Çok Yaşa Bebek

Çok Yaşa Bebek, 0-4 yaş arası bebeklere tıbbi müdahale için gerekli cihazların hastanelere sağlanması için Türkiye Bankalar Birliği'nin 2003'te başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesidir.

Proje kapsamında yapılan tıbbi cihaz yardımları Türkiye'nin çeşitli illerinde çalışan sağlık profesyönellerinin gönderdikleri bilgilendirmelerle belirlenmektedir. 2011 yılına kadar Türkiye’nin 65 ilindeki 180 hastanenin çocuk acil tıp ve yoğun bakım bölümlerine toplam 833 cihaz yardımında bulunulmuştur.[1]

Çok Yaşa Bebek Projesi kapsamında yapılan cihaz yardımlarının yanı sıra ,sağlık çalışanlarına yönelik PALS Eğitimleri, öğretmenler ve anne-babalara dönük “Çocukları Kazalardan Koruma” eğitimleri de düzenlenmektedir.

Çok Yaşa Bebek Projesi, Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği, Türk Pediatri Kurumu ve Hacettepe Üniversitesi’nden oluşan Danışma Kurulu’nun işbirliğinde gerçekleştirilmektedir.

“Çok Yaşa Bebek” sosyal sorumluluk projesi 2010 yılında 9. Altın Pusula "Halkla İlişkiler Büyük Ödülü"nü aldı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Çok Yaşa Bebek Resmi İnternet sitesi -". 12 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ekim 2020.