Kullanıcı mesaj:Mskyrider

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.

İçeriği neden sildiniz Tuna Aran (mesaj) 06.17, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

 • @Tuna Aran : M6. Kayda değer olmayan kurgusal veya gerçek kişi, grup, kurum, ürün, eser veya internet içerikleri ile ilgili sayfalar silinebilir. Vikipedi:Kayda değerlik, Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler), Vikipedi:Otobiyografi sayfalarında gerekli açıklamaları bulabilirsiniz. --Mskyrider ileti 06.22, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Tüzel kişi kaydadeğer resmî bilgilerdir. Tuna Aran (mesaj) 06.26, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Bir yukarıda verdiğim bağlantılarda ansiklopedide kullanılan kaydadeğerlik kriterleri açıklanıyor. --Mskyrider ileti 06.27, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Neyi silmem gerek Tuna Aran (mesaj) 06.28, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Yardımcı olur musunuz Tuna Aran (mesaj) 06.28, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  ben zaten sildim kendiniz hakkında açtığınız maddeyi. Lütfen verdiğim bağlantıları okuyun. --Mskyrider ileti 06.39, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Okuyorum da bişey anlamıyorum hata nerede onu açıklar mısın Tuna Aran (mesaj) 06.39, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) sayfasında "Kişiler için kayda değerlik kriterleri" başlığı altında yazan kriterleri sağlamadığınız için kendiniz hakkında açtığınız madde siliniyor. En temel olarak:
  • Söz konusu kişiden bağımsız olarak, birden fazla, birbirinden fikirsel olarak bağımsız, yayımlanmış, güvenilir ikincil kaynaklar tarafından bu kişinin konu edilmiş olması.
   • Eğer bu kaynak tarafından işleniş biçimi derinlemesine değilse, kayda değerliğin belirlenebilmesi için birden fazla bağımsız kaynak gösterilmelidir.
   • Kişi hakkında gösterilen ikincil kaynakların konuyu sıradan bir şekilde işlemiş olması kayda değerliği belirlemek için yeterli değildir.
   • Kayda değerliğin belirlenmesinin ardından daha çok ayrıntı elde etmek için birincil kaynaklara başvurulabilir.
  • Kişinin, kendinden bağımsız olarak yazılmış, kabul görmüş bir biyografinin konusu olması.
  • Kişinin, önemli sayılan ödüller kazanmış olması.
  • Kişinin adının kanıtlanabilir şekilde yaygınca tanınmış olması.
  • Kişinin kendi sahasındaki katkılarının kalıcı tarihî kayıtların bir parçası hâline gelmiş olması.
  • Kayda değerliği gösterilmiş ürün veya hizmetlerin savunuculuğunu yapmış olmak.
  bu kriterlere uymak gerekli. --Mskyrider ileti 06.46, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Peki bunu kim yazabilir kime yazdırabiliriz Tuna Aran (mesaj) 06.49, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Yukarıda verdiğim kriterlere uyduğunuzu mu düşünüyorsunuz? --Mskyrider ileti 07.07, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Evet Tuna Aran (mesaj) 07.32, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  Maalesef, sayfayı silmeden önce yukarıdaki kriterlere uyup uymadığını gözden geçirdim. Hiçbirine uymuyorsunuz. Ne sizden bağımsız olarak kaynaklarda geçiyorsunuz, ne hakkınızda bir biyografi yazılmış, ne önemli bir ödül almışsınmız, ne yayhınca tanınıyorsunuz, ne katkılarınız tarihî kayıtların bir parçası olmuş. Lütfen vikipediyi şahsi promosyon amacıyla kullanmaya çalışmayınız. --Mskyrider ileti 07.42, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Mskyrider,
2023/12. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Entomologlar listesinde yer alan kırmızı bağlantıların giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 21.25, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

29 Mart 2023 tarihli Değişiklik isteği[kaynağı değiştir]

Lua hatası 136 satırında Modül:Korumalı_değişiklik_isteği: Bu şablon yalnızca tartışma sayfalarında kullanılmalıdır. Değiştirilmek istenen kısım:

+


Değişikliğin gerekçesi:
Değişikliği destekleyecek kaynaklar:
46.196.196.180 06.06, 29 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Sayfamdaki Korumanın Kaldırılmasını Talep ediyorum[kaynağı değiştir]

Sayfamdaki Korumanın Kaldırılmasını Talep ediyorum Haaruncoban (mesaj) 01.46, 30 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Merhaba, silmiş olduğunuz Geliyoo isimli sayfa İngilizce’de KM statüsündedir. İlgili maddeyi geri getirmenizi rica ederim. Kadı Mesaj 08.16, 12 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

 • geri getirildi.
Mskyrider ileti 05.02, 13 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Teşekkürler. Kadı Mesaj 17.27, 13 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İyi çalışmalar[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider. Sabahın (en azından benim bulunduğum yerde) erken saatlerinden beri aktiviteni gördüğümden, uğrayıp bir selam vermek ve iyi çalışmalar dilemek istedim. Günün, haftan güzel olsun. Dr. Coalmesaj 06.32, 17 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

teşekkürler @Dr. Coal, iyi haftalar dilerim. Mskyrider ileti 07.29, 17 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Vedat Necmettin Arslanoğlu sayfası silinmesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider. Sayfamın silinme sebebini detaylı olarak açıklayabilir misin ? Bu biyografi sayfasına ihtiyacım var ve tekrar oluşturmam gerekecek. Gerekirse önce onayına sunup sonra yayınlayayım. Flood olarak algılandı işlem sanırım. Yardımcı olabilir misin ? Orhantrkylmz (mesaj) 06.42, 25 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

merhaba @Orhantrkylmz, açtığınız maddenin silinmesinin nedeni Vikipedi:Kayda değerlik ve özellikle de Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) sayfalarında detaylı olarak açıklanmaktadır. Kısace oradan alıntı yapacak olursam Vikipedi içinde bir kişi hakkında madde olabilmesi için o kişinin aşağıdaki kıstaslara uyması gerekiyor:
 • Söz konusu kişiden bağımsız olarak,[1] birden fazla, birbirinden fikirsel olarak bağımsız,[2] yayımlanmış,[3] güvenilir ikincil kaynaklar tarafından bu kişinin konu edilmiş olması.
  • Eğer bu kaynak tarafından işleniş biçimi derinlemesine değilse, kayda değerliğin belirlenebilmesi için birden fazla bağımsız kaynak gösterilmelidir.
  • Kişi hakkında gösterilen ikincil kaynakların konuyu sıradan bir şekilde işlemiş olması kayda değerliği belirlemek için yeterli değildir.[4]
  • Kayda değerliğin belirlenmesinin ardından daha çok ayrıntı elde etmek için birincil kaynaklara başvurulabilir.
 • Kişinin, kendinden bağımsız olarak yazılmış, kabul görmüş bir biyografinin konusu olması.
 • Kişinin, önemli sayılan ödüller kazanmış olması.
 • Kişinin adının kanıtlanabilir şekilde yaygınca tanınmış olması.
 • Kişinin kendi sahasındaki katkılarının kalıcı tarihî kayıtların bir parçası[5] hâline gelmiş olması.
 • Kayda değerliği gösterilmiş ürün veya hizmetlerin savunuculuğunu yapmış olmak.
Açmaya çalıştığınız biyografi bu kıstaslara uymadığı için madde silinmiştir.
 1. ^ Otobiyografi ve kişisel promosyon bir ansiklopedi maddesi elde etmek için kullanılacak yollar değildir. Kayda değerliğin ölçütü maddenin konusu olan kişiden bağımsız başkalarının, bu kişi hakkında sıradan sayılmayacak bir yayım yapmaya onu değer bulmalarıdır.
 2. ^ Bir özgün kaynağın türevi olan kaynaklar kaynakça olarak kullanılabilirler ama konunun kayda değerliğini ortaya koymak için kullanılamazlar. "Fikirsel bağımsızlık", kaynakların içeriğinin birbirinin aynı olmamasını gerektirmekten de öte, yayımlanmış bir eserin tamamının başka bir eserden türememiş (veya ona dayandırılmamış) olmasını da gerektirir (ama kısmî türetmeler kabul edilebilir). Örneğin, belli bir kişi hakkında bir siyasetçinin verdiği nutuk, o kişinin kayda değerliğinin belirlenmesine katkıda bulunur, ama bu nutkun farklı haber ajansları tarafından yapılmış birden fazla iktibası bulunmaz. Bir kişi hakkında yazılmış bir biyografi o kişinin kayda değerliğinin belirlenmesini sağlar ama o biyografinin bir özeti, ek bir özgün bir fikirsel katkı içermiyorsa, sağlamaz.
 3. ^ Neyin "yayımlanmış eser" sayıldığı kasıtlı olarak geniş kapsamlı bırakılmıştır
 4. ^ Sıradan sayılmamak, yayımlanmış eserin derinliğinin bir ölçüsüdür. Basit bir rehber girdisi ve ayrıntıya girmeden laf arasında bir değinme sıradan sayılır. Bir kişinin hayatının ayrıntılı bir şekilde nakleden 200 sayfalık bir bağımsız biyografi sıradan değildir. Bir nüfus kaydı veya bir seçim pusulasında bir satırlık bir sıralama sıradandır. Bir kişinin anısına kurulmuş bir vakıf, onun adına adlandırılmış bir bina, vb., onun hakkında yazılmış eserlerin yerini alamaz.
 5. ^ "kalıcı tarihî kayıtların parçası olmuş" bir kişi, o saha hakkındaki birden fazla tarih kitabında bahsedilir. Önemli derecede basında çıkmış bir siyasetçi hakkında, gazete/dergi yazarları tarafından, birden çok dergi makalesi ayarında inceleme makalesi yazılmıştır.

Mskyrider ileti 10.23, 25 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Biraz baklava da sizin için![kaynağı değiştir]

Buyrunuz lütfen, içimden geldi :) Drgulcu 09.27, 3 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Mskyrider ileti 11.37, 3 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Hayalet Orkide silinmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider , Türkçe Rock Müzik Grubu olan Hayalet Orkidenin wikipedia sayfasını 04.08.2023 tarihinde eksiksiz bir şekilde tekrardan yayınlamıştım. 05.08.2023 tarihinde ise tekrardan kaldırıldı sayfamız. Neden kaldırıldı ? tekrar eklemek için ne yapmam gerekiyor ?


Saygılarımla Umutcndmrr (mesaj) 13.15, 8 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

merhaba @Umutcndmrr, Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) sayfasında belirtilen kriterlere uymadığı için kaldırıldı. Bu kriterlere uyduğunu gösterebilirseniz kalır yoksa yeniden silinir. --Mskyrider ileti 04.46, 9 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Silinen "Voseo" maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider. Voseo maddesi sanırım Kullanıcı:Praça de Maio tarafından açılan maddelerden biri olduğu için toplu madde silinmesi ile sizin tarafınızdan silinmiş. Maddeyi, oluşturulduktan sonra İngilizce Vikipedi'den çevirerek önemli ölçüde Türkçeleştirerek zenginleştirmiştim. Maddenin kurtarılması gibi bir durum söz konusu mudur? oltnilhn (mesaj) 23.42, 8 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Eklenenlerin silinmesi[kaynağı değiştir]

merhaba eklenen ilkemeraykont isimli fotoğraf ve sayfanın tamamen aramalardan da kalkacak şekilde silinmesini istiyorum Esqaree (mesaj) 21.42, 11 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Biz Türkler daima çıplak Gerçek'i görmek isteriz, lakin - bakmak ile görmek arasında fark vardır.[kaynağı değiştir]

Merhaba, platform canliradyodinle.fm web sitesi ülkemizde aylık 6-7 milyon oturuma sahip Türkiye'nin en büyük radyo dinleme platformudur. Kurumsal bir firmaya ait olup RTÜK tarafından da lisanslıdır. Lütfen, gerçeğe bakmak yerine eğer onu görmek isterseniz, bizimle e-posta ile iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımla. Te0man (mesaj) 22.12, 11 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

http://www.turkcewiki.org/wiki/Hierapolis buraya birisi Apollon Tapınağı bölümüne ELON MUSK eklemiş. Düzeltebiliyor musunuz? Ersoy (mesaj) 08.31, 18 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

 • teşekkürler, düzeltildi.
Mskyrider ileti 04.46, 19 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 6 August 2023 (UTC)