyetle yapılmış izlenimi veriyorsa, inandırıcı olmayabilir.
 • Her tartışma için görüş belirtmek zorunda değilsiniz. Aşağıda belirtilen hususları göz önünde tutup tartışmaya katılmayabilirsiniz:
  • Tartışma sizin bilmediğiniz ya da size hiç tanıdık gelmeyen bir konuyu içerebilir.
  • Zaten hâlihazırda fikir birliği ile alınmış kararı kabul etmiş olabilirsiniz.
 • Sayfalara eklediğiniz sebep ve önerilerin sonuna "~~~~" şeklinde imzanızı atmayı unutmayınız.

Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi[kaynağı değiştir]

Bir sayfayı silinmeye aday göstermek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Burada sayfa adı yerine silinecek sayfanın adı yazılmalıdır.

I.
Silme şablonunu sayfaya ekleyiniz.

  Silinecek sayfada değiştir sekmesine tıklayarak açılan değiştirme penceresinde sayfanın en üstüne şablonu ekleyiniz.
  (Bu kısmı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.):

{{sas}}

Lütfen "SAS" kelimesini değişiklik özetine eklemeyi unutmayın ve küçük değişiklik olarak işaretlemeyin. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sayfadaki uyarı şablonunun vandalizm sonucu kaldırılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfayı kaydedin.

Eğer şablonu silmeye aday gösteriyorsanız, <noinclude>{{sas}}</noinclude> şeklinde kullanın.

(Şayet sayfa daha önceden silinmeye aday olmuşsa, {{yk:sasx|2.}} (ikinci kez aday gösterilen sayfalar için; eğer sayı daha yüksekse 2. yerine uygun sayıyı girin ve noktayı silmeyin) şablonunu {{sas}} yerine kullanın.

II.
Silmeye aday sayfanın tartışma sayfasını oluşturun.

  Sayfanın üstündeki SAS kutusu, oluşmamış bir bağlantı içermektedir.
  Bu bağlantı tartışmanın gerçekleşeceği sayfaya verilmiş bağlantıdır. Sayfayı açmak için tıklayın.
  Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/sayfa adı.
  Bu sayfayı değiştirin ve alttaki kısmı oraya kopyalayın.

{{yk:sas2 | sa=sayfa adı | metin=Sayfa ne için silinmelidir.}}--~~~~

sayfa adı kısmını silinecek sayfanın ismi ile değiştirin ve neden silinmesi gerektiğini belirtin. İstiyorsanız, gerekçe kısmı sonrasında '''silinsin''' ibaresini ekleyebilirsiniz. Bu, tartışmada sizin görüşünüz olarak geçecektir. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz tartışmayı takip etmenizi sağlayacaktır. Özet olarak bir şey yazmanız gerekmiyor, fakat "silinmesi yönünde ilk görüş" yazmanız yerinde olur. Sayfayı kaydedin.

III.
Sas tartışmalarına katılan kullanıcılara haber verebilirsiniz.

  Aşağıdaki şablonu kopyalayın ve bu bağlantıya basarak kayıt sayfasına ulaşın.
  Şablonu kayıt sayfasının en altına ekleyiniz.

{{yk:sas3 | sa=sayfa adı}}

Yine "sayfa adı" kısmını silinmeye aday sayfanın adı ile değiştirin. Özet kısmında da sayfanın adını belirtmeyi unutmayın. Sayfayı kaydedin.

SAS tartışması sonucunun arşivlenmesi[kaynağı değiştir]

SAS tartışması sonucunda aşağıdaki şablonlar kullanılarak tartışmalar kapatılır:

 • Eğer sayfanın kalması yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Kalsın}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Sayfanın tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.
 • Eğer sayfanın silinmesi yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Silinsin}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa silinir, silinme nedeni olarak tartışma sayfasının bağlantısı girilir.
 • Eğer sayfanın ne kalması ne de silinmesi yönünde fikir birliği oluşmamışsa: Sayfanın başına {{SAS Kararsız}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.

Silme işlemine dair not: Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi ve tartışma sonucu silinmesi, sayfanın ele aldığı konunun Vikipedi'de işlenmesinin uygun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar ele aldığı konunun ansiklopedik olmadığı gerekçesiyle silinen bazı sayfalar için bu doğru olsa da, çoğu sayfa tarafsızlık, muhtemel telif ihlali veya ansiklopedik tarzda yazılmadığı gerekçeleriyle silinmeye aday gösterilmektedir. Düzensiz, taraflı unsurlar taşıyan ve telif durumu belirsiz sayfaların silinmesi, ileride konunun daha nitelikli biçimde ele alınmasına olanak sağlar.


< Ocak · Şubat · Mart · Nisan · Mayıs · Haziran · Temmuz · Ağustos · Eylül · Ekim · Kasım · Aralık

Tartışmalar[kaynağı değiştir]

Mehmet Kapçak[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 22 saat ve 52 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Maddenin kayda değerliğinin tespit edilmesi amacıyla SAS'a taşınmıştır. Kadıköylümesaj 19.03, 27 Kasım 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin. Hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar tespit edemedim. İnternette Google kitaplar bölümünde bazı kitaplarda adı geçiyor. Kimkimdir gibi güvenilir ve bağımsız olmayan sitelerde biyografisi bulunuyor. KD olmadığını düşünüyorum.--Kadıköylümesaj 19.07, 27 Kasım 2020 (UTC)

Topluluğa sesleniş. @Can, Caskination, Victor Trevor, Evrifaessa, Robingunes, Ahmetlii, Thecatcherintherye Unuttuklarım varsa tartışmaya katılmamazlık etmesinler. :)--Kadıköylümesaj 19.12, 27 Kasım 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kişi hakkında ciddi anlamda kayda değerliği sağlayabilecek bir kaynak bulamadım, zaten Google'ın kitaplar veya haberler kısmında çıkan sonuçlar da alakasız. Biyografi şeklinde çıkan aramalarsa zaten birbirinin aynısı, kopyala yapıştır şeklinde birbirine aktarılan yazılar. Ha, kişinin sırf sergi yapması (ki o bile tartışmaya açık özgün araştırmanın kaynak olarak gösterilmesi nedeniyle) kayda değerliği sağlar mı; bence hayır çünkü VP:KİŞİ'nin "Yaratıcı meslekler" başlığında belirttiği hiçbir kriteri karşılamıyor.ahmetlii mesaj katkılar 19.31, 27 Kasım 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Detaylı bir kaynak taraması yapmaya çalıştım ancak elle tutulur hiçbir kaynak tespit edemedim. Yaratıcı meslekler kriterlerini ve kişiler için genel kayda değerlik kriterlerini karşılamıyor.Caskination ? 00.51, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Bu akademik kaynakta eserleri incelenmiş. Burada gösterilen "ŞEŞEOĞULLARI, O.(2017). Mehmet Kapçak. Lebriz Sanal Dergi, 3." şeklinde bir kaynak var, erişemedim ama bağımsız bir kaynak daha olarak haneye yazabiliriz. Şöyle bir kaynak da var. Keza şu kaynağı da göz ardı etmemek lazım. Son olarak, Biyografya'daki sayfasından anlıyoruz ki tamamen çevrimdışı olan bir kaynakta, İhsan Işık'ın Diyarbakır Ansiklopedisi'nde ve Geçmişten Günümüze Diyarbakırlı İlim Adamları Yazarlar ve Sanatçılar eserinde kendisi konu alınmış. Tüm bunların toplamında çoklu bağımsız kaynakların mevcut olduğunun kanıtlandığı kanaatiyle kalsın diyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.23, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Merhaba sevgili @Seksen iki yüz kırk beş! Bu kaynakları inceledim, bağımsız olduklarını düşünmüyorum. Biyografya sitesi de "güvenilir" bir kaynak değil. Silinmesinin yerinde olacağına inanıyorum çünkü bence KD'lik kriterlerimizi sağlamıyor. Kadıköylümesaj 15.40, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Ayrıca kullanıcının kendisi kendi biyografisini eklemiş bu Vikipedi'de hoş karşılanmaz diye biliyorum. Kadıköylümesaj 16.10, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Selamlar @Kadıköylü. Biyografya'yı kaynak göstermedim ki :) Biyografya sayfasındaki kaynakça bölümüne baktığımızda, kaynak olarak bahsettiğim iki basılı eserin (ki bağımsız olduklarına dair hiçbir şüphe yok) gösterildiğini görüyoruz. Bu eserler çevrimdışı olduğundan içeriği inceleme şansımız yok, ancak kendisinin hatırı sayılır derecede konu alındığını varsaymak epeyi makul (Biyografya'yla ilgili daha önceki tecrübemiz de bu yönde). Biyografi maddelerinde Biyografya'yı sıkça kaynak olarak değil de, güvenilir kaynaklara yöneltebilecek bir başvuru noktası olarak kullanıyoruz. Özellikle sanatçı maddeleriyle ilgili kayda değerlik ispatının ne kadar sıkıntılı olabileceğini daha önce defalarca tecrübe etmiş olduğumdan bu noktada hassasım, SAS'a çıkarmak veya "yeterli değil" demek, gerçekten kaynakları alt üst etmekten çok daha kolay maalesef. Kayda değerlik için kaynakların varlığının ispatının yeterli olduğunu da işaret etmem gerekir. Onun dışında, örneğin bu kaynağın neden bağımsız olmadığını değerlendirdiğinle ilgili bir açıklama faydalı olacaktır. Kişinin kendi biyografisini eklemiş olmasıysa kayda değerlik incelemesiyle alakalı değil. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.17, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Biyografya'nın kaynakçasının doğru olduğunu kanıtlayabilir [email protected]Seksen iki yüz kırk beş. Kadıköylümesaj 16.20, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Evet, gibi. Biyografya'nın hakkımızda sayfasında "İhsan Işık’ın 40 yıllık birikimi olan ve proje kapsamında yeni eklenen biyografilerle genişletilen" ifadesi yer almakta. Site ilk ortaya çıktığında tamamen İhsan Işık'ın çalışmalarından oluşmaktaydı, dolayısıyla Işık'ın eserleri kaynak gösterildiğinde gerçekten o kişinin orada konu alındığından emin olabiliyoruz. Sonradan eklenen biyografiler dolayısıyla güvenilir kaynak statüsünü kaybetmiş oldu maalesef ancak güvenilir kaynakların varlığı için iyi bir başvuru noktası dediğim gibi. Geçmişte çok sayıda SAS'ta kaynakçasını doğrulamak için Işık'ın Türkiye Yazarlar Ansiklopedisi'nden Google Kitaplar aracılığıyla o kişileri konu aldığını doğrulamışlığım vardır, keza orada yer alan diğer kaynaklar da doğrulanabilmektedir. Biyografya'da yer alan kaynakçanın doğru olmadığı herhangi bir örnek göstermeniz mümkün mü? Bunun yanı sıra, o açıklamada ısrarcı olmak durumundayım. Akademik bir sempozyumda sunulan bir bildirinin kişiden bağımsız olmadığına dair bir iddia varsa, arkasında sağlam bir gerekçelendirme olduğunu beklemek de makuldür sanırım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.25, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Kaynaklar hep Menteşe, Akdeniz Ünv. gibi Akdeniz Bölgesi lokasyonunda. Kişinin Akdeniz Bölgesi ile bir bağlantısı olabilir. Orada yaşıyor veya sadece orada tanınıyor olabilir. Dolayısıyla bu kaynak bağımsız sayılamaz. Bana Doğu Anadolu bölgesinden bir kaynak bulursan hemen görüşümü değiştireyim. [email protected]Seksen iki yüz kırk beş. Kadıköylümesaj 16.28, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Sevgili @Kadıköylü, hep Kıbrıs maddeleri üzerine çalışıp Kıbrıs kaynakları kullanan biri olarak söylemeliyim ki, işte bu olmadı :) Bu dediğine göre bizim Büyük Han maddesini de silmemiz gerekir :) Temel bir yanlış anlama söz konusu. Bağımsız olmayan kaynak demek, kişinin veya konunun kendisiyle organik bir bağlantısı olan, çıkar çatışması olan kaynak demektir. Sırf aynı bölgede yayımlandı diye bir kaynağın bağımsız olmadığını iddia etmek, herhangi bir Vikipedi politikasıyla bağdaşmaz, desteklenmez, hatta ciddi bir sistemik yanlılık örneğidir. Elbette ki bölgesel olarak tanınan kimseler kayda değer olabilir, bu merkeziyetçi bakış açısından acilen kurtulmak lazım. Yerel basın da örneğin pekâlâ bağımsız kaynak kabul edilebilir bu dediğim doğrultuda, ancak hele de akademik bir kaynağı bağımsız kabul etmemenin kabul edilebilir hiçbir tarafı yok. Kaldı ki, İhsan Işık'ın kaynağı Diyarbakır'la ilgili, diğer taraftan Akdeniz diyorsun, gerçekten anlamakta zorlanıyorum :) --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.36, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Siz de beni yanlış anlıyorsunuz. Ben kişi maddelerinden bahsediyorum Sevgili @Seksen iki yüz kırk beş Kadıköylümesaj 16.38, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Ben yine üstüne basa basa söylüyorum Biyografya adlı site güvenilir bir kaynak değ[email protected]Seksen iki yüz kırk beş Kadıköylümesaj 16.40, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Ben derdimi anlatamayacağım, @Nanahuatl'ın da bir ilgisini rica edeyim. Ben topluluk ortalamasına göre liberal olabiliyorum kayda değerlikle ilgili, dolayısıyla kendisi "kalsın" yönünde bana katılmayabilir, ama bağımsız kaynaklarla ilgili temel bazı yanlış anlaşılmaların giderilmesi lazım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.43, 28 Kasım 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────Nanahuatl'a analizi için teşekkürler. Lebriz ve Menteşe kaynaklarını çıkardığımızda dahi çoklu bağımsız ve güvenilir kaynakta yer aldığına dair bulgu olduğunu, dolayısıyla genel KD kriterini karşıladığını değerlendiriyorum ve kalsın yönündeki görüşümü sürdürüyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.50, 30 Kasım 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Yıllar önce görsel sanatlara öğretmen yetiştiren kurumlarda resim eğitimi görerek bölüm birincisi olarak mezun olmuş, aralarında devlet sanatçılarının, sanatçı akademisyenlerin ve bağımsız jüri üyelerinin denetiminden geçip, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin üyeliğine kabul edilmiş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açtığı resim yarışmalarında eserleri sergilemeye ve jüri özel ödüllerine değer görülmüş, eserleri akademik “Yüksek Lisans”lara konu olmuş Çağdaş Türk resminde keçi teke imgesi kullanan sanatçılar Akademik Yüksek Lisans Tezi saygın üniversiteler ile galerilerde 20 kişisel sergi ile çok sayıda önem arz eden karma sergilerde yer almış, eserleri çok sayıda ansiklopedi ve kataloğlarda yer almış birinin “Kayda değerliğ”i söz konusu olmamalı bence. Kayda değerlik kriterlerini sağladığı kanaatindeyim Kapçak (mesaj) 13.21, 28 Kasım 2020 (UTC)
  Merhaba sevgili @Kapçak. Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği'nin de kayda değer olduğunu düşünmüyorum. Academia kaynağını da güvenli bulmuyorum çünkü istesem ben de bir makale yazıp Academia'ya yükleyebilirim. Akademik makale yazmasını bilen herkes Academia'ya içerik ekleyebilir. Bu yüzden de bu kaynak bence KD'lik tespiti için kullanılamaz. Kadıköylümesaj 15.57, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kriterlerimizi karşılamıyor. --Victor Trevor (mesaj) 16.11, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin. Hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Kullanici71612mesaj 16.25, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • sayın @Kadıköylü söz konusu bağlantılar akademik bidiriler değil, Yüksek Lisans Tezleridir. Bu madde silinirse yazık olur. Türkiye'de ve yurt dışında tanınan eserleri Lemonde gazetesinde yayınlanan bir sanatçı olarak üzücü olu. Ben daha bir savunmada bulunmayacağımı belirterk sevgilerimi iletiyorum. Zamanı bile beklemeden silebilirsiniz. Ben kayda değerli olduğuma inanan biriyim. Kapçak (mesaj) 17.04, 28 Kasım 2020 (UTC)
Kişinin eseri ya (a) önemli bir sergide sunulmuş ya da ondan bir abide yapılmış, veya (b) eleştirmenlerin önemli derecede dikkatini çekmiş veya (c) önemli (sadece mahalli sayılmayan) bir müze veya galerinin daimi koleksiyonunda yer almakta.

Kişinin eseri önemli sergilerde sunulmuş. Hızlı kalsın. Silinme tartışmasında bağımsız kaynaklara değinilmiş. Maddenin ise elden geçmeye ihtiyacı var. Güvenilir olmayan kaynaklar ve yer alamayacak dış bağlantılar var. CV formatından çıkarılmalı. Kayda değerlik salt şekliyle basit bir arama motoru araması ile belirlenecek bir husus değildir. Kâğıt koklamalısınız.

Silme tartışması oluşturulur oluşturulmaz kullanıcı pinglemenin Vikipedi:Oy avcılığı sınırlarında gezdiğini not düşeyim.

--[evolutionoftheuniverse] @trwiki 18.36, 28 Kasım 2020 (UTC)

Kullanıcı pinglemenin oy avcılığı olduğunu [email protected]Evolutionoftheuniverse. Özür dilerim. Kadıköylümesaj 18.38, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Şu bildiri, akademik ve bağımsız (zaten academia'daki de bu), bunun yanı sıra google kitaplardan Seksen'in bahsettiği kaynakta adı geçtiği tespit edilebiliyor ve "Çağdaş Türk Sanatı" ile "Türk kültür tarihi: Türk kültüründen Türkiye kültürüne ve evrenselliğe" kitabından da sonuç çıkıyor. Evolutionoftheuniverse'in dikkat çektiği sergi konusu da önemli. Toplamda kayda değerlik için yeterli.--CanQui es-tu? 21.12, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Paralel yönde görüş bildiren kullanıcılara katılarak görüşümü değiştiriyorum. Caskination ? 22.17, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Yapılan çağrı üzerine birtakım şeyler yazayım. Öncelikle maddeyi yazan kullanıcının, maddedeki kişinin bizzat kendisi olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Vikipedi'de otobiyografi (daha doğrusu kendimiz hakkında madde) yazmasını "hoş karşılanmama" nedeni aslında, tarafsız olunamayacağı ve doğrulanabilir olmayan ifadeler içerebileceği endişesi. Örnek veriyorum şahsen ben, kendim hakkında tarafsız bir madde yazabileceğime inanıyorum (kayda değer olsaydım elbette :), dolayısıyla bu yazdığım madde herhangi bir Viki politikasını ihlal etmeyecekti. Bunu bir kenara koyalım.

İkinci husus, kaynaklardaki "hangi kaynak diğerinden almış, hangisi bağımsız kaynak hangisi değil?" şeklinde. İşbu madde taaaa 2008'de, Türkçe Vikipedi'nin ilk yıllarında oluşturulmuş ve o günkü durumu şu şekilde. Orada, Lebriz diye bir kaynak var, burada da bahsi geçmiş. O Lebriz kaynağı, kendisinin resmî sitesinde yer alan özgeçmişinin İngilizce çevirisi :) Bağımsız olmayan bir kaynaktaki metni, bağımsız bir kaynakta aynen (ya da bu durumda çevirerek) yayımlayınca, o metnin bağımsız olmama durumu değişmez. Dolayısıyla bağımsız olmayan bu kaynak, kayda değerliğin tespiti konusunda bizim göz ardı etmemiz gereken bir kaynak.

Şu kaynak sunulmuş ve burada da Lebriz (dolayısıyla Kapçak'ın kendi sitesi) kaynak gösterilmiş. Ancak burada, kaynak gösterilen yerlerin dışında kalan birtakım inceleme ve değerlendirmeler de var, dolayısıyla buna, bağımsız olmayan bir kaynak dememiz doğru olmaz.

Yukarıda sunulan başka bir kaynak da şuradaki Menteşe dergisi. Buradaki biyografi, işbu maddenin o zamanki hâlinden birebir kopyalanmış. Gidip de bunu tekrar kaynak gösteremeyiz, Vikipedi maddesi bu :)

Şu kaynak sunulmuş. Buradaki biyografi de Vikipedi maddesinden alıntı zaten, onu bir kenara bırakıyorum. Onun dışında, kaynağın büyük bir bölümünde yazılanlar Kapçak'tan bağımsız konular ve yalnızca kendisini biyografisi öncesindeki iki paragraflık kısım dikkate alınabilir. Bence, kayda değerliğin ispatı konusunda işe yarar bir kaynak.

Biyografya profilindeki "kaynaklar kısmı" da sunulmuş. İki kaynak var, zaten ansiklopedi olduklarından güvenilir kaynaklar.

Şuradaki yüksek lisans tezi, ikinci belirttiğim sempozyum kaynağıyla aynı zaten, farklı bir kaynak olarak değerlendirmek yersiz.

Toparlarsam, kayda değer olup olmadığını incelemek için elimizde bir sempozyum kaynağı, Sanat-Magazin'deki kaynağın iki paragrafı ve aynı yazara ait iki ansiklopedi maddesi var (içerikleri aynı mıdır, nereden alınmıştır bilgiler bilemiyorum). Şu an ben, bu kaynakların, kayda değerliğin ispatı için yeterli olmadıkları kanaatindeyim. Ancak kesin olarak da kayda değer değildir diyemem, iki-üç bağımsız kaynak daha varsa eğer kayda değer olduğuna ikna olurum :)--NanahuatlEfendim? 05.37, 29 Kasım 2020 (UTC)

 • Tarafsız Tarafsız Ayrıca verilen kaynakları okuduktan sonra aslında bir iki kayda değerliği sağlayan kaynak daha bulunup eklense kayda değerliğin kesin olarak ispatlanabileceği kanaatindeyim.ahmetlii mesaj katkılar 11.57, 29 Kasım 2020 (UTC)
 • Kanal B Günce programı Bu kaynak Kapçak (mesaj) 11.35, 3 Aralık 2020 (UTC) Bu imzasız yazı Kapçak (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.26, 3 Aralık 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kaynak ve yorumlar beni ikna etti. --iazak (mesaj) 14.25, 29 Kasım 2020 (UTC)

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 20 saat ve 5 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 20 saat ve 5 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Maddenin kayda değerlik konusunda değerlendirilmesi amacıyla SAS'a taşınmıştır. Kadıköylümesaj 16.16, 28 Kasım 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin. Madde KD değil. Bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulamadım. Sadece sergileriyle ilgili bilgiler var bu da bu sayfayı kayda değer yapmaz.--Kadıköylümesaj 16.17, 28 Kasım 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Maddenin kayda değer olmadığını düşünüyorum. Madde ile ilgili bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulamadım. Kullanici71612mesaj 10.53, 29 Kasım 2020 (UTC)
 • Çekimser Çekimser Bağımsız ve güvenilir kaynaklar eklenerek kayda değerliği tespit edilebilir gibi duruyor, ama maddenin şu anki revizyonuna göre yorum yapmam gerekirse, kriterlerimizi sağlamıyor sanırım. --Victor Trevor (mesaj) 12.09, 29 Kasım 2020 (UTC)
Kalsın Kalsın Sakhalinio'nun gösterdiği kaynaklara istinaden kriterlerimizi karşıladığını düşünüyorum. --Victor Trevor (mesaj) 18.41, 1 Aralık 2020 (UTC)
 • Sivil toplum örgütleri için organizasyonlar ve şirketler kriterleri altında şu bölüm bulunmakta. Ve orada diyorki "Örgütler eğer ulusal veya uluslararası ölçekte etkinseler ve bu haklarındaki bilgi onlardan bağımsız kaynaklarca doğrulanabiliyorsa genelde kayda değerdirler.". Buna göre şöyle bir arama yaptığınızda bu ve bu gibi haberlerde dernekten bağımsız olarak kaynaklar var. @Kadıköylü, @Kullanici71612 ve @Victor Trevor. Konuyu tekrardan incelemeniz mümkün olur mu? Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.35, 29 Kasım 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Bu kaynaklara bakınca ulusal olduğu gibi uluslararası etkinliği de kanıtlanmış oluyor. --iazak (mesaj) 20.05, 29 Kasım 2020 (UTC)
 • Kalsın, Sakhalinio'nun gösterdiği kaynaklar, hem organizasyonlar için olan spesifik KD kriterinin karşılandığını hem de sergilerinin bağımsız kaynaklarca konu edildiğini ortaya koymakta. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.48, 30 Kasım 2020 (UTC)
Örgüt için kayda değerlik şartlarına haiz olduğundan ve doğrulanabildiğinden kalsın.--[evolutionoftheuniverse] @trwiki 17.46, 30 Kasım 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Sakhalinio'nun gerekçeleri kayda değerliğini ıspatlıyor.--CanQui es-tu? 18.02, 30 Kasım 2020 (UTC)

Kalsın Kalsın “Osmanlı devletinde ressamlığın ilerlemesi ve Osmanlı ressamlarının geleceklerini temin doğrultusunda birleşmeleri” esasına dayanan Cemiyet, geniş halk kitlelerine resim sanatını ve sanatçıyı sevdirme mücadelesi vermiştir. 1919’da varlığı sona eren ve yerine 1921’de Türk Ressamlar Cemiyeti, 1923 Yeni Resim Cemiyeti, 1926’dan itibaren Türk Sanayii Nefise Birliği, 1929’dan sonra Güzel Sanatlar Birliği; 1929-1942 yılları arasında etkinlik gösteren Müstakil Ressamlar ve Heykeltıraşlar Birliği. Bu arada 1933’te kurulan “D”; 1941 yılında Yeniler (Liman), 1947’de “Onlar”, 1959’da Yeni Dal G’ruplarının, 1970’te BRHD-Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği’nin, 1989’da UPSD-Uluslalarası Plastik Sanatlar Derneği’nin; 1999’da Ankara Çağdaş Sanatlar Vakfı’nın Türk sanatında siyasal-sosyal sorgulamalar getiren çeşitli eğilim ve yönelilerin örgütlenmesi ve dillendirilmesi ile ivme yaratma adına ayrı ayrı ulusal ve uluslararası işlevler üstlendiği görüledursun, söz konusu Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği 1970 yılından bu yana 50 yıldır aktif bir şekilde her yıl ulusal düzeyde, uluslararası üne sahip sanatçı üyerinin katılımı ile büyük sergiler açan ve 50. yıl sergisini de 04 Aralık 2020'de açacak olan bir derneğin kayda değerliği nasıl gündeme gelebiliyor anlamakta zorluk çektiğimin bilinmesini isterim. Türkiye'de hangi sanatsal sivil toplum örgütü 50 yıl hızını kesmeden ayakta kalabilmiş?Kapçak (mesaj) 18.33, 30 Kasım 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Görüşümü değiştiriyorum.

Kullanici71612 (mesaj) 18.39, 30 Kasım 2020 (UTC)

Öncekinin üstünü çizer misiniz Kullanici71612? Örneğin böyle. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 20.12, 30 Kasım 2020 (UTC)

Kenan Yılmaz (Müzisyen)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün ve 55 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün ve 55 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.06, 29 Kasım 2020 (UTC)

 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Müzisyenler için kayda değerlik kriterlerini karşılamıyor. Caskination ? 21.32, 29 Kasım 2020 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Amatör bir şarkıcı. Kayda değer müzik şirketlerinden bir tanesi olan Seyhan Müzik'in etiketinden çıkan 2010'daki ilk albümü var, 2016 ve 2017 çıkışlı iki albümünü kendisi yayınlamış ama 2016 ve 2017 çıkışlı iki albümü hariç diğer tüm albümleri Eğlence Fabrikası adlı kayda değer olmayan bir müzik şirketinden çıkmış. Kaynak:Spotify. Kişi hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar da yok ayrıca. O yüzden ben hızlı silinsin diyorum. --176.42.176.221 17.36, 4 Aralık 2020 (UTC)

Melih Saatçı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 19 saat ve 32 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 19 saat ve 32 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Sayfayı oluşturan kullanıcının talebi ile sayfa geri getirilerek değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 15.43, 30 Kasım 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Avukat veya siyasetçi olarak KD kriterlerini sağlamadığını düşünüyorum.--EmreOsm95 (mesaj) 09.48, 2 Aralık 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil Robingunes 10.37, 2 Aralık 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. Diyot 06.35, 3 Aralık 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Ünlü bir avukat değil. --176.42.176.221 17.13, 4 Aralık 2020 (UTC)

Manny Hoşbin[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 23 saat ve 22 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 23 saat ve 22 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.33, 30 Kasım 2020 (UTC)

 • note: madde yaratıcısı Merhabalar, ismi İngilizcede Manny Khoshbin ve Farsça'da مانی خوشبین Türkçeye çevirdigim için (Manny Hoşbin) Google'da

hiç bir kaynak bulamıyorusiniz ama isimini İngilizce veya Farsça'da aradığıniz zaman çok fazla kaynak Forbes, Entrepreneur, Isna gibi bulabilirsiniz ve bu adam İran'da çok ünlü, Teşekkürler.Empire990 (mesaj) 21.29, 30 Kasım 2020 (UTC)

Empire990: "Tanınmışlık ile kayda değerlik aynı şeyler değildir." Bulduğunuz kaynakları VP:KG'ye uygun bir şekilde maddeye veya buraya ekleyebilir misiniz. / Caskination ? 20.27, 1 Aralık 2020 (UTC)
evet farkini biliyorum, bu kaynakları [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8] buldum ve hepsi saygın yerlerden. Teşekkürler. Yüzlerce kaynak var، buraya sadece birkaç tanesini koydumEmpire990 (mesaj) 09.46, 2 Aralık 2020 (UTC)

Vio[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 3 gün ve 9 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 8 gün ve 9 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.20, 30 Kasım 2020 (UTC)

Hüseyin Kaya[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 1 saat ve 37 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 1 saat ve 37 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

HS işlemine yapılmış olan itiraz üzerine madde SAS sürecine alınmıştır. chansey mesaj? 21.48, 1 Aralık 2020 (UTC)

Silinsin Silinsin, Kaynakların bağımsızlığı ve içerik ile alakaları konusunda şüphelerim var ve tam olarak ne tür bir konuda öne çıktığını anlamak güç bu sebeple fikrim KD olmadığı yönündedir. 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 23.19, 2 Aralık 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin HUDER başkanı olması ve genel seçimlerde aday adayı olması dışında bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Onlar da yeterli değil diye düşünüyorum.--NanahuatlEfendim? 06.16, 3 Aralık 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. Diyot 06.34, 3 Aralık 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin evet, evet, evet... KD değil. bana kalsa yerdeki çakıl taşının bilgisi bile buraya işlenmeli ama burası vikipedi. Modern primat (mesaj) 20.07, 3 Aralık 2020 (UTC)

Zafer Kerey[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 10 saat ve 48 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 10 saat ve 48 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Maddenin HS işlemine, tartışma sayfasına gerçekleştirilen itiraz sebebi ile madde SAS sürecine alınmıştır. 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 06.59, 3 Aralık 2020 (UTC)

Kalsın Kalsın zafer kerey'i magazin programında görmüştüm ünlü bir kişi bir aç kez ödül alırken dikkatimi çekti açıkçası ordan hatırladım. silinmesi gerekmez bence.. silinsin diyenleri anlamak zor açıkçası burası bilgi ansiklopedisi sadece, buradan bir kar elde edilmez ki.. diğer birkaç sayfayada aynısını yapmışlar Bu imzasız yazı Yavuzdayko (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.07, 4 Aralık 2020 (UTC)

Kalsın Kalsın Bu imzasız yazı [[Kullanıcı:EbaratovEbaratov (mesaj) 10.57, 3 Aralık 2020 (UTC)|Ebaratov]] (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 07.57, 3 Aralık 2020 (UTC)

Yazılan bilgilerin tümü doğru ve kişiyi tanıma amaçlıdır Bu imzasız yazı Ebaratov (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 07.58, 3 Aralık 2020 (UTC)

Kalsın Kalsın Kaynaklar yeterli gibi görünüyor. akustikafalarmesaj 12.18, 3 Aralık 2020 (UTC) akustikafalarAkustikafalar (mesaj) 09.19, 3 Aralık 2020 (UTC) • katkılar) tarafından eklenmiştir. 13.10, 3 Aralık 2020 (UTC)

Kalsın Kalsın Bilgiler doğru. cnbcylnmesaj 13.10, 3 Aralık 2020 (UTC) cnbcyln

Silinsin Silinsin Kişi ile ilgili internette aramalar yaptım fakat bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulamadım. Silinmesi gerektiğini düşünüyorum.—-Kullanici71612mesaj 07.03, 3 Aralık 2020 (UTC)

 • Bir şeyden bahsetmekte fayda var, "neden siliniyor?" tarzı mesnetsiz itirazlar için durumu açıklamak ve maddeyi buraya taşımamak daha iyi olacaktır. "Kaynaklar bence yeterli, kayda değer" gibisinden gerekçeler varsa silinmeye aday gösterilsin.--NanahuatlEfendim? 07.58, 3 Aralık 2020 (UTC)
  +1. --Victor Trevor (mesaj) 08.31, 3 Aralık 2020 (UTC)
  +1 Kadıköylümesaj 15.16, 3 Aralık 2020 (UTC)
 • @Nanahuatl, doğrusu bir çok yeni kullanıcı vikipedinin ansiklopedik dilinden birhaber. Yani silemek zaten oldukça kolay {{Sil}} ve bitti... ancak oldukça emek harcamış, üstelik sesini duyurmak için tartışma sayfasına bunu belirtmiş. Bahsettiği konu zaten hızlı silinmesi tartışmanın bununla ilgili olması yeterli, belkide kullanıcıyı doğru şekilde yönlendirmek bunu kanıtlamasını sağlayabilir. Olaylara ve yeni kullanıcılara biraz şans tanımak gerekiyor. KD koşulları sağlanmazsa elbette silinecektir. Ek olarak yazdıklarınızı destekleyerek, Köy çeşmesi'nde belirtmenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Karar çıkarsa bu konuya daha da dikkat ederiz. Teşekkürler 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 09.54, 3 Aralık 2020 (UTC)
  Bunun için bir "karar" çıkması gerekmiyor, sistem bu şekilde işlemeli zaten :) Bu madde özelinde demiyorum, genel anlamda "neden silindi?" diyen birine durumu izah etmek lazım; aksi takdirde "oylayıp sildiler" algısı oluşuyor ve Vikipedi yanlış anlaşılıyor. NanahuatlEfendim? 20.21, 3 Aralık 2020 (UTC)

Kalsın Kalsın Kişi ile ilgili ben de google da kimdir diye araşıtırma yaptım birçok ulusal gazete ve internet sitelerinde haberlerine denk geldim bence kaynak yeterli.

http://www.youtube.com/watch?v=fFUtG-VmMHk

http://muzikonair.com/yapimci-zafer-kereyden-medya-camiasina-sert-sozler-kadin-pazarlayarak-hayatlarini-idame-ettiriyorlar/

http://www.oncevatan.com.tr/magazin/bu-gizemli-kadin-kim-h136293.html

Sakaturgay (mesaj) 08.58, 3 Aralık 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerlik kriterlerimizi karşılamıyor. Robingunes 11.03, 3 Aralık 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil--Kadıköylümesaj 15.03, 3 Aralık 2020 (UTC)
  @Sakaturgay. Merhaba. Yukarıda bulunan kullanıcılar yeni kayıt olmuşlar ve ilk değişikliklerini SAS'ta yapmışlar. Sadece buraya "kalsın" şeklinde görüş belirtmek için üye olmuşlar. Eğer bu kullanıcı hesaplarını siz kullanıyorsanız, bu oy avcılığına girer ve denetçiler tarafından kolayca tespit edilir. Eğer bu kullanıcı hesapları size aitse, lütfen bu davranışı tekrarlamayın. Kuklalar ve kuklacılar denetçiler tarafından kolayca tespit edildiklerinden dolayı değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir. Kadıköylümesaj 15.11, 3 Aralık 2020 (UTC)

Üstte kalsın diyenlerin Sakaturgay adlı kullanıcı tarafından kullanıldığından o kadar eminim ki Yani daha şimdi kaydolan bir kişi silinmeye aday sayfalar yerini nasıl bulsun? Yani kalsın diyen yeni kullanıcıların ilk değişikliklerini silinmeye aday sayfalar yerinde yapması sizede garip gelmezmi? Ben bu hesapların Sakaturgay adlı kullanıcıya ait olduğunu düşünüyorum. Madde silinmesin diye yan hesaplar açıp çift oy verdiğini düşünüyorum.—-Kullanici71612mesaj 16.47, 3 Aralık 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin kd değil. Diyot 17.54, 3 Aralık 2020 (UTC)

Bahsi geçen hesapların şahsıma ait olmadığını belirtmek istiyorum. Tarafsız bir şekilde incelenip onaylanması gerektiğini düşünüyorum. Bu konunun daha da fazla uzamasını istemiyorum. Bu konuyla ilgilenirseniz sevinirim. Çünkü Vikipedia değerli bir yapılanma ve onaylanması için gerekli araştırmaları gerçekten yaptığında, Zafer Kerey'in yapımcı kimliğini ve yaptığı işleri görecektir.. Teşekkürler iyi çalışmalar. SakaturgaySakaturgay (mesaj) 21.37, 3 Aralık 2020 (UTC)

 • Kayda değerlik kriterlerimizi karşılamamakta hızlı silme uygulanması gerektiğini düşünüyorum. chansey mesaj? 22.31, 3 Aralık 2020 (UTC)
  Kesinkes katılıyorum. --Victor Trevor (mesaj) 12.27, 4 Aralık 2020 (UTC)

Boğaziçi Üniversitesi Quidditch Takımı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 20 saat ve 15 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 20 saat ve 15 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği şüpheli. Kayda değerliğini ispatlayacak bir müsabakası varsa kalabilir. [evolutionoftheuniverse] @trwiki 16.26, 3 Aralık 2020 (UTC)

Compec[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 20 saat ve 29 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 20 saat ve 29 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olmayan öğrenci topluluğu. [evolutionoftheuniverse] @trwiki 16.40, 3 Aralık 2020 (UTC)

Aşağıdaki adaylıklar bu adaylık altında ve Boğaziçi Üniversitesi öğrenci kulüpleri ortak paydasıyla birleştirilmiştir:
(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK)
(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK)
(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK)
(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK)
(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK)
Vito Genovese 18.17, 3 Aralık 2020 (UTC)
Her birinin kendi özelinde değerlendirilmesi daha uygun görünüyor. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 20.07, 3 Aralık 2020 (UTC)

Radyo Boğaziçi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 20 saat ve 32 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 20 saat ve 32 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği anlaşılamadı. [evolutionoftheuniverse] @trwiki 16.43, 3 Aralık 2020 (UTC)

Ekrem Eray Arda[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 23 saat ve 37 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 23 saat ve 37 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Sayfa kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.48, 3 Aralık 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Bu sayfaya yorum yazmak için yetkim var mı bilmiyorum ancak açıklama yapmak istediğim için yazacağım. Eğer yanlış bir şey yapıyorsam şimdiden üzgünüm. Demokrat Parti'nin İstanbul ili başkanı için bir madde oluşturdum. Vikipedi Kayda değerlik şartlarından kişiler için olan bölümü tamamen okudum ve siyasetçiler için olan kısımdaki maddelerin tamamını karşılayacak bir madde başlattım. Farklı kaynakları seçerken tarih ve haberler olarak ayırdım ve eleyerek ekledim. Başka partili il başkanlarının sayfaları hâlen açık ve uyarısız olarak duruyor. Eklediğim kaynakları ve Google aramalarında çıkan kaynakları incelemenizi rica edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.--Mgezgincik (mesaj) 20.10, 3 Aralık 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin İlgili makamda olduğuna dair 7 kaynak var, ilk Hürriyet kaynağı da metinde kullanıldığı yerle alakasız -ki kaynak olacak bir şey yok, adı geçiyor öylesine. Kayda değer değil.--NanahuatlEfendim? 05.51, 4 Aralık 2020 (UTC)
Üstteki mesajıma dönüş almadığım için bu mesajınıza yorum yazıyorum, eğer yanlış bir şey yapıyorsam şimdiden özürlerimi kabul edin lütfen. Kaynak olarak yalnızca google'daki haberler sekmesini kullandım. Bunun haricinde gösterebileceğim İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şu sitesi de mevcut.--Mgezgincik (mesaj) 16.51, 4 Aralık 2020 (UTC)

Burak Oyunda[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 6 gün, 12 saat ve 17 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 11 gün, 12 saat ve 17 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

KD'liğin tartışılması amacıyla SAS'a taşınmıştır. --Kadıköylümesaj 08.28, 4 Aralık 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerlik kriterlerimizi karşılamamakta. Hakkında kaynak bulamadım.--Kadıköylümesaj 08.31, 4 Aralık 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Kayda değer değil. --176.42.176.221 17.37, 4 Aralık 2020 (UTC)

Hasenan[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 6 gün, 22 saat ve 55 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 11 gün, 22 saat ve 55 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Victor Trevor (mesaj) 19.06, 4 Aralık 2020 (UTC)