Kullanıcı mesaj:İsyankar18

Yazdırılabilir sürüm artık desteklenmiyor ve görüntü oluşturma hataları olabilir. Lütfen tarayıcı yer işaretlerinizi güncelleyin ve bunun yerine varsayılan tarayıcı yazdırma işlevini kullanın.

Ayrıntılı telif açıklaması

Merhaba,
Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdir ve teşekkürle Tournesol.png karşılıyorum; çünkü sayısız kişiye karşılıksız bilgi sunan bu ansiklopedi, gönüllülük kavramıyla ayakta durabilmektedir. Ve en önemli konulardan Beş temel taşımızdan üçüncüsü; telif hakları konusudur. Vikipedi; ana sloganı olan Özgür ansiklopedi kavramına yakışır bir şekilde yaşamak istediği için, telif konusuna özen göstermektedir. Herhangi bir kurum, kuruluş ya da kişinin, telif ihlali nedeniyle yasal yaptırım uygulama hakkının olmaması için, özgür içerik kullanmaya çalışıyoruz.

Eğer herhangi bir sitede; özgürce alıntı yapılabileceğine, değiştirilebileceğine ve ticari amaçla da olsa dahi kullanılabileceğine dair açık ve net bir ifade yoksa, kopyalama yapamamaktayız. Site sayfalarında bu konuda herhangi bir açıklama ya da uyarı yoksa, bu durum da onun yasalar tarafından otomatik olarak korunduğunun göstergesidir. Özellikle de, "Copyright, Red copyright.svg , Her hakkı saklıdır, TM" vb. yazı ve uyarı işaretleri varsa, zaten bu durumda kesinlikle o site sahibinin Vikipedi'ye izni olmadan alıntı, kopyalama yapamıyoruz. Unutmayın; alıntılarınıza kaynak göstermeniz tek başına yeterli değildir. Fakat alternatifler var elbet:

  • Alıntı yaptığınız site size aitse ya da site yetkililerinden izin aldıysanız; ilgili web sayfasının yüklü olduğu sunucuya bağlı yetkili bir e-posta adresinden, [email protected] adresine; kendi web sayfalarından yapılacak her türlü içerik alıntısının Vikipedi'de kullanılmasına Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım lisansı çerçevesinde izin verildiğini belirten bir e-posta yazılması bir çözümdür. Ya da;
  • Gerek cümleleri değiştirerek, gerekse kendimizden birşeyler katıp, yeni cümleler oluşturarak o sayfayı yazabiliriz. Hem böylece emeğimiz geçerek gerçek bir katkıda bulunur, hem de telif hakları ihlali yapmamış oluruz.
  • Telif yasalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

İyi bir yazar olamayabiliriz, hatalardan da korkmamalıyız, çünkü her gün yüzlerce hatayı düzelten birçok vikipedist var. Bu anlamda silinen (ya da geri alınan) maddeyi/içeriği yeniden kendiniz yazarak Vikipedi'ye katkıda bulunacağınızı umuyorum. Herhangi bir durumda yardım istemekten çekinmeyin. Ben ve diğer vikipedist arkadaşlarım her konuda elimizden gelen her şeyi yaparız. Tekrar hoş geldiniz, iyi çalışmalar.
Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.27, 30 Mayıs 2021 (UTC)


İsyankar18 adlı kullanıcıdan soru (20.08, 30 Mayıs 2021)

Merhabalar vikipedi'de gönüllü olmak istiyorum ancak yeteri kadar bilgim yok. Toplantı ve organizasyonlar yaptığınızı yazmışsınız nasıl katılabilirim. Teşekkür ederim. --İsyankar18 (mesaj) 20.08, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Sayın İsyankar18, bana Vikipedi üzerinden e-posta yollarsanız ben sizi toplantı listesine ekleyebilirim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.27, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Komodor

Merhabalar Sakhalinio 20.15, 30 Mayıs 2021 tarihinde silinen "Komodor" başlığım telif ihlali sebebiyle kaldırmışsınız. Telifli olan bölümler neresidir? Yardımcı olursanız düzeltip paylaşmaktan mutluluk duyarım.Teşekkürler, İsyankar18 (mesaj) 18.16, 1 Haziran 2021 (UTC)

Sayın İsyankar18, şöyle baktığınızdan sayfanın %35 i telif ihlali göstermekte. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.23, 1 Haziran 2021 (UTC)
Oluşturduğunuz FETÖMETRE sayfasıda da %70'in üzerinde telif ihlali var, bu nedenle hızlı silinmiştir. Telifli içerikle ilgili size atılan ilk mesajı lütfen dikkatlice okuyunuz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.25, 1 Haziran 2021 (UTC)

Fetömetre başlığının silinmesi hakkında

Merhabalar Sakhalino 1 Haziran 2021 tarihinde "Fetömetre" başlığı telif ihlali sebebiyle kaldırılmış. Telif ihlali olan bölümler neresidir acaba ? Teşekkürler, İsyankar18 (mesaj) 18.27, 1 Haziran 2021 (UTC)

Lütfen kopyala yapıştır ile madde oluşturmayınız. Nereleri kopyaladığınızı zaten biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.29, 1 Haziran 2021 (UTC)
Nasıl alıntı yapılacağını tam olarak anlamamışım. Hızlı cevaplarınızla yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. İsyankar18 (mesaj) 18.33, 1 Haziran 2021 (UTC)

İsyankar18 adlı kullanıcıdan soru (13.33, 3 Haziran 2021)

Merhabalar Sakhalinio Türkçe>İngilizce çeviri yapmak istiyorum ancak bazı kısıtlamalar var. Yalnızca "extended confirmed editors" yetkisi olan kişiler düzenleme yapabiliyorlarmış. Düzenleme yapmaktan keyif alıyorum ve çeviri yapmak da istiyorum. Bu yetkiyi nasıl alabilirim ? Teşekkürler, --İsyankar18 (mesaj) 13.33, 3 Haziran 2021 (UTC)

Sayın İsyankar18, konu hakkında bir bilgi sahibi değilim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.48, 3 Haziran 2021 (UTC)

İsyankar18 adlı kullanıcıdan soru (12.19, 4 Haziran 2021)

Merhabalar Sayın Sakhalinio başlıklarda düzenlemeleri kontrol etmek için sürüm kontrol yetkisinin olması gerektiği yazmakta. Vikide gördüklerimi düzeltmek olmayan şeyleri ise eklemeye gayret gösteriyorum. Bu yetkiyi almak için gereklilikler nelerdir? Önerilerinizi duymak isterim. Teşekkürler, --İsyankar18 (mesaj) 12.19, 4 Haziran 2021 (UTC)

Sayın İsyankar18, olumlu katkılarınıza devam etmenizi tavsiye ederim. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.29, 4 Haziran 2021 (UTC)

Görsel yükleme ile alakalı bir soru

Merhabalar @Sakhalinio polis rütbeleri sayfasının vikide olmadığını farkettim ve sayfayı şu anda hazırlıyorum ancak bazı sorularım var. Rütbelerin fotoğraflarını commmonsa yüklerken hangi lisanslama türünü seçmeliyim? Rütbelerin görselleri telifli değil ancak seçecek doğru bir seçenek bulamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler, İsyankar18 (mesaj) 19.35, 4 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba sayın İsyankar18, konuyla ilgili şurada görseller daha önceden Commons a yüklenmiş. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.44, 4 Haziran 2021 (UTC)

Polis rütbesi

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben OvalThunder9. Oluşturduğun Polis rütbesi maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --OvalThunder9💬 10.28, 5 Haziran 2021 (UTC)