Kullanıcı mesaj:kibele

sanal dünyayı sarıp sarmalayan troller bir tek vikipedi'ye uğramadı! tebrikler!, [1]

vikipedi'nin engellenmesini 'kendinize çeki düzen verin, ayağınızı denk alın' deme fırsatı olarak değerlendirenleri, her fırsatta 'engelleniriz haa' diye sopa sallayanları, bunlara 'geri dur' demeyip özgür ve bağımsız duruştan ödün vermeye gönüllü olanları da yazıyor özgür ansiklopedi tarihi! sansüre hayır! otosansüre hayır!

Adres Beyanı (MERNİS)[kaynağı değiştir]

İlgili sayfa silinmeye aday gösterilmiş. Siz de oy kullanabilir misiniz? Siz en son sorunu gidermiştiniz.176.234.226.17 10.45, 9 Temmuz 2021 (UTC)

engel meseleleri[kaynağı değiştir]

kukla trollerin çağrısıyla gelip üç gün sonra geri dönüş engeli veren hizmetli, daha önce çeşitli vikipedi kurallarından bihaber olduğunu kanıtlamıştı, aynı yolda devam etmiş.. :) 'kullanıcının en.wiki'de tartışma sayfasını kullandığına defalarca şahit oldum. Bizim neyimiz eksik?' demiş. mesela okumamız eksik olabilir, tartışma sayfasının kullanıldığını görmek için gerekli.. bir de sas sayfasındaki düşmanca ifademi göstermeni istiyorum mümkünse @Sabri76. görüşmek üzere.. --kibele 17:12, 3 Ağustos 2017 (UTC)

tartışma sayfasında engele ve ifadelerine ilişkin cevap vermek yerine 'normalde yazılmayacak içerik' diye çıkartılmış.. o kadar baştan sona uygunsuz ki yapılanlar, gülmekten başka bir yorumum yok. bülent ortaçgil'den gelsin tribünlere: nedir bu normal? --kibele 18:46, 11 Ağustos 2017 (UTC)
Merhabalar. Nasılsınız, iyi misiniz? Umarım biraz hava değişimi iyi gelmiştir. Eğer engel verirken yanlışlıkla mesaj sayfasının da kapatmayı unutmasaydım bu yazı yazılmamış olacaktı. Elbette engel bittikten sonra aynısı yazılabilir, neden olmasın. Geçmişe yönelik bir hatayı düzeltmek istemiştim. Sorunuza gelecek olursam düşmanca ifadeden ziyade tavrı kasdettim. Engeli 3 gün sonra vermemin çok önemi olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta kurallar hepimiz için mevcut. Haklı da olsak haksız da olsak uymalıyız. Kullanıcı azlığı çektiğimiz şu günlerde normalde 1 haftada bitecek tartışmalar bile 1 aya kadar uzayabiliyor. Tabii olayın üzerinden birkaç hafta geçseydi engel vermek mantıksız olurdu. Şarkıyı severim teşekkürler, iyi çalışmalar...--Śαвяí¢αи76ileti 22:02, 11 Ağustos 2017 (UTC)
'Umarım biraz hava değişimi iyi gelmiştir'.. asıl meselenin vikipedi ilkeleri filan değil de, sabri76'nın engel tuşuna basması/ basabilmesi olduğunu bundan iyi anlatacak bir cümle tanımıyorum. :) e biz de zaten 'o tuşlara basamazsın' dememiştik ki.. geri kalanı da totoloji.. zaten 'hakkımda şikayet yok' deyip sonra gidip 'haksız şikayet' diye hakkında yazılanları silen birinden da başka birşey beklemek nafile. iyi tuşlamalar.. --kibele 10:19, 12 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ekim ve Kasım 2017 iş birliği projesi, 90. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 78 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:05, 26 Ekim 2017 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selam. Seçkin liste yapmak adına birkaç maddenin açılması gerek. Bu listede ilgi alanınıza giren madde varsa açabilir misin? --Ahmet Turhan (mesaj) 17:28, 14 Aralık 2017 (UTC)

Adana kebabı[kaynağı değiştir]

Teşekkür ederim, tavsiyenize uydum, söylediğiniz şekilde değiştirdim. Abes bir şey için bu kadar uğraşmak çok tuhaf tabii. PoorTom (mesaj) 15:01, 30 Aralık 2017 (UTC)

@PoorTom abes filan demeyip uğraşmak gerekiyor bazen böyle. :) kolay gelsin.. --kibele 15:05, 30 Aralık 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde gerçekleştirilen Ocak 2018 iş birliği projesi, 75. Altın Küre Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:52, 6 Ocak 2018 (UTC)

nezaket mi?[kaynağı değiştir]

@Superyetkin ana cadde, ara sokak dinlemeden herkesin birbirine çalakalem giriştiği, hakaretlerin havada uçuştuğu ortamda hiçbirşeye bulaşmadan, mesaj sayfasındaki başvuruları silerek sessiz kalan bir hizmetli sadece kendisine yapılan 'nezaketsizliği' kaldırarak sözü kanıtlamış aslında: beyhude! görmedim, duymadımlara karşı, diğer onlarcasının yanısıra mesela şuradaki aşırı nezaketli ifadelerle de ilgilenilir mi diye şuracığa bırakayım bakalım, vikipedi'nin bugününe değil, geleceğine olan inancımla..Vikipedi:Seçkin içerik/Sorumlular.. --kibele 08:35, 17 Ocak 2018 (UTC)

Selam kibele. Yukarıda yazdıklarına denk geldim şimdi. Farketmişsindir belki, şurada bir itirazda bulundum ama geri alındı. Değişiklik savaşına girmemek için uzatmadım ama gerçekten dile getirdiğin eleştirilere hak vermemek elde değil. Sadece bu sayfada değil, genel olarak burada kendi görüşünü paylaştığın hemen hemen her konuda malum bir kaç kişinin ısrarla sana yönelik kişisel saldırılarda bulunmasını görmezden gelen hizmetlileri göreve davet etmek isterdim ama bunca süre müdahale etmediklerine göre pek umurlarında değil galiba. Çok yazık. Seni bu şekilde tahrik etmeye, sansürlemeye, susturmaya çalışan bazı kişilerin bu hareketlerine göz yumanlar, yarın bir gün kendilerini aynı durumda bulduklarında itiraz eden kimse kalacak mı acaba? Sabırlar diliyorum sana, iyi ki varsın. — Pınar (mesaj) 02:27, 19 Ocak 2018 (UTC)
sağolasın @Pinar, sen de iyi ki varsın.. gölge etmesinler, başka ihsan istemem.. :) --kibele 20:53, 19 Ocak 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Şubat 2018 iş birliği projesi, 71. İngiliz Akademisi Film Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 50 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:39, 7 Şubat 2018 (UTC)

rica[kaynağı değiştir]

selam, Türk Sinema Tarihi (Scognamillo) kaynaklandırabilir misin? kibele 21.24, 24 Şubat 2018 (UTC)

Selam Kibele, bugün çalışırım üzerine elbette :) --Pragdonmesaj 09.25, 25 Şubat 2018 (UTC)

Madde düzenlemesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Kidz TV sayfasındaki içerikler alt başlığı olan Kidz TV tarafından yayınlanan programların listesi sayfasında da var. Ya son yapıldığı gibi içerikte sadeleştirme yoluna gidilmeli ya da bu iki sayfa birleştirilmeli fakat ilk önerim daha doğru olacak gibi. Uygun şekilde birçok kez düzenlenmiş olmasına rağmen devriyeler tarafından dikkate alınmayarak başlıktaki gereksiz ayrıntılar geri getirip duruluyor. Bu konuya el atabilir misiniz Jidzo (mesaj) 20.17, 28 Şubat 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)

Karagözyan Yetimhanesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele, Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu maddesi zaten 2006 yılında açılmıştı. Siz ise 2016 yılında Karagözyan Yetimhanesi maddesini açmışsınız, ikisi de aynı kurum. Acaba birleştirme durumu için Karagözyan Yetimhanesi sayfasında tartışma açsak mı? Yani resmi adı "Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu" internet sitesi de öyle, yetimhane maddesini yönlendiririz okul maddesine. İyi Vikiler --SarvSarv 12:11, 17 Mart 2018 (UTC)

selam @Sarv, aslında açmadan önce bakarım ama gözden kaçırmışım.. doğrudur, metinler ve madde geçmişleri birleştirilebilir, tartışmaya gerek yok. --kibele 14.20, 17 Mart 2018 (UTC)
@Kibele siz çalışkan ve titiz biri olduğunuz için özellikle zaten mesaj atarak önceden danışmak istemiştim. Teşekkürler.--SarvSarv 19:49, 17 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.28, 2 Nisan 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bahsettiğin SAS için tartışma sayfasına cevaben "tamam SAS'ı yeniden başlatalım" gibi birşeyler yazıp, kapatma değişikliklerini geri almıştım, yani SAS yeniden devam ediyordu. Fiber hızında tekrar kapatılıp silindiği için 3 saniye önce ne yazdığımı da unuttuğumu fark ettim, ama cevapsız bırakmadığımı ve talebin üzerine SAS'ı geri getirdiğimi bilebilmen için yazıyorum. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 20.01, 21 Eylül 2018 (UTC)

@Vikiçizer bir hizmetlinin ilgilenmekte olduğu konuya bu şekilde müdahale edilmesi de, yazışmanın silinmesi de sorunlu elbette. teşekkürler.. --kibele 13.58, 22 Eylül 2018 (UTC)

dikkat![kaynağı değiştir]

bu tür değişiklikleri onaylarken daha dikkatli olmakta yarar var. kolay gelsin.. --kibele 14.56, 21 Kasım 2018 (UTC)

Sayın Kibele, yapılan değişikliklerde vandalizm yoksa, yaptığım incelemeler ve internet aramaları sonunda konu ayrımı yapmaksızın iyi niyet olduğunu varsayarak değişiklik kontrolü yapmaktayım. Sizin bu değişiklik özetinde yazdığınız gibi onaylamak da ayrı sorun olacak bir durum yok ortada. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16.36, 21 Kasım 2018 (UTC)
@Sakhalinio bu tür değişiklikler kısmen gizli vandalizm kapsamına girer, ansiklopedik değildir ve kesinlikle onaylanması sorunludur. inceleme yapmanıza ve internette aramanıza gerek yoktu, küçük bir bakış reddetmek için yeterliydi. sürüm kontrolünü bu şekilde yapıyorsanız yapmayınız, daha dikkatli davranacak devriyelere bırakınız. --kibele 20.11, 21 Kasım 2018 (UTC)
Sayın Kibele, yetkilerine haiz olan konularda kimin burada ne görev yapacağına ne siz, ne ben, ne de başkası karar veremez! SakhalinioBuyrun beniiiim? 20.13, 21 Kasım 2018 (UTC)
hangi yetki, ne görevi anlamadım.. siz sürüm kontrolünü doğru ve hakkıyla yapın, gizli vandalizmleri onaylamayın yeterli. iyi akşamlar. --kibele 20.15, 21 Kasım 2018 (UTC)
Ben devriyelik yetkisine sahibim ve sürüm kontrolü yapıyorum. SakhalinioBuyrun beniiiim? 20.27, 21 Kasım 2018 (UTC)

özledim seni Kibele[kaynağı değiştir]

Selam sevgili Kibele ben Doruk455 ismimi değiştirdim belki tanıyamassınız diye eski ismimi yazdım umarım iyisinizdir bugün kendi sayfamda gezinirken engel günlüğüme baktım en son 4 yıl önce beni siz engellemişsiniz yani uzun lafın kısası beni engelemenizi bile özlemişim tr wikipedia'nın size ve sizin gibilere ihtiyacı var bunu içimden geldiği için yazdım saygılar ve iyi vikiler.--Doruk843 15.13, 23 Kasım 2018 (UTC)

Kullanıcı mesaj sayfaları[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele, biyografiden oluşan kullanıcı mesaj sayfaları Vikipedi:Hızlı_silme#KS4 ve VP:İNAL kapsamında silinebilir. --Ali Haydar (mesaj) 11.26, 3 Mart 2019 (UTC)

kullanıcı sayfaları onlar, mesaj sayfalarını silmiyoruz/silemiyoruz.. --kibele 11.27, 3 Mart 2019 (UTC)
Yeni üyeler kendi kullanıcı sayfaları üzerinde belli bir süre değişiklik yapamadığı için kullanıcı mesaj sayfası üzerinde değişiklik yapıyor, biyografilerini bu şekilde ekliyorlar. Geçmişte farklı bir kullanıcıdan mesaj yoksa kullanıcı mesaj sayfası direkt silinebiliyor. Silme günlüğünde silinen kullanıcı mesaj sayfalarını görebilirsiniz. --Ali Haydar (mesaj) 11.43, 3 Mart 2019 (UTC)
kuralların izin vermesi bu davranışın doğru olduğu anlamına gelmiyor. kullanıcıların kendi haklarında bilgileri sayfalarında barındırmalarında bir sakınca yok. içerik doğrudan reklam barındırıyorsa onu siliyoruz. bu kadar silme peşinde olacağınıza, metni silip bir hoşgeldin mesajı yollamak daha vikipedist bir davranış olur. kolay gelsin. --kibele 12.24, 3 Mart 2019 (UTC)
Yaptığımı yasaklayacak bir şey yok ama artı ve eksilerini göze aldığımızda dediğiniz gibi yapmanın daha yararlı, mantıklı olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Ali Haydar (mesaj) 20.02, 3 Mart 2019 (UTC)

imla, şapkalar, öznellik[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele, ilgi ve alakan ve dahi mesajların icin çok teşekkür ederim. Mesajlarina cevap vermekte teknik olarak zorlanıyorum, daha dogrusu ne sekilde cevap vermem gerektiğini bilemedim. Umarım bu sekilde, etkili bir iletişim kurabiliriz. Aslina bakarsan, söylediğin sekilde, dikkatimi çektiğin konularda gereksiz degisikliklerden, luzumsuz yere "şapka"lar koymamaya özen gösteriyorum. Demek ki, aliskanlik icabı elimiz sürçmüş olsa gerek... Niyetimiz kesinlikle kötü degil, bu mecradaki kurallara uymaya özen gösteriyorum. Lakin birtakım yerlerde "şapka" kullanılmasıni kacinilmaz buluyorum; örnegin "milli motor" ile "millî motor" arasındaki farki ya da "hala" ve "hâlâ" arasındaki farki ifade edebilmek icin... Ancak ihtiyac olmayan yerlerde, yani "gereksiz yere" kullanmamaya özen gösteriyorum.

"İstanbul Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi" basligindaki telif hakki sorununa (http://www.turkcewiki.org/w/index.php?title=İstanbul_Teknik_Üniversitesi_Fen-Edebiyat_Fakültesi&diff=prev&oldid=20395412&diffmode=source) dair: bu başlık altına, başlıkta sözkonusuydu olan kurumun internet sayfasından alintiladigim bilgileri aktarmistim. Bu durumu kaynak olarak da belirtmiştim. Ayrica, bilgilerin alintilandigi sayfa bir kamu kurulusuna ait olduğu icin, bu bilgiler de kamuya mal olmuş olur. Bu durumda "telif hakki" söz konusu degildir, cünkü bu bilgiler zaten "telif hakki" alinmis bilgiler degil. Diyelim ki "telif hakki" doğuyor, bu "telif" kime ait? İstanbul Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'ne mi telif ödeyeceğiz? Yaniliyor muyum? Yaniliyorsam lütfen bilgilendirmeni rica ederim.

Seninle mesajlaşmaktan ve uyarılarından ders cikardigim icin gayet mutluyum. Ancak lütfen sanki bunları dikkate etmiyormusum, "kulak arkası" ediyormuşum, umursamıyormuşum gibi imalardan bulunma, çünkü gercekten bun ifadeler doğrular degil ve heves kirici...

Isi geceler dilerim. - Nedim Gâyet Bir (mesaj) 20.33, 3 Mart 2019 (UTC)

@Nedim Gayet Bir, kamu kuruluşlarının siteleri kamuya mal olmuyor. hemen hepsinin altında copyright işareti bulunuyor. bu da vikipedi'ye aktaramayacağımız anlamına geliyor. vikipedi kimseye telif ödemez çünkü zaten telif haklı saklı metinleri kabul etmez. şuradan bilgi sahibi olabilirsiniz.. şapkalarda durum bellidir, tdk'nın önerdiği yerlerde kullanmak işimizi kolaylaştırır. hayatı/yaşamı gibi değişikliklerden de kaçının lütfen.. --kibele 17.37, 4 Mart 2019 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selamlar. Nazilerin Sovyet savaş esirlerine karşı işledikleri suçlar maddesi üzerinde çalışıyorum, epey bi kırmızı bağlantılı madde mevcut. Şu listede toparladım, ilgi alanın olan madde varsa açabilirsen sevinirim :) --Ahmet Turhan (mesaj) 15.18, 9 Mart 2019 (UTC)

Vikipedi:Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg

Merhabalar. Vikipedi:Vikibahar 2019, 23 Mart günü başlıyor! Köy çeşmesindeki duyuruyu inceleyebilir, proje sayfasına giderek projeyle alakalı daha ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz! Katılımınızı bekliyoruz!--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 00.07, 21 Mart 2019 (UTC))

Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

Yarışmayı organize eden kullanıcı olarak katılımcıların, yarışma kurallarını okumalarını ve kurallara dikkat etmelerini hatırlatan toplu bir mesaj atmak istedim :) İyi günler.--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 21.14, 23 Mart 2019 (UTC))

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Civility Barnstar Hires.png Nezaket Yıldızı
Teşekkür ederim. Yeni olduğum için bazı düzeltmeleri, değişiklikleri yapamıyorum. K77F07 (mesaj) 08.27, 16 Mayıs 2019 (UTC)

KORUMA[kaynağı değiştir]

Merhaba, Kaynak Gösterilmiş Olduğu Halde Madde silinmiş Ve Korumaya alınmış. Ben sadece merakımdan soruyorum. Kaynak gösterildiğinde Üstelik Haber sitelerinden Niye siliniyor. Bahsedilen kişi Aybars İbak Diye bir şahıs Lütfen beni bilggilendirin Ben geçen karşılaştım bu olayla şaşırdım. Üstelik sadece O kişi değil. Birolin01 (mesaj) 08.33, 25 Haziran 2019 (UTC)

João W. Nery[kaynağı değiştir]

Ciao, caro Kibele, come stai? È passato tanto tempo! Qui fa molto caldo!

Volevo chiederti se, per favore, potresti aiutarmi a correggere la pagina João W. Nery che ho appena aperto. Questo è un grande scrittore e attivista brasiliano, una grande personalità.

Grazie mille per il tuo aiuto!!!

Rei Momo (mesaj) 06.11, 12 Ağustos 2019 (UTC)

Grazie mille di tutto, a presto!!! Rei Momo (mesaj) 10.54, 12 Ağustos 2019 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Teşekkür ederim.

Değişiklik yapmakta ve kullanımda zorluk çekiyorum. K77F07 (mesaj) 11.29, 25 Ağustos 2019 (UTC)

Altıparmak Gıda[kaynağı değiştir]

Selamlar. Maddede nerelerin temizlenmesi gerektiğini tartışma sayfasına yazabilirsen daha sağlıklı bir tartışma olacaktır. Lütfen "reklam yapan" gibi ithamlarda da bulunma, şahsım üzerine lütfen yorum yapma. Orada benzer maddeleri verdim, içeriklerini inceleyebilirsin. Besin değerlerine kadar girilmiş ve bir ticari ürün maddesinde de bunları girmek durumundayız zaten :) Ki o kadar detaya dahi girilmemiş maddede. O bölüm komple de kaldırılabilir, benim şahsi problemim yok. Yalnızca ansiklopedik bilgiler kaybolmasın ve böyle bir iftirayla suçlanmak istemiyorum. İyi günler dilerim.--RapsarEfendim? 18.57, 4 Eylül 2019 (UTC)

Geri Döndür işlevinin kullanımı[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele,

Geri Döndür düğmesinin yalnızca vandalizm mücadelesi ve rutin/seri işlemler için kullanılabileceği, başka bir kullanıcının katılınmayan değişikliğinin geri alınması için kullanılamayacağı daha önce dile getirilmişti. Bu nedenle ilgili kapsama girmeyen değişiklikleri bu işlevi kullanarak geri almamanı rica ediyorum.

Sevgiler,

Vito Genovese 18.38, 6 Eylül 2019 (UTC)

ikinci kez geri alındığını ve kullanıcınınkilerin de öyle olduğunu görmüşsündür kesin. --kibele 18.40, 6 Eylül 2019 (UTC)

Kullanıcı sayfaları[kaynağı değiştir]

Selam Kibele. Kullanıcı:Fatih dinç ve Kullanıcı:Furkan467 sayfalarında yaptığın değişiklikleri anlayamadım. --Khutuckmsj 18.38, 6 Eylül 2019 (UTC)

mesaj sayfalarına iki satır bişey yazmışlar, kullanıcı sayfalarına alsak da, yıllar sonra geldiklerinde görseler günah olur di mi? ne oldu herkes birden mesaiye başlamış. :) --kibele 18.42, 6 Eylül 2019 (UTC)
Hoşbulduk! Mesaj sayfasında yazdıkları dursun, zararı yok :) Kullanıcıların son bıraktıkları hale geri çekiyorum. Dilersen hoşgeldin mesajı atabilirsin ama biraz geç olur =) --Khutuckmsj 19.55, 6 Eylül 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 18.58, 20 Eylül 2019 (UTC)

Din bölümü[kaynağı değiştir]

Selam. Siyasetçilerin dinleriyle ilgili bölüm İngilizcede özellikle belirtiliyor. Dinî kişiliklerin maddesiyle mi sınırlandırıyoruz burada? --esc2003 (mesaj) 10.14, 26 Eylül 2019 (UTC)

çıkarttıklarıma baktığım zaman ingilizcede de belirtilmediğini görüyorum ama evet burada böyle yapıyoruz. --kibele 10.15, 26 Eylül 2019 (UTC)

Reminder: Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 15.28, 4 Ekim 2019 (UTC)

Davet[kaynağı değiştir]

Tartışmaya davetlisiniz. İtirazınız üzerinden bir yorum getirildiği için görüş belirtmeniz çözüme yönelik yarar sağlayacaktır. --esc2003 (mesaj) 11.53, 25 Kasım 2019 (UTC)

Hacker maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

Hacker maddesindeki değişikliğimi geri aldığınızı görüyorum. Hacker maddesinin mevcut halindeki içerik **bütünen** hatalı olup, taraflı bir ağız ile yazılmıştır. Bu sebepten ötürü maddeyi bütünen değiştirdim, yeniden yazma çalışması yapıyorum. En azından hacker tanımı doğru olsun diyerek iki kaynak eklemiştim, değişikliğimin haklılığını bu iki kaynaktan kontrol edebilirsiniz.

Özcan Oğuz (mesaj) 10.25, 12 Aralık 2019 (UTC)

@Ozcanoguz selam, maddenin bütünüyle hatalı olduğu konusunda aynı fikirde değilim. yapacağınız değişiklikleri maddenin tartışma sayfasında vikipedistlerle konuşabilirsiniz. içeriği boşaltmayın. --kibele 10.56, 12 Aralık 2019 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Bir merhaba diyeyim dedim. HEr şey gönlünüzcedir umarım. Yasak kalkınca bir geleyim yardıma ihtiyaçları vardır dedim. iyi yıllar dileyeym bari,, süper bir 2020 olsun her anlamda. -Man•Ca 06.21, 24 Ocak 2020 (UTC)

sağolasın manco capac, ne güzel seni görmek. sevgiler. :) --kibele 07.03, 24 Ocak 2020 (UTC)

Dosya Yükleme[kaynağı değiştir]

Merhaba; "Mustafa rakım efendi-Rabbi yessir velâ tüassir rabbi temmim bi’l-hayr.jpeg" isminde(hataen aralarında boşluk bırakarak) bir resim yükledim. Muhtemelen dosya isminin kelime aralarında boşluk olduğu için sayfa medya yükleyicisi tarafından bulunamıyor, ne yapmalıyım?


"Muhakkik (mesaj) 16.11, 24 Ocak 2020 (UTC)"

Silinen sayfa[kaynağı değiştir]

selam, bu sayfayı silerken farkettin mi emin değilim.. silinmeye ilişkin konuşma olan tartışma sayfalarını silmemek daha doğru sanırım..--kibele 12.00, 28 Ocak 2020 (UTC)

Merhaba Kibele, bu ara açılan kayda değer olmayan neredeyse her sayfanın bir de "silmeyin, kayda değerdir, doğrudur" gibi açıklamalar barındıran tartışma sayfası olduğu için dikkat etmeden işlemi gerçekleştirmişim. Silinen sayfalar geri getirildi. Sevgiler. --Théoden ileti 14.30, 28 Ocak 2020 (UTC)
@Théoden tahmin ettim, teşekkürler.. --kibele 14.38, 28 Ocak 2020 (UTC)

bilgi[kaynağı değiştir]

selam, şuradaki değişiklik özetine ilişkin bir bilgi yanlışını düzeltmek istedim. gördüğüm vandalizmi düzelttim, ancak ondan önceki değişiklik konusunda bir fikrim olmadığı için kabul edilmiş olarak işaretlemeyip başka bir devriyenin kontrolüne bıraktım. yapılması gereken de budur. kolay gelsin. --kibele 15.53, 29 Ocak 2020 (UTC)

ve ayrıca baktığım zaman bu katkının doğru olduğunu görüyorum, vandalizm olduğu kanısına nereden vardınız? --kibele 15.58, 29 Ocak 2020 (UTC)
  • Merhaba Kibele. Değişiklik geçmişinden anladığım kadarıyla vandalizm amaçlı yapılan iki değişiklikten sadece 88.241.67.240 numaralı IP tarafından yapılan değişikliği geri almışsınız. Öyle olunca ilgili değişiklikten önce yapılmış olan ve vandalizm barındıran diğer değişiklik (88.241.68.202 numaralı IP tarafından yapılan değişiklik) geri döndürülmüş oldu (o sürüme de buradan bakabilirsiniz). Yani sizin değişikliğinizden sonra sayfa şöyle görünüyordu. Bu yüzden de iki değişikliği de geri almam gerekiyordu, sizin değişikliğinizi de bu yüzden geri almak zorunda kaldım. Sayfanın şu sürümünde alt paragrafta yer alan "aptal pegasuslar" ibaresi sizin değişikliğine dokunmadığınız diğer kullanıcıya ait. Bu yüzden hepsini maddeden çıkartmış olmak için sizinki de dahil tüm onaylanmamış değişiklikleri reddetmem gerekiyordu. İyi çalışmalar, kolay gelsin. – ravages | mesaj 16.10, 29 Ocak 2020 (UTC)
'ejderler' eklentisi de vandalizm mi? @Ravages --kibele 16.12, 29 Ocak 2020 (UTC)
Vandalizm değil elbette. Fakat vandalizm amaçlı olduğu sabit bir eklenti ile birlikte eklenen bir başka ibarenin güvenilirliği tartışılabilir. Değişiklikleri yapan anonimler büyük ihtimalle aynı kişi, bu yüzden de vandalizm olduğu bariz bir ibarenin yanında vandalizm olmayan bir diğer değişikliğin de geri alınmasında ciddi bir sorun görmüyorum. – ravages | mesaj 17.09, 29 Ocak 2020 (UTC)

Gli anni più belli[kaynağı değiştir]

Ciao Kibele, come stai? Io molto bene.

Per favore, ti chiedo 2 minuti per mettere in questa pagina solo 2 righe della trama, solamente 2 righe, GRAZIE MILLE!!!

Se vuoi, posso aiutarti in Italiano e Portoghese

Rei Momo (mesaj) 22.54, 16 Şubat 2020 (UTC)

pornografik kategoriler[kaynağı değiştir]

  • merhaba kibele, sibel kekilli tartışma sayfasını referans göstererek yaptığın yeni kategori eklemelerini geri alır mısın? Biraz "mübalağa" olmuş tartışma karşısında gösterdiğin tepki. --Mskyrider ileti 12.44, 25 Şubat 2020 (UTC)
selam @Mskyrider, eğer tepki olarak gösterseydim dokuz senedir gösterirdim. bunlar eklenmesi gereken ama ihmal edilmiş kategoriler. orada da 2011'de söylediğim gibi "80'li yılların türk filmlerinde oynayan onlarca tiyatrocuyu, ya da hollywood'un bir çok starını da bu kategoriye dahil edecek miyiz? ki onların dahil edilmesi, kariyerlerinin orta yerinde, yani tanınmışken oynadıkları için kekilli'ninkinden daha isabetli olur.". türkiye'de sektörün kurulmasını sağlayan kişilerin biyografilerinde yer almamasını kimsenin açıklayabileceğini sanmam. bunca zamandır eklenmemesini de vikipedi'nin taraflı yaklaşımı olarak not ederim. kolay gelsin. --kibele 12.47, 25 Şubat 2020 (UTC)
ek olarak.. hizmetliler ve topluluk taciz edilmemi engelleyemeyecek mi? [2] Tartışma:Sibel Kekilli @Vikiçizer, @Mskyrider --kibele 13.05, 25 Şubat 2020 (UTC)

Konu silinmesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Temmuz Karikutal içeriği yıllar önce sizin tarafınızdan silinmişti. Sonra bir daha eklenemedi. İçeriğin neden silindiği konusunda bilgilendirebilirseniz ve içeriği ekleme konusunda bize yardımcı olursanız seviniriz. Biz menajerlik firmasıyız ve oyuncularımızın sayfalarını eklemek istiyoruz. Bu imzasız yazı Leuwenhook (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

selam @Leuwenhook yıllar önce kayda değer olmadığı için silinmiş, bugün yine aynı nedenle silinmiş. bir daha eklenememesinin sebebi muhtemelen hâlâ ansiklopedik kayda değerliğe sahip olmamasıdır. --kibele 20.55, 25 Şubat 2020 (UTC)

Konu silinmesi hakkında[kaynağı değiştir]

Şimdi düzgün bir şekilde tekrar eklemeyi denedik. Bir hata var mı acaba? Kontrol etseniz ve sizden rica etsek, varsa hataları düzeltip yayına alabilirseniz memnun oluruz.

http://www.turkcewiki.org/wiki/Temmuz_Karikutal

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Selam Neptün Halkaları maddesinde cansız kavramlar için yanlış yaptığım özne-yüklem uyum değişikliklerini düzetltiğin için teşekkürler. Sayende kuralın cansızlar için hep tekil yüklem olarak yer aldığını öğrendim. Man•Ca 07.32, 26 Şubat 2020 (UTC)

:) rica ederim manco.. o kuralın uygulanmasında ciddi bir direnç var aslında ve biraz çekinerek yapıyorum, sürpriz oldu bu mesaj. sevgiler. @Manco Capac --kibele 09.12, 26 Şubat 2020 (UTC)

vpn[kaynağı değiştir]

türkiye içinde bütün haber alma kanalları yavaşlatıldığı için geçici süre vpn kullanıyorum. --kibele 08.37, 28 Şubat 2020 (UTC)

'geçici' idi.. --kibele 10.20, 15 Mart 2020 (UTC)

arşiv[kaynağı değiştir]

Korona[kaynağı değiştir]

selam, şunu da ekleyebilir misiniz?. kolay gelsin. --kibele 19.35, 20 Mart 2020 (UTC)

Selam. İstek yapıldı İşlem tamamlandı--Emyilmesaj 19.47, 20 Mart 2020 (UTC)

İngilizce Vikisözlükte bulunan alan adlarının karşılıkları[kaynağı değiştir]

Merhaba kibele, umarım iyisindir. Belki ilgini çekebilir diye buraya bırakıyorum. İyi çalışmalar! ~ Z (m) 21.39, 26 Mart 2020 (UTC)

teşekkürler. bakarım. @HastaLaVi2 --kibele 22.24, 26 Mart 2020 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
Selamlar Kibele. Sürüm kontrolünde zaman zaman gözümden kaçan hatalı işlemleri tespit edip bana bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Elimden gelen dikkati ve gayreti göstermeye çalışacağım. Sevgi ve saygılarımla.

--ravages | mesaj 11.11, 31 Mart 2020 (UTC)

teşekkürler @Ravages, dikkat ve gayret iyidir. :) kolay gelsin. --kibele 11.19, 31 Mart 2020 (UTC)

Massaget konusunda Tartısma bolumunde tartışmayi başlattım istisarak ederseniz memnuniyet duyarım.[kaynağı değiştir]

--Tourangarim (mesaj) 19.28, 1 Nisan 2020 (UTC) Massaget konusunda Tartısma bolumunde tartışmayi başlattım istisarak ederseniz saygı ve sevgi çerçevesinde çalışmada değişiklik yapmak ve Wikipedia plartformumuzu zenginlestirmekten memnuniyet duyarım.Esenlikler Dilerim

tartışma sayfası görüş talebi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Tartışma:Türkiye'de 2020 koronavirüs pandemisi#her gün güncellenen sayısal verilerin bir şablondan kullanılması önerisi diye bir öneri ortaya attım. Görüşlerinizi alabilirsem sevinirim. İyi vikiler... LostMyMind (mesaj) 06.19, 3 Nisan 2020 (UTC)

yazdım @LostMyMind. elinize sağlık. --kibele 08.34, 3 Nisan 2020 (UTC)

PostgreSQL sayfasının yeniden ele alınması hakkında yardım ricası[kaynağı değiştir]

Merhaba aktif olarak İngilizce Wikipedia'yı kullanmaya başladım kendi sayfama favori bağlantılarımı ekliyorum örneğin. Ancak henüz bir makale düzenlemedim bu yüzden önce size yazmak istedim. PostgreSQL İngilizce makalesi çok daha detaylı Türkçe makaleye göre. Ayrıca PostgreSQL resmi belgeleri var bunlardan yararlanıp çeviri yaparak yeniden Türkçe PostgreSQL sayfası düzenlenebilir mi ve nasıl başlamalıyım. Yardımınız için teşekkürler görüşmek üzere kendize iyi bakın.

Mert Gör 10.24, 14 Nisan 2020 (UTC) MertGor

Görüşünüz[kaynağı değiştir]

Merhaba kibele. Şikayet sayfasındaki olayla ilgili olmayan yorumlarınızı İÜYYKÜD ve nezaket politkalarımız çerveçesinde kaldırdım. Özellikle böylesi tartışmalı konularda olayı başka yere çekecek ve diğer kullanıcılara yönelik yorumlarda bulunmayalım. Zira tartışma hem uzuyor hem de olup olmadık yeni durumlara neden oluyor. İlginiz için teşekkür ederim. --Uğurkentmesaj 10.56, 25 Nisan 2020 (UTC)

bana söylenen sözlerle de ilgilenmeyi düşünür müsün yoksa taşları bağlamak yeterli mi? --kibele 11.06, 25 Nisan 2020 (UTC)
Burada açıkça diğer kullanıcıların/hizmetlilerin yaptığını küçümsüyorsunuz. Bir hizmetlinin binlerce engellemesinin sadece ikisi topluluğu zorlamadan dolayı diyorsunuz. Diğerinin de kukla davasının sonucunda günaydın yazmak falan bunlar açık nezaketsizlik örneği. Burada ben de olayla ilgilenen denetçilerden biri olarak bana ve diğer denetçilere iğneleme olduğunu görüyorum. Buradaki herkes haddini bilecekler falan da ortada. Bu sözleri normal yeni bir kullanıcı yaparken şu/bu hizmetli uyarır mısınız ya da haddini aşarsa engeller misiniz? lütfen oluyor. Deneyimli kullanıcılara da bu tür hatırlatmaları yaptık mı bir sonuç alamıyoruz (sadece sizin özelinizde değil, herkes için böyle). Bu arada eğer sizin için de söylenen hoş olmayan sözler varsa direkt kaldırabilirsiniz. --Uğurkentmesaj 11.26, 25 Nisan 2020 (UTC)
öyle mi? ben kaldırınca geri getirilecek, siz benimkileri kaldırırken diğerlerine ellemeyeceksiniz ve bana 'kaldırabilirsiniz' diye nasihat vereceksiniz, öyle mi? kolay gelsin. --kibele 14.36, 25 Nisan 2020 (UTC)

Sadece bilgi[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele, bir değişikliği geri almışsınız, benimde onu neden geri aldığımı açıklayayım ki konu askıda kalmasın. Ekleyen kullanıcının açtığı ve benim tarafımdan silinen metin ansiklopedik açıdan uygunsuz bir metindi. Metni görmek isterseniz size iletebilirim. Değişiklik kullanıcının yaptığı değişiklikler geri alınırken alındı. Bilginize, saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 13.45, 27 Nisan 2020 (UTC)

@Sakhalinio teşekkürler açıklama için. metni görmeme gerek yok, kırmızı bağ olarak kalmasında sakınca olmadığı için geri aldım. kolay gelsin. --kibele 13.52, 27 Nisan 2020 (UTC)

dikkat[kaynağı değiştir]

selam, diğer kullanıcıların yazdıklarına müdahale etmeyiniz lütfen. [3], [4].. umarım başka yoktur. --kibele 23.21, 3 Mayıs 2020 (UTC)

Yaptığım değişiklikler tamamen kozmetik konunun okunmasını daha kolay hale getirmeye çalışan şeyler. Diğer kullanıclıarın yazdıklarına mudahil etmekten çok konunun daha güzel görünmesini sağlamayı çalıştım bunun nesinin yanlış olduğunu söyler misiniz? Bence yanlış bir yanı yok @Kibele--Orfur (mesaj) 23.31, 3 Mayıs 2020 (UTC)
'konunun daha güzel görünmesini sağlamak' öznel bir yorum. bir başkası da gelir, öyle değil böyle güzel görünüyor der.. kaldı ki, 'oylama yapma, tartış' geleneği uyarınca şablon kullanmıyorum ve bunu önemsiyorum. tartışacak bir konu yok, gerekeni söyledim. kolay gelsin. --kibele 23.36, 3 Mayıs 2020 (UTC)
Eğer ben oylama yapma tartış düsturunü benimseseydim yazıma yazıma karşı veya destek diye başlamazdım ancak ben bunu benimsemiyorum. Sizi sorgulamıyorum. Evet tartışılacak bir şey yok sizin tartışmada bıraktığınız mesajlarınız için herhangi bir kozmetik değişiklik yapmayacağım. Ancak kozmetik değişiklikler yapmamayı ilke olarakta kabul etmeyeceğim çünkü ben de düzeni seviyorum ve önemsiyorum.Ayrıca urası benim mesaj sayfam bu nedenle mesaj başlıklandırmalarıma karışmayın @Kibele.--Orfur (mesaj) 23.51, 3 Mayıs 2020 (UTC)
yazılan mesajların başlıklarına da, küçük/büyük harfleri dahil yazım özelliklerine de DOKUNAMAZSINIZ. vikipedi, kendi düzeninizi uygulayacağınız yer değil. sonra uyarılmadım olmasın. --kibele 09.33, 4 Mayıs 2020 (UTC)

İYİ Parti Değişiklik Savaşı Hk.[kaynağı değiştir]

Selam, rica etsem bir süredir devam eden İYİ Parti maddesindeki gayriresmi kısaltmanın kaldırılması hakkındaki görüşünüzü yazabilir misiniz? Zira kısaltmayı kaldıran kullanıcıya mesaj göndermeme rağmen “Ne kadar eklerseniz o kadar kaldıracağım” şeklinde aykırı bir yanıt aldım. Saygılarımla. —Gönüldağı mesaj 11.29, 4 Mayıs 2020 (UTC)

@Gonuldagi bakarım bir ara. --kibele 11.50, 4 Mayıs 2020 (UTC)

Recep ivedik[kaynağı değiştir]

Merhaba, Recep İvedik e yaptığım değişikliği geri almışsınız fakat o hesap gerçekten de onundu. Yani doğrulanmış rozete sahipti ve ayrıca Şahan Gökbakar takip ediyordu. Lütfen o hesaba bir bakın sonra isterseniz kararınızdan caymazsınız..

Saygılar Baran Ahmet (mesaj) 13.30, 6 Mayıs 2020 (UTC)

selam @Baran Ahmet, hesaba baktım çıkartmadan önce.. kimindi hesap? kurgu karakter olan recep ivedik'in mi? :) --kibele 13.34, 6 Mayıs 2020 (UTC)

Film ile ilgili olan her şey o hesapta paylaşılıyor bence kalabilir. Baran Ahmet (mesaj) 13.36, 6 Mayıs 2020 (UTC)

eğer siz yine de uygun bulmazsanız kalmasın ona bir şey demiyorum ama yeni maddeler açtım iki üç gündür kimse kontrol etmedi buraya bırakıyorum lütfen bakın.

İyi vikiler Baran Ahmet (mesaj) 13.39, 6 Mayıs 2020 (UTC)

bu kurgu karakterin sayfası, olmasa daha iyi olur bence. maddelerin kayda değerliğine bakmak gerek. ilgilenilecektir kısa zamanda. kolay gelsin. --kibele 13.51, 6 Mayıs 2020 (UTC)

teşekkürler

İyi vikiler Baran Ahmet (mesaj) 15.03, 6 Mayıs 2020 (UTC)

Film Io sono Mia[kaynağı değiştir]

Salam, dearest Kibele, how are you?

Me I'm well, afraid for Covid 19, but everything is well.

I opened this short page and I ask you, please, 3 minutes to see if the translation (from English Wikipedia) is correct. Thanks you for your great help. I'll be pleased to help you in Italian and Portuguese.

Sincerely

Rei Momo (mesaj) 10.30, 21 Mayıs 2020 (UTC)

ciao rei momo, grazie, spero che anchê tu stai bene. saluti.. --kibele 15.08, 22 Mayıs 2020 (UTC)
Ciao, grazie mille di tutto, a presto!!! Rei Momo (mesaj) 11.51, 27 Mayıs 2020 (UTC)

Pelikan (grup) silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Pelikan (grup)) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Pelikan (grup) sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Евунтиаmesaj 21.02, 26 Mayıs 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Kibele, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 14.42, 7 Haziran 2020 (UTC)


Ayrılmayalım (Ferdi Özbeğen albümü[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Evolutionoftheuniverse. Oluşturduğun Ayrılmayalım (Ferdi Özbeğen albümü maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Y2: Kötü yönlendirme" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 23.52, 5 Haziran 2020 (UTC)

Gelenek ( dergi[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Evolutionoftheuniverse. Oluşturduğun Gelenek ( dergi maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Y2: Kötü yönlendirme" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 23.52, 5 Haziran 2020 (UTC)

detay[kaynağı değiştir]

telegram grubuna girmiştim. troll bir arkadaş gruba gelmiş, saçmalıyor sürekli. saçmaladı, saçmaladı. sonra bilgisayar sesiyle bir şeyler göndermeye başladı. aralarından birkaçını dinleyeyim dedim. şunu duyunca çok güldüm: "kibeleyi banlayın, kibeleyi banlayın, kibeleyi banlayın" :D Bu kadar güleceğim aklıma gelmezdi, böyle bir detay :) kendine iyi bak. -- Goktr 18.51, 10 Haziran 2020 (UTC)

Pardon[kaynağı değiştir]

Maalesef mobilde elim carpti ve degisikligi geri aldim. Kusuruma bakmayin, sehven oldu. Gorus için de teşekkürker, sevgiler Dakmor Tojira 10.37, 4 Ağustos 2020 (UTC)

farkındayım, sorun yok. --kibele 10.46, 4 Ağustos 2020 (UTC)

bilgi kutuları[kaynağı değiştir]

Merhaba kibele. Tekliflerde gördüm, sanırım bilgi kutularını sevmiyorsun. İşine yarayabileceğini düşündüğüm bir şey ekledim Vikipedi'ye. Tercihlerde küçük araçlar sekmesinde artık "Sayfalardaki bilgi kutularını gösterme." şeklinde bir betik var. İstersen kullanabilirsin, bu şekilde tüm sayfalardaki bilgi kutularını otomatik olarak bu betiğin yardımıyla gizlemiş olursun. İyi çalışmalar :)--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.08, 31 Ağustos 2020 (UTC)

teşekkürler ama bir konu bu kadar mı yanlış anlaşılır.. burada şimdiye kadar neyi kendim için istemişim ya da hangimiz böyle bir şey yapmaya kendimizde hak görüyoruz? sevmek, sevmemek ne demek? gizleyince yok mu olmuş oluyor eğer ortada ilgilenilmesi gereken bir konu varsa? --kibele 15.54, 31 Ağustos 2020 (UTC)
eklenebilecek küçük araçlar için kota gibi bir şeyimiz yok kibele. bir arayüz yöneticisi olarak topluluğun değişen ihtiyaçlarına, kişilerin tercihlerine ve az da olsa kendi inisiyatifime dayanarak istediğim şekilde araçlar üretip bunları küçük araçlar sekmesine ekleyebiliyorum. itiraz varsa da kaldırmak iki saniyemi alır, bu kadar basit. bu arada isteyen kendinde küçük araç isteğinde bulunacak hakkı da görebilir. ben yardım eder, o küçük aracı da üretip o sekmeye koymaya çalışırım. sevgiler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 08.29, 1 Eylül 2020 (UTC)
anladım. ama ben hak görmek derken onu kastetmemiştim. elinize sağlık. mesele benim ya da başka birinin görmek isteyip istememesi değil -ki zaten öyle bir durum yok- ansiklopedinin sağlığı. ayrıca kalksın da kalksın değil konu, bazı büyük vikiler dahil uygulanırken, tartışılmasın denmesi.. kolay gelsin. --kibele 12.27, 1 Eylül 2020 (UTC)

Nezaket ihlali[kaynağı değiştir]

Daha önce konuyu kişiselleştirme ve nezaket konulu ihlalleriniz nedeniyle engellenmiş olmanıza karşın, aynı tutumu yapıcı olmayan yorumlarla birlikte şurada sürdürdüğünüz görülmekte. Bu mesaj, kişileri hedef alan ve nezaket kurallarına aykırı yorumlarınıza son vermeniz için size yapılan son uyarıdır.

Bu vesileyle Vikipedi'nin bir savaş alanına dönüşmesine izin vermeyeceğimizi belirtmek isteriz.

--Superyetkinileti 14.58, 1 Eylül 2020 (UTC)

chansey mesaj? 14.58, 1 Eylül 2020 (UTC)

@Superyetkin ve @Chansey: Sanırım ilgili tartışmada daha sonra VP:KSY ihlalinde bulunanlara yönelik müdahalelerimi görmüşsünüzdür. Bağlama dâhil olması açısından ilgili değişiklikleri (1, 2, 3, 4) buraya da not düşeyim. Konuyla ilgili söz konusu değişikliğe ilişkin kaygı ifade edildi, ancak konu daha fazla dağılmasın diye mesaj sayfamdan devam etme davetini ilettim, konu orada kaldı. Bu değişikliğe kasıtlı olarak müdahale etmedim, çünkü söz konusu değişikliği bu değişiklikten bağımsız düşünemezsiniz. Öncesindeki elbette çok sıcak olmayan ama ölçülü devam eden yazışmayı çizgiden çıkaran ilk olarak bu yorum. Konuyla ilgili olarak özelden @Khutuck ile de Kibele ile de yazıştım. Yani konuyla her yönüyle ilgilendim. En azından viki üzerinde ne yaptığımı görmüşken zaten değerlendirme dâhilinde tuttuğum değişiklikler için en azından benimle bir hasbihal etmeden uyarı göndermeniz şık olmadı. Hele bunu önceki değişikliklerden ayrıştırıp bağlamından koparmanız hiç şık olmadı. İki değişiklik de nezaket ihlalidir, iki değişiklik de temizlenecekse temizlenmelidir. Etkiyi görmeyip tepkiye yaptırımda bulunarak adaletten söz edemeyiz. Gerginlikler oluyor, sinir katsayısı yükselebiliyor, bunlar soğutulabilir ve ilerlememiz sağlanabilir. Ancak adaletsizlik yaparsak bunun yarası kolay kolay kabuk bağlamıyor.
Vito Genovese 15.24, 1 Eylül 2020 (UTC)
) ikisine de adaletsizliği ve taraflılığı bu şekilde birlikte dile getirdikleri ve görünür kıldıkları için teşekkür ederim. sebepleri topluluğun gözü önündedir. bu da benim onlara son hitabım olsun. --kibele 15.46, 1 Eylül 2020 (UTC)

Lütfen emailinizi kontrol edin[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele: Lütfen emailinizi kontrol edin! Konu: "The Community Insights survey is coming!" Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen [email protected] adresine e-posta gönderin.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email [email protected])

Sorry for the inconvenience, see my explanation here.

MediaWiki message delivery (mesaj) 19.39, 24 Eylül 2020 (UTC)

zilan duru[kaynağı değiştir]

Yıllar sonra tekrar merhaba :) bayadır sayfamı sadeleştirip yeni bilgiler eklemeye çalıştım ama kabul etmedi. oturum açarak denedim şimdi. onaylanmasına yardımcı olursanız sevinim, pek anlamıyorum buradan bir tek sizinle konuşmuşum :) sevgiler ZilanDuru (mesaj) 20.56, 13 Ekim 2020 (UTC) |}

bakarım @ZilanDuru.. --kibele 12.08, 14 Ekim 2020 (UTC)

Mail adresiniz lazım ZilanDuru (mesaj) 01.00, 5 Kasım 2020 (UTC)

Türk korku sinema filmleri listesi[kaynağı değiştir]

Tartışma sayfasında içerik bölümünde belirtildiği üzere; doğrudan ev (vhs), televizyon ve internet filmleri hariç tutulmuş bir listedir; vizyon görmüş ya da festival gösterimi yapılmış sinema filmlerini listelemektedir ve bu yüzden bu şekilde isimlendirilmiştir. Aksi takdirde liste eksik kalacaktır. --95.10.205.255 01.05, 3 Kasım 2020 (UTC)

film deyince sinema filmi anlaşılır, diğerlerinde vurgu yapılabilir. --kibele 11.29, 3 Kasım 2020 (UTC)
Açıklama için teşekkürler. --95.10.200.50 00.19, 4 Kasım 2020 (UTC)

Güncelle şablonu[kaynağı değiştir]

Merhabalar,
İmralı görüşmeleri adlı maddeye şu edit ile eklediğiniz {{güncelle}} şablonu BubbleOOO isimli şahıs tarafından "Tartışmada güncellenmesi gereken bölüm belirtilmemiş" gerekçesi ile kaldırıldı. Ben bunun uygun bir neden olduğunu düşünüyorum, yardımcı olmanızı rica ediyorum. Sevgiler, saygılar. BennTheResearcher (konuş) 10.49, 4 Aralık 2020 (UTC)

@BennTheResearcher selam, bu tür durumlarda ben önce maddeye, sonra tartışma sayfasına bakıyorum. eğer maddede şablonun gerektirdiği bir durum sürüyorsa tartışma sayfasına not bırakılmamasını sorun etmiyorum, olması iyi oluyor elbette. bu maddede de, şablonu 2017'de eklediğim halde güncellenme gereği sürüyor. eksik olarak da şablonlanabilir. teşekkürler. --kibele 14.21, 4 Aralık 2020 (UTC)

Zara[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bu düzenlemede Wikipedia standartlarının uyruktan ziyade doğum tarihlerinin dahil edilmesinden yana olduğunu söylediniz. Sanırım bu tamamen doğru değil. İngilizce Wikipedia'daki örnekler şunları içerir: en:Lady (American rapper), en:Abby Dobson (American musician), en:Denise Lopez (American singer), en:Zara (Russian singer), en:Zara (Turkish singer), vb. Bu sayfaları doğum tarihlerinden çok uyruklarına göre sınıflandırmak daha mantıklıdır. Doğum ve ölüm tarihleri her zaman doğru olmadığı için aynı yöntem diğer bireyler için de kullanılmıştır. Neden Türkçe Wikipedia'da diğer Wiki'lerden farklı bir yöntem kullanmalıyız? Keivan.f (mesaj) 22.32, 24 Aralık 2020 (UTC)

selam @Keivan.f, konuyu kendi mecrasında dile getirirseniz herkesin fikir bildirmesi mümkün olur. teşekkürler. --kibele 12.29, 25 Aralık 2020 (UTC)
Tekrar merhaba. Cevabınız için teşekkürler. Tartışmayı tam olarak nerede oluşturmalıyım? Bunun için uygun bir sayfa bulamadım. Keivan.f (mesaj) 17.58, 25 Aralık 2020 (UTC)
@Keivan.f mesela Tartışma:Zara (1983 doğumlu şarkıcı).. --kibele 18.06, 25 Aralık 2020 (UTC)
Hm, bu pek çok kullanıcının dikkatini çekmeyecek çünkü bu kadar çok kişinin sayfayı ziyaret edeceğini düşünmüyorum. Neyse, ne yapabileceğime bakacağım. Keivan.f (mesaj) 18.20, 25 Aralık 2020 (UTC)
Kibele kusuruma bakmazsa Vikipedi tartışma:Adlandırma kuralları (kişiler)'in ideal bir yer olacağını düşünüyorum. Yönergede konuya ilişkin bir şeyler mevcut zaten hâlihazırda. Bu durum özeline çok girilmemiş ama yine de orada netleştirilebilir.
Vito Genovese 18.26, 25 Aralık 2020 (UTC)
tabii ki.. --kibele 20.53, 25 Aralık 2020 (UTC)

taraflı başlık düzenleme talebi[kaynağı değiştir]

"Mit tırları skandalı" adlı maddedeki "skandal" kelimesinin, "davası" olarak değiştirilmesi doğru olacaktır. değiştirilmesi talebiyle saygılar. Ahmet498812 (mesaj) 18.29, 29 Aralık 2020 (UTC)

@Ahmet498812 maddenin tartışma sayfasında konuşursanız daha iyi olur. --kibele 08.57, 30 Aralık 2020 (UTC)

Madde silinmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Zamanında (2013) sizin onayladığınız ve yıllarca duran madde tüm itirazlarıma rağmen silindi. Deneme tahtamı bir kontrol edip ne eksik ne değil, doğru bir karar mı söyleyebilirseniz sevinirim. Etlavie (mesaj) 23.41, 7 Ocak 2021 (UTC)

@Etlavie selam, silinme adaylığına bakmıştım, orada topluluk bir karar verdi. yeni kaynaklar varsa değerlendirilebilir, fırsat bulunca bakarım. sevgiler. --kibele 16.43, 8 Ocak 2021 (UTC)

Evet kaynaklara son eklediklerim yenidir. Bakarsanız sevinirim. Sevgiler Etlavie (mesaj) 18.50, 8 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba baktınız mı Etlavie (mesaj) 19.32, 14 Ocak 2021 (UTC)

selam @Etlavie, kayda değerliği sınırda duran bir madde kanımca. maddeye eklenen yeni kaynakların topluluğu ikna edeceğinden emin değilim. silinme adaylığında görüş bildiren kullanıcıların görüşlerini alabilirsiniz. ancak adaylıktan gördüğüm kadarıyla bu tip ısrarlar da pek iyi karşılanmıyor, silindikten sonra hemen gündeme getirmek çok yararlı olmuyor. belki bir süre uzak kaldıktan sonra ilgilenmek daha doğru olur. sevgiler. --kibele 09.29, 15 Ocak 2021 (UTC)

Haklısınız.. sevgiler Etlavie (mesaj) 18.40, 19 Ocak 2021 (UTC)

Anlaşmazlık[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele. Maddenin tartışma sayfasındaki yorumumu maddeyi geliştirmeye yönelik olmayan konuşma şeklinde çıkardığınızı gördüm. Gayet de tartışma sayfalarındaki yorumları bağlayan yönerge gereğince hakaret vs. içermeyen madde üzerindeki hatalı bir bildirime (bu bilgi vikinin mobil sürümünde gözüken bir bilgi) dair bir cevap yazdım. Viki hayatım boyunca vandallar ve troller haricinde ilk defa bir tartışma sayfasındaki yorumum sizin gibi bir değerli kullanıcı tarafından geri alınmaktadır. Daha sonraki ya hepsini çıkartın ya hepsini geri getirin. olmayan yorumun cevabının burada kalmasının anlamı ne? cevabınız benim yorumumu çıkarmak için politikalar ve yönergeler uyarınca geçerli bir sebep değildir. Bu bir nevi başkasının bir geçerli bir yorumunu adil olmayan bir şekilde sansür etmektir. Sizden eğer bir yorum çıkaracaksınız adil bir şekilde durumu değerlendirmenizi ve yorumumu geri eklemenizi rica ediyorum. --Uncitoyenmesaj 12.30, 18 Ocak 2021 (UTC)

@Uncitoyen selam. maddeyi geliştirmeye yönelik bir konuşma değil. iyi niyetle bu cevabı vermeden çıkartman daha doğru bir hareket olurdu. başı çıkartılıp sonu kalınca da gereksiz açıklamalar falan filan. her neyse, kolay gelsin. --kibele 17.47, 18 Ocak 2021 (UTC)
Yok, kullanıcının katkılarını daha önceden bilmediğim için iyi niyetle hareket ettim. Fakat daha sonra kullanıcı katkılarına bakınca katkı tarzında sorunlar olduğunu gördüm. Diğer hizmetliler ben cevap verdikten sonra mesajla ilgili gerekli uyarılar da zaten bulundular. Benim o an, orada tek tamamen anlamadığım neden benim mesajımın da silinmesiydi. Cevap verdikten sonra bir ara keşke o an daha dikkatli olup, cevap yazmasa mıydım diye de düşünmedim değil. Umarım ikimiz de birbirimizi şimdi daha iyi anlıyoruzdur. Kolay gelsin. --Uncitoyenmesaj 17.54, 18 Ocak 2021 (UTC)
@Uncitoyen kullanıcının yazdıklarında ne maddeyi geliştirmeye yönelik bir içerik ne de iyi niyet var. evet çıkartmak, gerekiyorsa mesaj yollamak daha doğru olurdu. böyle dallanıp budaklanıyor gördüğün gibi. sevgiler. --kibele 18.02, 18 Ocak 2021 (UTC)
O an söyledikleri mobil için doğru idi. Ben de bu yüzden üslubuna dikkat etmeyen yeni bir kullanıcı diye düşündüm. Son cümlesindeki ırkçı ifadelere tekrar girmeye gerek yok, ben de zaten bu tür yorumlara karşı tenezzül etmiyorum, hepimiz bu platformdakiler olarak bundan muzdaribiz. Zaman zaman böyle yanlış anlaşılmalar veya olaya tam geniş açıdan bakmamak bu tür olaylara sürükleyebiliyor. Neyse, umarım aramızda bir sorun yoktur. İyi çalışmalar. --Uncitoyenmesaj 18.11, 18 Ocak 2021 (UTC

İlk Çevirdiğim Makale[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sarpedon'un makalesini İngilizcesinden çevirdim.

Üzerinden bir gün geçti ancak ilgili bir update gelmedi bana, sayfanın onaylanması için sadece beklemem mi gerekiyor yoksa birine söylemem mi lazım?

Not: Mesajı buraya atmamın nedeni aktif bir kullanıcı olmanız

Sevgiler. --oguzalb 22.28, 18 Ocak 2021 (UTC)

@Oguzalb selam, hayır birine söylemeniz gerekmiyor, devriyeler ilgileniyorlar, birikme var, biraz zaman alabiliyor. kolay gelsin. --kibele 18.23, 19 Ocak 2021 (UTC)

Danışma[kaynağı değiştir]

Kolay gelsin, Nanahuatl adlı kullanıcıyla ufak bir sorun yaşıyoruz. Bunun kaynağı kendisinin negatif görüş bildiren ve tamamlanmış cümlelerin sonuna ... ve ?.. gibi noktalama işaretleri ya da espri içermeyen cümlelerin sonuna :) ya da :D gibi surat ifadeleri eklemesi. Örneğin [5] ve [6] Vikipedi politikalarını açıkça ihlal etmese de ben kullanıcının bir tür gri çizgide kalmak için bu tarz ifadeleri kullandığını düşünüyorum. Siz daha tecrübeli bir kullanıcısınız, sizin görüşünüz nedir? Kullanıcı herkese karşı mı böyle bir tavır sergilemekte? İyi niyet mi var saymalıyım?--Visnelma (mesaj) 09.54, 31 Ocak 2021 (UTC)

Bir Sayfa Hakkında Yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba. "Elif Yıldız Kıratlı" sayfası daha önce kayda değer olmadığı sebebiyle kaldırılmış. Hem ekonomist olarak ulusal ödülü hem de şair olarak ödülleri mevcut. Moskova üniversitesi'nden de ödülü mevcut. Acaba hatalı bir işlem yapılmış olabilir mi?--176.88.20.104 18.47, 26 Şubat 2021 (UTC)

kayda değer görünmüyor.. --kibele 21.04, 26 Şubat 2021 (UTC)

Bir Yanlış Anlaşılma[kaynağı değiştir]

Merhaba. Beyaz listeden atıldığımı zannedip bunu da sizin yaptığınızdan kuşkulanmıştım. Kusura bakmayın, yanlış düşünmüşüm. Affoluna. Teşekkürler.1980OmerYilmaz (mesaj) 22.31, 12 Mart 2021 (UTC)

izotop sayfami ilk paragrafini kontrol eder misiniz[kaynağı değiştir]

izotop sayfami ilk paragrafini kontrol eder misiniz kaynakca ekledim ve cumleleri daha anlasilir yaptim Deniztutkuhalime (mesaj) 08.22, 2 Mayıs 2021 (UTC)

Engelleme[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele. Geçmiş olsun, hastanede olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Hizmetli duyuru panosunda ve öncesinde denetçilik oylamasında yazılanlar sebebiyle süresiz engellenmiş bulunuyorsun. Bu tip engellerin ilanihaye olmaması gerektiğini ve bir araştırma neticesinde çözülmesi veya pekişmesi gerektiği düşüncesindeyim. Olaya müdahil kullanıcılar, sana nispeten görüşlerini daha fazla yazdıklarından, onları görme şansım oldu. Ama sana söz hakkı tanınması ve açıklama fırsatı verilmesi çok önemli ve gerekli. Oylamada söz ettiğin, "böyle bir durumda Vikipedi ile olan hukukunu gözden geçireceğimi ve bunu bir metinle kamusal alanda ilan edeceğimi şimdiden söyleyeyim" ifadende ne demek istediğini sakin kalarak bana anlatabilirsen memnun olacağım. Bu engeli kaldırma noktasında ifadende aslında ne demek istediğini bizlere aktarabilmen çok önemli. O yüzden, müsait olduğunda, cevap vermek istediğin zamanı kendin seçerek "sakince" anlatmanı özellikle rica ediyorum. Olay, "Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini onlardan izinsiz yayımlayan kullanıcılar, olayın boyutu ve önemine göre hizmetlinin uygun gördüğü birezaman dilimi için, süresiz dahil, engellenebilirler." ve "Hukuki tehditler yasaktır" kurallarıyla ilişkilendiriliyor. Ne ilan etmeyi düşündüğün, hala bir ilan etme düşüncen olup olmadığı gibi hususlar önemli. Sormak istediğin, söylemek istediğin bir şey olursa buradan ping atabilirsen, buralarda olmaya çalışıyorum. --Vikiçizer (mesaj) 20.29, 3 Mayıs 2021 (UTC)

kısaca: önce bu engelleme gerekçelendirilmeli, hangi kişisel bilgi ifşa edilmiş, esc'nin işaret ettiğinden fazla ne varmış bunu sormalısınız. ikincisi Sabri'nin hakkımda söyledikleri de beni tehlikeye attığı için gizlenmeli− ve kendisini uyarmalısınız. şimdilik bu kadar. burada bu düşman hukukuna engel olacak bir topluluk olduğunu görürsem konuşuruz. değilse gerek yok zaten. --kibele 20.47, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Vikiçizer kullanıcı 1 dakika sonra hukukunu şeklinde ifadesini hukukumu şeklinde düzeltmiştir. Dolayısıyla konu itibariyle bir tehdit bulunmadığı kanaatindeyim. Sevgiler. --Kemalcan (mesaj) 22.18, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Etkileşim engeli[kaynağı değiştir]

Merhaba Kibele. Nanahuatl ile aranızdaki etkileşimi 16 Ağustos 2021 TSİ 23.20'ye dek kısıtlamış bulunuyorum. Linkteki açıklamayı okursan memnun olurum. Kolaylıklar... chansey mesaj? 20.28, 16 Mayıs 2021 (UTC)

KİBELE BENİM HESABIM[kaynağı değiştir]

HESABIMI NASIL ÇALDIN!? BEN BU HESABI YILLAR ÖNCE DAHA ÇOCUKKEN SLUGTERRA ADLI ÇİZGİ FİLME EKLEME YAPMAK İÇİN AÇMIŞTIM. ŞOK OLDUM İNANILMAZ NASIL VE NEDEN ELE GEÇİRDİN???? Deuselvaxeria (mesaj) 05.14, 21 Mayıs 2021 (UTC)

Bir yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın Deuselvaxeria (mesaj) 05.18, 21 Mayıs 2021 (UTC)

Şablon tartışma:Özgeçmiş[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Victor Trevor. Oluşturduğun Şablon tartışma:Özgeçmiş maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "İçeriği geliştirmeye yönelik olmayan tartışma" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Victor Trevor (mesaj) 13.46, 6 Haziran 2021 (UTC)

madde geçmişlerine göz atmak gerekiyor önce. --kibele 13.54, 6 Haziran 2021 (UTC)
Ah, pardon. --Victor Trevor (mesaj) 13.58, 6 Haziran 2021 (UTC)

Sedat Peker[kaynağı değiştir]

Selam @Kibele, umarım keyfin yerindedir : ) Sedat Peker sayfasındaki geri almamı, neden geri aldığını açıklayabilir misin? İnternetteki kaynaklar 1971 doğumlu olduğunu doğruluyor. İyi çalışmalar : ) Leaply 💬 16.27, 27 Haziran 2021 (UTC) Kendisi öyle demiyor ama: [7] 103.16.26.164 16.41, 27 Haziran 2021 (UTC) 34. dakikaya bakabilirsiniz 103.16.26.164 16.43, 27 Haziran 2021 (UTC)

hiç farkında değilim, yanlışlıkla olmuş. @Leaply --kibele 19.03, 27 Haziran 2021 (UTC)

Sedat Peker doğum tarihinin 1 Aralık 1970 olduğunu kendi ağzıyla söylemiştir. Verdiğim videonun 34. dakikasına bakabilirsiniz 103.16.26.164 19.05, 27 Haziran 2021 (UTC) [8] burayada bakabilirsiniz 103.16.26.164 19.08, 27 Haziran 2021 (UTC)

burası yeri değil, maddenin tartışma sayfasında konuşabilirsiniz. --kibele 19.09, 27 Haziran 2021 (UTC)

Ateizm[kaynağı değiştir]

Ateizm ile negasyonizm aynı anlamlıdır. İkisi de inkarcılık demek. Neden sildiniz? --176.234.100.249 10.45, 30 Haziran 2021 (UTC)

Negasyonizm[kaynağı değiştir]

Bu sayfayı neden sildiniz? İnkarcılık demek ama! --176.234.100.249 10.46, 30 Haziran 2021 (UTC)