Vikipedi:Toplu mesaj göndericiler

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Wikipedia mass messenger.svg

Toplu ileti gönderici etiketine sahip olan kullanıcılar ('massmessage-sender' kullanıcı grubu), aynı anda birden fazla kullanıcıya mesaj göndermesine izin verilen ve kendi hesabından toplu mesaj gönderici yetkisini alabilen kullanıcılardır. Konu ile ilgili teknik ayrıntı ve bilgilendirmelere m:MassMessage ve mw:Help:Extension:MassMessage sayfalarından ulaşılabilir.

Türkçe Vikipedi'de şu anda 25 hizmetli ve 6 toplu mesaj gönderici (toplam: 31) bulunmaktadır. massmessage-sender kullanıcı grubundaki kullanıcılar Özel:MassMessage sayfasını kullanarak mesaj gönderebilirler.

Kullanım rehberi[kaynağı değiştir]

İzleyiciler[kaynağı değiştir]

Toplu mesajlar yalnızca mesajın dikkatini çekmesini isteyen kullanıcı gruplarına gönderilmelidir. Buna en iyi örnek olarak bir konudaki Vikiproje üyelerine proje hakkındaki olaylar veya Vikimaraton hakkında bilgi verilir ancak bunlarda normal şartlarda gelecekte kullanıcının nasıl bilgilendirilmek istendiği mesajda belirtilmelidir. (lütfen aşağıya bakınız.)

İçerik[kaynağı değiştir]

Yukarıda belirtilen örnek durumların dışında diğer daha az kişiselleştirilmiş iletişim yöntemi tercih edilmelidir. Vikipedi'deki başlıca iletişim sayfaları asıl olarak maddelerin tartışma sayfaları olup, bununla birlikte ilan panoları ya da köy çeşmesi de dâhil olmak üzere diğer tartışma sayfalarıdır. Bununla birlikte belirli bir konuyla ilgilenen editörler ya da kullanıcılar, ilgilendikleri konu ile ilgili sayfaları izleme listelerinde bulundurabilirler. Bir konu hakkında tartışmaların artırılması maksadıyla konu ile ilgili olarak yorum talepleri sayfasından bildirimde bulunulabilir.