Kullanıcı mesaj:Vikiçizer

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü Sayfa Silinmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, İstanbul Boğaziçi Enstitüsü isimli sayfayı oluşturdum. Burası bir e-öğrenme platformu, Vikipedi üzerinde buna benzer birçok sayfa bulunmasına rağmen (Khan Academy, EdX, Coursera, Udacity, P2Pu, Udemy, FutureLearn gibi) bu sayfa değersiz sayfa olarak görüldü ve silindi. Sizce bu silinme hakkaniyetli miydi? Kitlesel Açık Çevrimiçi Ders sayfası var ama bu işi yapan bir kurum değersiz görülüyor. 16.10, 27 Temmuz 2021 (UTC)16.10, 27 Temmuz 2021 (UTC)16.10, 27 Temmuz 2021 (UTC)~

Yanıtlandı. Dr. Coalmesaj 17.34, 27 Temmuz 2021 (UTC)

BL liste[kaynağı değiştir]

Merhabalar vikiçizer uygun görürseniz beyaz liste grubuna dahil olmak istiyorum iyi günler Fatih Kılıçarslan (mesaj) 12.22, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Fatih Kılıçarslan. Henüz 24 saat bile olmamış, henüz 20 değişikliğiniz var. Biraz daha Vikipedi'de vakit geçirin lütfen. Katkılarınızı çeşitlendirin, böylece hem siz daha iyi Vikipedi'yi tanımış olacaksınız hem de diğer kulalnıcılar sizi tanımış olacak. Şu an katkılarınıza beyaz listeye dahil olmadan da devam edebilirsiniz. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 12.28, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Silinen madde[kaynağı değiştir]

Merhaba @Wikiçizer, Gazi Üniversitesinde doçentim ve her dönem 4 veya beş derste veritabanı yönetim sistemleri dersi anlatıyorum. Bu dönem de 3 lisans 2 adet de lisansüstü seviyede 5 farklı ders veriyorum. Dersler kapsamında uygulamaları SQL server ve Firebird veritabanı yönetim sistemlerinde anlatıyorum. Arayüz olarak da öğrencilerimizle birlikte bölümümüzde geliştirdiğimiz Firebird Manager yazılımını kullanıyoruz. Yazılım konusunda hem Bilgi vermek hem de erişimi kolaylaştırmak adına Firebird Manager wiki sayfası oluşturmuştum ancak gördüğüm kadarıyla silmişsiniz. Yerli olarak geliştirdiğimiz, altında çok emek yatan, web sitesinden bedava indirilip yüklenebilen (öğrencilerimi kontrol amaçlı lisans dosyası indirtiyorum ancak her istenen zamanda dosya indirilebiliyor) ve yeni mezun mühendislerin gelişimine önemli katkılar sunduğunu gördüğüm bu yazılama ilişkin sayfayı nasıl yayınlayabiliriz, eksik veya olması gereken nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Kontrol ettiğimde gördüğüm Wikipedia daki onca katkınızdan dolayı tebrik eder, kolaylıklar dilerim. Talip Kellegöz ([email protected]) Talip 019 (mesaj) 21.37, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Talip 019. Talebiniz üzerine üzerinde çalışmanız ve düzeltebilmeniz için maddeyi geri getirdim. Kısaca bahsetmem gerekirse eklediğiniz metin Vikipedi:Kayda değerlik sayfasındaki kriterleri sağlamalı ve reklam ifadeler içermemeli. (Bakınız: Vikipedi:Reklam) Sayfaya "çalışma var" şablonu ekledim, çalışmanız süresince size biraz zaman tanır, ama madde de gelişme olmazsa yine silinmesi gündeme gelebilir. Kategori:Yazılım sayfasından benzer konudaki maddelerin nasıl yapıldığını incelemenizi tavsiye ederim. --Vikiçizer (mesaj) 21.49, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Silinen madde[kaynağı değiştir]

English and Turkish :" Hello. How famous does "Baykalbul" have to be in order to be published on Wikipedia as an artist? This person has a musician account on Youtube (You know, not everyone is given this account). Want to learn about people. The Wikipedia information source should be promoted in accordance with its purpose. Have a nice day


Selam. "Baykalbul" sanatçı olarak Wikipedia'da yayınlanması için ne kadar ünlü olması lazım? Bu kişinin Youtube'da müzisyen hesabı var (Biliyorsun, herkese bu hesap verilmiyor). Kişiler hakkında bilgi öğrenmek ister. Wikipedia bilgi kaynağı amacına uygun olarak tanıtım yapılmalı. İyi günler Bu imzasız yazı Baykalbul (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.40, 4 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Baykalbul. Silinme sebebi ünlülük değil. Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) sayfasındaki kriterlere uygun olduğu güvenilir kaynaklarla gösterilmediği için silindi. Bu kriterlere uygunluğunu gösterecek şekilde yeniden açılmasına bir engel yok. --Vikiçizer (mesaj) 16.02, 4 Mayıs 2021 (UTC)

BL talebi[kaynağı değiştir]

merhaba rica etsem beni BL yaparmısınız. diğer hizmetliler biraz daha katkı yapmalısın dedi biraz daha katkı yaptım. katkılarımı inceleyip fikrinizi belirtirseniz sevinirim ulaş jesus'tan mesaj var 20.12, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Ulaş jesus. Aynı hizmetliler aktif olduğundan yine onlar baksa daha doğru olmaz mı? Bekledikleri noktaya ulaşıp ulaşmadığın konusunu sanırım daha iyi değerlendirebilirler. --Vikiçizer (mesaj) 20.15, 6 Mayıs 2021 (UTC)
çok haklı bir karar peki sizce son dönem katkılarıma bakınca beni beyaz liste seçerlermi ulaş jesus'tan mesaj var 20.17, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus aslında başvurunuzu VP:HDPye iletirseniz daha hızlı sonuçlanacaktır. --Eren💬 20.18, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 orayı kullanamıyorum hocam yardımcı olurmusunuz ulaş jesus'tan mesaj var 20.20, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus yeni bir başlık ekle butonu var ona tıklayın, konu bölümüne Bl başvurusu Ulaş jesus yazın alta da gerekçenizi yazın. --Eren💬 20.28, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 yaptım hocam sorun yok oldu ulaş jesus'tan mesaj var 20.30, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Bir çikolatalı kek de sizin için![kaynağı değiştir]

Brownie transparent.png Yorulmuşsunuzdur. Afiyet olsun. 34dockers (mesaj) 21.33, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Kısa bir soru[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bir sorum olacaktı size. Ben sürekli son gelişmeleri takip ediyorum ve orada yeni açılan maddelere ekleme yapıyorum. Eğer kategorisiz ve kaynaksızsa, kategorisiz ve kaynaksız şablonlarını ekliyorum. Fakat bugün bir devriye bana bunları eklemememi söyledi. Ben çalışma olan bir sayfaya bunları kesinlikle eklemiyorum. Sadece eksik gördüklerime şablon ekliyorum. Yanlış mı yapıyorum? 34dockers (mesaj) 19.17, 7 Mayıs 2021 (UTC) 34dockers (mesaj) 22.18, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @34dockers. Kendi düşüncesini kendi doğru bildiğini söylemiş diyelim. O konuda belirli bir kuralımız yok. Durumdan duruma değişir. Çalışma var şablonu olan maddelerin kategorilendirme işlerine karıştığım çok oluyor. Yani gördüğümde kategori ekliyorum veya çıkartıyorum. Bunun için ekstra bir iletişime geçmek bana göre ekonomik değil. Madde de esaslı veya önemli bir değişiklik değil, ayrıca beğenmezse uygun görmezse kolayca değiştirebilir. Yeni açılan maddelerin nerdeyse 3'te 1'i bazı günler yarısı silinebiliyor. O yönden bakarsak bu etiketlerin de çoğu silinmiş olacak. Ama aynı gün de silinmiyor çoğu. O yüzden bu etiketlerin ne zaman etiketleneceğini organize etmek güç, o yüzden de öyle bir organize yok. Bunları hemen eklemeyin diyenin de kaygılarını anlıyorum ama ekleyene de dur ekleme diyemem, kendi bileceği bir iş. Bu şablonların/etiketlerin bu maddelere sağlayacağı katkı ve olumlu anlamda yönlendirmeyi, olası bir değişiklik çakışmasından daha değerli buluyorum. Neticede, nasıl arzu ediyorsanız öyle devam edin. --Vikiçizer (mesaj) 19.50, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Gyulyumser galiba bahsettiğiniz devriye benim. Siz yeni açılmış maddelere bakım şablonları ekliyordunuz, ama bu değişiklik çakışması oluşturabilir, bu yüzden eklememenizi önerdim. Tabiki bakım şablonları ekleyebilirsiniz, yararı olur, ancak şablonları yeni açılmış maddelere değil de gördüğünüz başka maddelere eklemenizi öneriyorum. --Eren💬 09.47, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Merhabalar, @Vikiçizer. Sizce nasıl gidiyorum? Sizin yıllarınızı vermiş olduğunuzu düşünerek soruyorum, 3 madde oluşturdum. Sizce eksiklerim var mı? Böyle olmalıydı şurada şöyle yapmalıydın dediğiniz? Vikipedi'de zaman geçirmek çok hoşuma gidiyor ve uzun yıllar burada olmayı düşünüyorum. İlgili maddeler; Emir Uyar, Djordan, On-Page Seo (Site İçi SEO). Umarım rahatsızlık vermiyorumdur. Eğer sizi rahatsız ediyorsam lütfen söyleyin tekrarlamam. 34dockers (mesaj) 19.17, 7 Mayıs 2021 (UTC) 34dockers (mesaj) 01.25, 8 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @34dockers. İlk fırsatta düşüncemi söylerim tabi. Sorun değil. Katkılarınızı devamını ben de isterim, kolaylıkar diliyorum. --Vikiçizer (mesaj) 22.41, 7 Mayıs 2021 (UTC)

.tekrar merhaba @Gyulyumser. Üçünde de kayda değerlik sorun olabilir, doğrulanabilir ve bağımsız kaynaklandırmaya çalışmanız gerekebilir. Bunun dışındaki her şey şu an ikinci planda kalır. Kolay gelsin.--Vikiçizer (mesaj) 12.04, 8 Mayıs 2021 (UTC)

Merhabalar, @Vikiçizer. çok teşekkür ederim. Kendimi geliştirmek için elimden geleni yapacağım.Gyulyumser (mesaj) 15.48, 8 Mayıs 2021 (UTC)

interwiki[kaynağı değiştir]

Selamlar hocam. Yönlendirme için teşekkürler. Azerbaycan köy maddeleri açtığınızı gördüm ama interwiki bağlantılarını eklemediğinizi görünce şaşırdım. Ben anında eklediğim için belki unutmuşsunuzdur diye düşündüm. Bu arada Vikipedi'nin değişiklik sayısında lider olarak köy projesi kapsamında geçen sene tamamlanan ve bu yüzden 2019 nüfuslarıyla arz-ı endam eden Burdur ve Isparta köylerinin 2020 nüfuslarını hem nüfus başlığına hem de köy bilgi kutusuna ekleyerek bir güncelleme yaparak projeye siz de katkıda bulunmak istersiniz belki diye şansımı deneyeyim dedim :)--Śαвяí¢αи76ileti 18.04, 8 Mayıs 2021 (UTC)

Selam @Sabri76. Ben aslında bazı denemeler yapıyorum, bir standart belirlemeye çalışıyorum, bot üzerinde de düşünüyorum. Aldığım örnek zaten halihazırda başka kullanıcılarca kullanılan bir kalıptı. Ben yapınca her şey gibi bu da göze daha çok görünüyor:) İntervikisini bir kısmına ekledim, bir kısmına bilerek eklemedim, otomatik olarak eklenmiyor mu artık? İlla manuel mi eklemek gerekiyor? Bir kısmını buradan herhangi bir dile bağlayarak yapıyorum, kimini İngilizceden vikiveriye gidip yaptım, en pratik yolu bulmaya çalışıyorum. Eskiden interviki botu gibi bir kolaylık vardı, şimdi bu kolaylık yok mu? Bunu bir çözersem intervikisini hallederim sorun değil. Bir soruna 10 soru sordum:) Vikiçizer (mesaj) 18.14, 8 Mayıs 2021 (UTC)
2020 nüfus güncellemesi için teknik kısma hakim olmadığımdan bilmiyorum o yüzden şansımı deniyorum :) Wikidata işin içine girdikten sonra otomatik eklendiğini görmedim. Zaten Azericede "ə" ve "x" harfleri bizde farklı telaffuz edildiğinden çoğu Azerbaycan yerleşim biriminin adı bizdekiyle örtüşmediği için hiçbir bot onları birleştiremez. Azerbaycan köylerinde tek çare "manuel". En pratik yolu da "Bağlantıları değiştir" sekmesinden Azericesini eklemek. Böylece tüm vikiverilere bağlantı veriyor. Vikiveriye girip "tr" şeklinde ekleyip kaydetmek çok zaman alıcı. Vietnamca viki bizim köyleri "köy, ilçe" şeklinde yani bizdeki şekliyle birebir aldığı için ben de bir umut bekledim ancak hiç bağlantı olmadı. Hatta bazı ilçelerde bizim evrifaessabot tarafından açılan mahalle maddelerine yeni oluşturulmuş en.wiki bağlantıları verildiğini gördüm ancak kontrol ettiğimde aynı isme sahip Vietnamca viki sayfaları ayrı duruyordu. Şu an Balıkesir, Şanlıurfa ve Ordu gibi 2012'de yeni büyükşehir olan illerin merkeze uzak ilçelerinin köylerinin çoğunun maddesi Vietnamca vikide yıllardır mevcut. Bizde yoktu ancak 2012'de mahalleye çevrildikten yıllar sonra @Evrifaessa sayesinde eksiği kapattık. Ancak Vietnamca vikide yer alan binlerce maddeye bağlantı verilmesi nasıl bilemiyorum. Kendisi sınav hazırlığından ötürü bu husustaki mesajımı gözden kaçırmış olabilir. O nedenle yeniden sesleneyim dedim.--Śαвяí¢αи76ileti 19.51, 8 Mayıs 2021 (UTC)
Gerçekten durum böyleyse, interviki botları iyi bir iş yapıyorlarmış. Yoksa kullanıcının inisiyatifine kalmış olay. Hele de botla açıldığında bir eksiklik, ya göz ardı edilecek ya da bir çözüm bulunacak. Yine araştırmaya devam edeyim o konuyu. @Sabri76 Vikiçizer (mesaj) 20.14, 8 Mayıs 2021 (UTC)

şablon[kaynağı değiştir]

hocam vikipedideki şablon işlerine kim bakıyor bir talebim olacaktıda. ulaş jesus'tan mesaj var 18.09, 8 Mayıs 2021 (UTC)

@Ulaş jesus, kimse bakmıyor özel olarak ama bir şablon açarsan bir kullanıcı hemen bu nedir? diyebilir. Bana sor diyeceğim ama cevap veremesem de belki bir bileni söylerim. Vikiçizer (mesaj) 18.15, 8 Mayıs 2021 (UTC)
kasırga bilgi kutusu şablonunun türkçeye çevrilmesini talep edecektimde isterseniz bilen birini söyleyin ben danışayım kendisine ulaş jesus'tan mesaj var 18.21, 8 Mayıs 2021 (UTC)
Kimler şablon yapmış son 1 ayda diye baktım, Erman Kuzu açık ara önde, Thecatcherintherye, Nanahuatl, Superyetkin, Chansey, Bambi'nin annesi görünüyor. @Ulaş jesus Vikiçizer (mesaj) 18.34, 8 Mayıs 2021 (UTC)
teşekkürler ulaş jesus'tan mesaj var 18.39, 8 Mayıs 2021 (UTC)

BL hakkında;[kaynağı değiştir]

Merhaba, Vikiçizer, umarım sizi rahatsız etmiyorumdur. 200 değişikliği geçmiş bulunmaktayım, eğer incelerseniz vandalizm ile mücadelemi görebilirsiniz. Fakat değiştirdiklerimin onaya düşmesi beni moral ve motive olarak çok düşürüyor. VP:HDP'ye başvurdum fakat 4 gündür kimseden olumlu olumsuz dönüş alamadım. Lütfen beni değerlendirir misiniz? Saygılarımla. Gyulyumser (mesaj) 20.27, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Gyulyumser. Politika/yönerge sayfalarını da incelemeye vakit ayırın lütfen. Bariz bir sorun göremediğimden BL ekledim. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 19.25, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba, Vikiçizer, çok teşekkür ederim emeklerimi gördüğünüz için. Mutlaka Politika/yönerge sayfalarını inceleyeceğim. Gyulyumser (mesaj) 22.30, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Merhabalar vikiçizer beyaz liste girmek istiyorum Vandalizm ile savaşıyorum kötü niyetli olan değişikleri hemen alıyorum sizin için uygun mudur. iyi vikiler WQRO (mesaj) 19.28, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @WQRO. Size de tavsiyem; politika/yönerge sayfalarını da incelemeye vakit ayırın lütfen, bariz bir sorun göremediğimden BL ekledim. İyi çalışmalar. --Vikiçizer (mesaj) 19.32, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Çok teşekkürler politika/yönerge inceledim iyi çalışmalar WQRO (mesaj) 19.36, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Ufak bir soru[kaynağı değiştir]

Merhaba, Vikiçizer, umarım sizi rahatsız etmiyorumdur. Size bir sorum olacaktı. Bir sanatçı sayfasında dış bağlantı olarak web sitesi eklenmiş fakat sanatçının web sitesinin alan adı (domain) süresi dolmuş ve site kapanmış. Bu durumda ilgili web siteyi kaldırmamız doğrudur değil mi? Web archive'de eklenmemiş bu arada. Gyulyumser (mesaj) 23.11, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Gyulyumser. O durumda bağlantı ölümünü göstermek için Şablon:Ölü bağlantıyı kullanıyoruz. Genellikle bir paragrafta ya da kaynakta verilen bağlantı için kullanılıyor ama "resmi site" veya "fan sitesi" kısımlarında da kullanılabilir. Kaldırılması da uygun aslında ama bu şablonu uygulamak ilk etapta daha doğru. Sonrasında, örneğin 3-5 yıldır ölü duran bir "resmi site" veya "fan sitesi" kaldırıldığında kimsenin bir itirazı olmaz. Vikiçizer (mesaj) 20.18, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba, Vikiçizer, çok teşekkür ederim yeni bir şey öğrenmiş oldum. Umarım sorularımla sizi sıkmıyorumdur. Hata yapmaktan korkuyorum sadece. Düzelttim ilgili bağlantıyı. İlgili değişiklik Gyulyumser (mesaj) 23.25, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Korkacak bir şey yok, cesur olun. Aklınıza takılan yerleri sormaktan çekinmeyin, bana veya başkasına, bildiğimiz kadarıyla anlatmaya çalışırız, bilmiyorsak bir bilen buluruz. @Gyulyumser. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 20.30, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Yasaklama politikası[kaynağı değiştir]

 • Selam Vikiçizer. Yasaklama politikası üzerinde çalıştığınızı gördüm. Köy Çeşmesinde Nanahuatl ile konuşmamız üzerine çeviriye bir el atayım dedim ama zannediyorum siz de çeviriye destek veriyorsunuz. Bir plan varsa bunu bozmamak adına işe girişmeden yazayım dedim. Ben çeviriye baştan (sayfanın başından) başlamayı düşünüyorum. Bir sakıncası yoktur umarım. İyi çalışmalar. --justinianus | mesaj 20.40, 9 Mayıs 2021 (UTC)
  Selam @Justinianus. Bunları yapmak zaten hep "yapılacaklar" listemdeydi, @Nanahuatl olmasaydı hala listede olacaktı:) Ben de kıyıdan köşeden destek veriyorum. O kısmı daha evvel bildiğimiz bir bölüm olduğu için Türkçeleştiriverdim, özel bir durum yok. Yine ara ara katkıda bulunmaya çalışacağım, hiç olmazsa çevirilerin son okumasını, ikincil okumasını filan yapmaya çalışırım. Şimdiden kolaylıklar diliyorum. Paylaşmak istediğiniz sorunlar vs. olursa buralarda olmaya çalışıyorum. Kolay gelsin. Vikiçizer (mesaj) 20.47, 9 Mayıs 2021 (UTC)
 • Tamamdır, ben başlıyorum o zaman. Teşekkürler :) --justinianus | mesaj 20.50, 9 Mayıs 2021 (UTC)
  Selamlat ikinize de, @Justinianus. Değişiklik özetinde de sonrasında çalışacağınız başlıkları isterseniz belirtin, çakışma olmasın. Emeklerinize sağlık! NanahuatlEfendim? 22.27, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhabalar sayın vikiçizer dün 10 Mayıs'ta seksen ikiyüzlü kırk beş adlı kullanıcı tarafından bir neden gösterilmeden engellendim ve beyaz listeden çıkardı mesaj gönderdiğim de neden engellediğini sorduğumda hemen mesajımı silip o hesabında hemen engellendi 1 günlük IP engelim olduuğu için şimdi yazabiliyorum lütfen yardım edin vikiçizer Vikipedi'ye herhangibi bir zararım olmadı sizde demiştiniz zararlı birşey görmediğiniz ve beyaz listeye almıştınız ve kullanıcı engeli verdiğini gördüğüm zaman çok üzüldüm gerçekten emeğine ve hakkımı yedi efendim sizden ricam engelini kaldırıması buraya kullanıcı adımı ve katkılarım sayfasının bağlantısını bırakıyorum ve kullanıcı beni uygunsuz kukla olarak değerlendirip engeli veriyor daha kukla ılık ne onu bile bilmiyorum şu aşadaki mesajı ona göndermiştim

Kullanıcı adım: WQRO Katkılarım: http://tr.m.wikipedia.org/wiki/%C3%96zel:Katk%C4%B1lar/WQRO

İyi günler dilerim heyecanla olumlu cevabınızı bekliyorum


Seksen ikiyüz kırk beş: beni neden engellendim acaba çok merak ediyorum vandalizm ile savaşıyorum ve hiç bir zararlı yönde bir değişikliğim olmadı sebebiniz nedir engellediniz katkılarını inceleyebilirsiniz vikiçizer tarafından kötü niyetli bir değişikliğe raslamadığı için beyaz listeye aldı lütfen seksen ikiyüz kırk beş kullanıcı engelini kaldırırmısınız haksızlık yapıyorsunuz yeni gelen kullanıcılara bu şekildeki mualeme görüyor. VVPZC (mesaj) 13.26, 11 Mayıs 2021 (UTC)


@Seksen iki yüz kırk beş, üstteki mesajdan haberiniz olsun, ilgilenebilirseniz.--Vikiçizer (mesaj) 13.40, 11 Mayıs 2021 (UTC)
Bildirim için teşekkürler. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 20.59, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Selamun Aleyküm kardeşim Recep Terzi sayfasını oluşturdum tüm kaynak ve içerikler eksiz tam lakin hızlı silinmete adaydır denildi tartışma bölümünde silin memesi için destek verir misiniz Zevzekkamil (mesaj) 14.19, 27 Haziran 2021 (UTC)

HS talebi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba sayın @Vikiçizer, hakkında birden fazla bağımsız haber olmayan fakat Altın Portakal'da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almış bir kişi kayda değer sayılır mı? Ben Kişiler için kayda değerlik kriterleri'ni karşılamadığını düşündüğüm için HS talep ettim. Sizin düşünceniz nedir SAS'a mı taşımalıydım? İlgili kişi; (Abdulkadir Tuncer) Gyulyumser (mesaj) 19.04, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Gyulyumser. O ödülü almak muhtemelen bağımsız kaynaklarla da ortaya konulmuş bir gerçektir. SAS yerine ilk etapta Şablon:Kayda değerlik ekleyiniz. Vikiçizer (mesaj) 19.11, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba sayın @Vikiçizer, ilgili sayfaya Şablon:Kayda değerlik şablonu eklemesi yaptım fakat HS'yi geri alamıyorum. Bilginize sunarım. Gyulyumser (mesaj) 19.15, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Alınmış, bir sorun yok göremedim. @Gyulyumser Vikiçizer (mesaj) 19.17, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba sayın @Vikiçizer, evet sorunsuzca geri alabildim şimdi. Saygılarımla. Gyulyumser (mesaj) 19.18, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Merhabalar uzun bir süredir wikipedia ile ilgili okumalar ve ilgi duyduğum konularda hakkında araştırmalar yapıyorum,bir çok yeni madde oluşturup kullanıcıların bilgilerini düzenli olarak güncelledim.Eğer ki uygun görürseniz beyaz listeye girmek isterim.Wikipedia'ya katkım olmasını sabırsızlıkla bekliyorum.En içten dileklerimle TigerRiven (mesaj) TigerRiven TigerRiven (mesaj) 20.29, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @TigerRiven. Henüz erken. Madde düzenleme/açma vs. çeşitliliğiniz daha çok artmalı. Daha doğrusu; biçeme, kaynaklandırmaya, ansiklopedik anlatıma daha çok dikkat etmelisiniz. Şu dönemde katkılarınızın sürüm kontrolü içinde devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. @Superyetkin'e de ses edeyim, ona da benzer mesaj yazmışsınız. Vikiçizer (mesaj) 13.45, 12 Mayıs 2021 (UTC)

ENGEL İTİRAZ[kaynağı değiştir]

Selam Ben Aslen Dr. Vikipedist. Bu hesabı Engel İtirazı için açtım. Normal itiraz edecektim lakin hesabım tamamen askıya alınmış. Başka bir hesabım da açınca tekrar engel aldı. Uzun ladın kısası Nasıl İtiraz edebilirim ve kime etmeliyim? KENDİNE AVUKAT (mesaj) 18.32, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @KENDİNE AVUKAT. Aslında bu engel delmede doğru değil. Bu tip engel delmeler yerine Kullanıcı mesaj:Dr. Vikipedist sayfasından meramınızı anlatabilirsiniz. @Dr. Coal orada ne güzel söylemiş, yol göstermiş, onun söylediği şekilde yol alsanız olmaz mı? Şuraya göre denetçiliği @Elmacenderesi yapmış, teknik bir itirazınız varsa belki kendisine "kendi mesaj sayfanızdan" seslenebilirsiniz. --Vikiçizer (mesaj) 14.32, 18 Mayıs 2021 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Yazınızı okudum, estağfurullah kimse saldırganlık ithamında bulunmadı. "Kendisinden asla böyle bir geri dönüş almadım" demişsiniz ama engelleme politikasıyla ilgili tartışmada ithamlarla ilgili iki kez rahatsızlığını dile getirdiği görülüyor (1, 2). Bir ay içinde üst üste benzer şeylerin yaşanması bence fazla olmuş. --Esc2003 (mesaj) 17.28, 18 Mayıs 2021 (UTC)

Selam @Esc2003. Açıkçası ben Vito dahil herkesi severim, özel bir dargınlığım filan yok kimseye. Kırıcı olabilir miyim, oluyorumdur, genelde orada da söylediğim gibi hızlı tarzımdan heyecanlı tarzımdan kaynaklanıyor, yanlış anlaşılmalar oluyor, yeter ki söylensinki açıklayabileyim. Aklıma geleni yazıyorum. Verdiğin linklerde de "yanlışsınız" filan diyor, "itham" filan demiyor, benle Nanahuatl'e, ben de cevaben "haksızsın" demedim zaten, herhalde Nanahuatl de demedi. O politika sayfasında onun da katkılarını bekliyoruz. Zaten oradaki yazışmanın da esas sebebi, "baştan yolda bırakma bizi"dir. Vito'yu istememekten değil, aksine çok istemekten. Saldırı, evet ağır kaçar orada, ben basit bir yanlış anlaşılma, alınganlık gösterme gibi algılarım en fazla, ne diye o kadar alınmış şimdi tekrar bakınca, önemsenecek bir şey değil, unutmuşum bile ben. Benzer ikazlarım da benim ona olur. Neyse neticede, senin aklına bile gelmesini istemem, Vito'ya karşı veya herhangi bir kullanıcıya karşı. O linkteki konuşmalara ben takılmadım, ne Vito'nun ne de Nanhuatl'in de takıldığını sanmıyorum. Vikiçizer (mesaj) 17.53, 18 Mayıs 2021 (UTC)

Beyaz liste için gereken kriterler nelerdir?[kaynağı değiştir]

Beyaz listeye alınmak için hesabın kaç yıllık olması ve kaç değişiklik olması gerekiyor? Epoci (mesaj) 10.30, 23 Mayıs 2021 (UTC)

@Epoci. Vikipedi:Sürüm kontrolü sayfasındna ayrıntıları görebilirsiniz. Beyaz listeye eklenmek için hizmetlilerin kullanıcı hakkında olumlu katkı izlenimi edinmesi gerekiyor. Bunun da belli bir değişiklik sayısı veya yıllığı yok ama en azından fikir verecek kadar değişiklik zenginliği 40 olur 50 olur, en azından 1-2 hafta üyelik daha iyi fikir verebilir gibi geliyor bana. Bazen eklenmemesi gerektiği halde eklediğimiz de oluyor ama bu anlaşıldığında geri alınabiliyor. --Vikiçizer (mesaj) 11.25, 23 Mayıs 2021 (UTC)


Diuca speculifera[kaynağı değiştir]

213 ile başlayan trol IP (123snake45) maddeye sürekli Pamukkale Sözlüğü kaynak göstererek buzulkuşu sözcüğünü ekleyip geri alarak (düşünün kendi kendisiyle değişiklik savaşı yaparak) bu durumu Sabri76'ya şikâyet etmiş, Sabri76 da maddeyi koruma altına almış. Bu trolün madde üzerinde tiyatro oynamasının sebebi maddeyi süresiz koruma altına aldırmaya çalışmak ve belki bir taraftan da kendisinin elma cenderesi tarafından 2 kukla hesabı tespit edilmiş olduğu için bakın benim burada düşmanlarım bana oyun etmek için kukla hesap açmış demek için zemin hazırlamaya çalışmak (Vikisözlükte Sabri76'nın mesaj sayfasında ya benim IP adresimle hesap açmışlarsa gibi saçma bir ifade kullanmış).

Gelelim maddeye daha önce Pamukkale Sözlük kaynak gösterilerek eklenen ve 213 ile başlayan IP tarafından trol maksadıyla kullanılan buzulkuşu sözcüğüne. Burada Pamukkale Sözlük güvenilir değilmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor, ancak konuyu araştırırsanız bu kuşlara başka dillerde de buzul kuşu adının verildiğini görebilirsiniz. BBC bu kuşlarla ilgili bir belgesel çekmiş ve bu kuştan BBC'nin sitesinde glacier bird şeklinde bahsedilmiş. Arama motoruna tırnak içinde "glacier bird" ve diuca sözcüklerini yazıp aratırsanız bu kuştan bu şekilde bahsedilen diğer kaynakları görebilirsiniz. "Glacier bird" yerine bunun İtalyancasını "uccello del ghiacciaio" yazarak aratırsanız bu kez İtalyanca kaynakları görebilirsiniz. İngilizce Vikipedide The white-winged diuca finch (Idiopsar speculifer), also called "the glacier bird", is a species of bird in the tanager family Thraupidae., Rusça Vikipedide Белокрылая диука (лат. Diuca speculifera) — вид птиц из семейства танагровых. Представителей вида также называют «ледниковыми птицами» şeklinde ifadeler yer alıyor. Diğer dillere tek tek bakmadım ama başka dillerde de bu bilginin yer alıyor olması muhtemeldir. Ben de soruyorum İngilizce ve Rusça Vikipedide bulunan, BBC'de ve çeşitli yabancı kaynaklarda yer alan bir bilgi Türkçe Vikipediye neden eklenemez? Bir trolün karşı çıkması ve ona inanan bir başka kullanıcının onu desteklemesi bir bilginin maddeye eklenmesine mani olmaya yeterli midir? --5.176.107.119 12.30, 24 Mayıs 2021 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

tam 13 tane madde çevirdim ve onaylanması çok uzun sürüyor bu yüzden beyaz liste grubuna dahil edilmek istiyorum oluşturduğum maddelerin listesi Kullanıcı:Tolbros/Açtığım maddeler iyi günler Tolbros (mesaj) 18.34, 25 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Tolbros. Birtakım eksiklikler var ama zamanla çözülmeyecek şeyler değil. Katkılarınızın gelişerek/zenginleşerek devamı isterim. Beyaz listeye ekliyorum. --Vikiçizer (mesaj) 18.56, 25 Mayıs 2021 (UTC)

Yanlışlıkla Koyulan Şablon[kaynağı değiştir]

Merhaba Arkın Gelenbe sayfasına yanlışlıkla koyduğum sil şablonunu çıkartırmısınız? 62.133.44.254 19.38, 25 Mayıs 2021 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı Vikiçizer (mesaj) 19.40, 25 Mayıs 2021 (UTC)
 • Yozgat merkez ilçeye bağlı köylerin posta kodu 66000 yerine 66010 olmalı. Yardım rica ediyorum :)--Śαвяí¢αи76ileti 14.13, 29 Mayıs 2021 (UTC)
  İstek yapıldı Yapıldı. @Sabri76, kolay gelsin. Vikiçizer (mesaj) 14.39, 29 Mayıs 2021 (UTC)

Fikret Bey25[kaynağı değiştir]

Merhaba Fikret Bey25 diye biri var AklıSelim55 adlı kişiye hakaret etmiştir. http://tr.m.wikipedia.org/w/index.php?title=Kullan%C4%B1c%C4%B1:Akl%C4%B1Selim55&oldid=25550753 Burada kişiye hakaret etmiştir. Bu kişiyi engellermisiniz Bu imzasız yazı 198.147.28.58 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 17.37, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhabalar Vikiçizer umarım rahatsız etmiyorum dur size bir soru sormak istiyorum engellenen kullanıcıların sayfalarına engel şablonu eklemek uygunmudur süreriz engellenen kullanıcılar için Tolbros (mesaj) 18.20, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Şu şablonları kullanarak

Blocked user.svg Bu kullanıcının Vikipedi'de değişiklik yapması hizmetliler tarafından süresiz engellenmiştir.
Engelleme kaydına bakınız.


Octagon-warning.svg
Uygun olmayan kullanıcı adı seçiminden dolayı, bu kullanıcı adıyla Vikipedi'de değişiklik yapılması süresiz olarak engellenmiştir. Engelleme kaydına bakınız. Farklı bir kullanıcı adı ile, aynı e-posta adresinizi kullanarak kayıt yapabilirsiniz.
Tolbros (mesaj) 18.26, 30 Mayıs 2021 (UTC)
@Tolbros merhaba. Bilgi amaçlı ekleniyor, zaten engelleri arayüz küçük de olsa bu şablon olmasa da gösteriyor. Gerekliyse eklenebilir. Vikiçizer (mesaj) 18.36, 30 Mayıs 2021 (UTC)

BL başvurusu[kaynağı değiştir]

Biraz erken olmuş olabilir ama buda benim acelecilik özelliğim yüzünden. Sizce artık beyaz listeye alınabilir miyim ? (rahatsız ettiysem özür dilerim) Haktan58 (mesaj) 18.52, 30 Mayıs 2021 (UTC)

@Haktan58. İstek yapıldı Yapıldı. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 18.56, 30 Mayıs 2021 (UTC)
@Vikiçizer Çok teşekkür ederim. Kolay gelsin. Haktan58 (mesaj) 18.58, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhabalar vikiçizer 3 gün önce bir devriyelik başvurusu yapmıştım ve devriyeli arkadaşlar güzel görüşlerini belirtmişlerdi ve sonuçlandırılması için bekliyordum az önce bir kullanıcı beni suçlama yapıyor eğer kötü niyetli biri olsaydım neden 28 tane maddeyi çevirmek için saatlerce çaba harcıyım ki ben burada kendimi geliştirmek için katıldım ve arkadaşlarda devriye olabilmem için güzel görüşlerini belirtmişlerdi sizinde başvurumu incelemenizi rica ediyorum katkılarıma inceleme yapabilirsiniz iyi günler Katkılarımda usulsüzlük varmıdır bilmek istiyorum

Tolbros (mesaj) 20.45, 1 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @Tolbros. Sakin olmanızı tavsiye ediyorum. Ben bakamayacağım ama bakacak hizmetlinin objektif olacağına kuşkunuz olmasın. Etraflıca inceleyecektir. Vikiçizer (mesaj) 20.50, 1 Haziran 2021 (UTC)

Bundan hiç şüphem yok ama bir anda suçlama ile karşılışınca zoruma gitti iyi çalışmalar Tolbros (mesaj) 20.56, 1 Haziran 2021 (UTC)

@Tolbros, olur öyle. Sürekli kukla gibi durumlarla karşılaşıldığından diğer kullanıcılarda hassasiyet olması normal. Bu tip şüpheler dile getirildiğinde suçlama demek biraz fazla olur, ama zaman içinde durum anlaşıldığında bile sırf yıpratmak için söylenmiş olsa, o zaman hiç birimiz kabul etmeyiz. Dediğim gibi; şimdi oluruna bırakın, sakin olun. Vikiçizer (mesaj) 21.02, 1 Haziran 2021 (UTC)

Güzel cevabınız için teşekkürler vikiçizer Tolbros (mesaj) 18.09, 2 Haziran 2021 (UTC)

Kategori vandalı[kaynağı değiştir]

Kullanıcı 48 saatlik engelin ardından aynı şekilde devam ediyor. Yardımınız için çok teşekkürler.--Esmer Günler (mesaj) 08.38, 2 Haziran 2021 (UTC)

@Esmer Günler, 2 haftaya çıktı ama tabiki kalıcı çözüm kolay değil. Hep beraber uğraşacağız. Vikiçizer (mesaj) 14.56, 2 Haziran 2021 (UTC)
Çok teşekkürler. Ben de kendisine ait olduğunu düşündüğüm IP'leri derleyip Elmacenderesi'ne ileteceğim. Belki ortak bir nokta bulunur.--Esmer Günler (mesaj) 15.04, 2 Haziran 2021 (UTC)
@Vikiçizer Merhaba, kulanıcı engeli biter bitmez kaldığı yerden vandalizme devam ediyor, çok teşekkürler.--Esmer Günler (mesaj) 09.39, 9 Haziran 2021 (UTC)
Merhaba @Esmer Günler, 1 ay daha engelledik, böyle devam edeceğiz gibi. --Vikiçizer (mesaj) 15.43, 9 Haziran 2021 (UTC)

Oluşturduğum Sayfa Silindi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yaklaşık bir saat önce kendi sayfamı oluşturdum ama elmacenderesi isimli birisi tarafından silindi. Kendisine ulaşmaya çalıştım ama mesaj atamadım. Profilinde mesaj yazma kısmı yoktu. Sayfa adı Uğur Çoban'dı. Müzisyenler için olan kriterlerde mahalli sanatçılar kısmını da karşılıyorum. Acaba neden silindi eksik kısım nedir?--Ugurcoban19 (mesaj) 10.36, 3 Haziran 2021 (UTC)

@Ugurcoban19 merhaba. Kullanıcı mesaj:Elmacenderesi sayfasına yazmanız gerekiyor. Vikiçizer (mesaj) 10.42, 3 Haziran 2021 (UTC)

Yazamıyorum işte. Sizdeki gibi üstte artı butonu yok--Ugurcoban19 (mesaj) 12.43, 3 Haziran 2021 (UTC)

Sayfadaki "kaynağı değiştir" sekmesine tıklayıp, en alta yazacaksınız. Ben buradan da @Elmacenderesi'ne seslenmiş olayım. Vikiçizer (mesaj) 16.38, 3 Haziran 2021 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Yeni olduğum için bilmiyorum ama devriyelik başvurusunda kimi neden engellediniz anlamadım neden olduğunu söylerseniz o hatayı yapmamaya çalışırım Haktan58 mesaj 10.43, 3 Haziran 2021 (UTC)

@Haktan58, orada daha ayrıntılı yazıyor, "denetçi" devriye adayı kullanıcının daha evvelki hesapları sebebiyle süresiz engellenmesi gerektiğini söyledi, o sebeple engellendi. Vikipedi:Kukla sayfasına da göz atmaya çalışınız. Vikiçizer (mesaj) 10.46, 3 Haziran 2021 (UTC)
@Vikiçizer Anladım bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Kolay gelsin. Haktan58 mesaj 10.48, 3 Haziran 2021 (UTC)

Değişiklik savaşı[kaynağı değiştir]

Selamlar Vikiçizer, rica etsem Ermeni Kırımı sayfasındaki Misketbol adlı kullanıcının ısrarcı değişiklik savaşına müdahale edebilir misiniz? Kendisini daha önce uyardım. Birden fazla kullanıcı da gerekli açıklamaları yaptı ama tavrında herhangi bir değişiklik olmadı. --Pragdonmesaj 19.39, 3 Haziran 2021 (UTC)

Selam @Pragdon. Bunu tartışma sayfasında müdahalelerini gördüğüm @Chansey ve @Seksen iki yüz kırk beş'e paslamak istiyorum. Ayrıca @Misketbol'a uyarı mesajı gönderdiğinizi ve onun da bu mesajı çok sürmeden çıkarttığını görüyorum. Misketbol'un maddenin tartışma sayfasına kendi açıklamalarını yazdığını görüyorum ve fakat @CaptainNoyan'ın yazdıklarını çıkarttığını görüyorum. --Vikiçizer (mesaj) 20.01, 3 Haziran 2021 (UTC)

Kategorilendirme[kaynağı değiştir]

Palazzolo dello Stella maddesinde Kategori:Friuli-Venezia Giulia'daki şehirler ve kasabalar olması gerekiyor diye düşünüyorum sonuçta Friuli-Venezia Giulia'in bir şehri fazla kategorilendirmeye girmez, en wikide de öyle yapılmış en:Palazzolo dello Stella OvalThunder9💬 20.11, 3 Haziran 2021 (UTC)

@OvalThunder9. Bu tartışmalarla vakit harcamak istemiyorum, İngilizcesi de yanlış diyeyim kısaca. Yardım etmek istiyorsanız, bu projelere böyle -tabiri caizse- dalmak yerine önceden ne yapmak istediğinizi paylaşırsanız daha iyi olur. Kendiniz bir proje başlatmak istiyor ve ona zaman harcamak istiyorsanız, o konuda da yardımcı oluruz. Vikiçizer (mesaj) 20.15, 3 Haziran 2021 (UTC)
Basit bir soru aslında Vikiçizer, örneğin Budoia maddesi Friuli-Venezia Giulia'nın bir şehri veya kasabası değil mi ? Neden Kategori:Friuli-Venezia Giulia'daki şehirler ve kasabalar kategorisinde olmasın ki, geri alma işlemlerinizi doğru bulmuyorum "vakit harcamak istemiyorsanız" kısaca uygun bir gerekçe belirtebilirsiniz diye düşünüyorum. OvalThunder9💬 20.22, 3 Haziran 2021 (UTC)
Alt kategori nedir, üst kategori nedir diye uzun uzun anlatmamı mı bekliyorsunuz, vakit harcamak istemediğim nokta orası. Kategorilendirme ile ilgili yıllardır anlatıyoruz, size de anlatırız. İngilizcesinde şablon hatası var, şablondan kategorisi ekleniyor, isterseniz orayı düzeltmeye çalışabilirsiniz önce. Türkçede daha düzgün bir kategorilendirme var. Vikiçizer (mesaj) 20.27, 3 Haziran 2021 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Vikiçizer merhaba! Tehdit savuran kuklayı ivedilikle engellediğiniz için çok teşekkürler. Mesaj sayfamdaki sürümlerin silinmesi için SGT'ye raporladıktan sonra bir baktım 1 dakika önce sürümleri gizlemişsiniz. Şükranlarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim! Kadıköylümesaj 21.03, 3 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @Kadıköylü. Aksine geç kaldım sanıyordum, bir de bu kukla var son dönemde, ping olsun, mesaj olsun, acil durumda buraya da yazınız, SGT'ye sürekli bakılmıyor olabilir. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 21.06, 3 Haziran 2021 (UTC)

Yapacağım Değişiklikler Hakkında Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Merhaba, iyi günler diliyorum. Vikipedi'de değişiklikler gerçekleştireceğim. Bu değişiklikler bağlı olduğum devlet kurumuyla ilgili değişiklikler olacağından dolayı ücretli değişiklik olarak geçiyormuş. Bakanlar ve milletvekillerinin eklemelerini yapacağım. Sayfama eklemem gereken bir şablon var mı? Yapacağım değişikliklerde bunun bilgisini aktarmak istiyorum sorun yaşamamak adına. Araştırmalarımı yaptım, notlarımı aldım ve örnek sayfa yapılarını inceledim. Profilime eklenecek ibareyi ekleyip diğer yetkililerin de bilgi sahibi olmasını sağlamama yardımcı olabilir misiniz lütfen? Ya da konu hakkında daha detaylı bilgilere ihtiyaç duruyorsanız e-posta ile iletebilirim. --DemetAkbal (mesaj) 11.18, 4 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @DemetAkbal. Konuyla ilgili benden daha fazla bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm, @Nanahuatl ve @Kingbjelica'ya sesleneceğim, yardımcı olmaları, yol göstermeleri için. Vikiçizer (mesaj) 16.33, 4 Haziran 2021 (UTC)

Çağatay Özdemir sayfasıyla ilgili de bilgi alabilir miyim? Cimer başkan yardımcısı kendisi. Ama kayda değer olmaması gerekçesiyle silinmiş. Daha önce 1 yıla yakın sayfa wikipedia imiş--DemetAkbal (mesaj) 16.38, 4 Haziran 2021 (UTC)

@DemetAkbal. 15 Haziran 2020 tarihinde @Derenbakir tarafından oluşturulmuş ama (kopyala-yapıştır başka bir siteden aldığı için telif hakkı gerekçesiyle) aynı gün @Sakhalinio tarafından silinmiş, geri getirilmiş. @Mymeriç adlı kullanıcı da çok ilgilenmiş maddeyle. 28 Nisan 2021'deki kayda değerlik tartışmalarının ardından tekrar silinmiş. En son Mymeriç 2 Mayıs 2021'de yine açmış ama %87 telif tespit edilince yine silinmiş. Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) ve Vikipedi:Kaynak gösterme, Vikipedi:Güvenilir kaynaklar, Vikipedi:Doğrulanabilirlik sayfalarının incelenmesi gerektiği açık. Önce bu kurallara uygun bir metin olmalı ki sonra gerisi konuşulabilsin. Vikiçizer (mesaj) 16.49, 4 Haziran 2021 (UTC)

O halde tekrardan uygun bir şekilde oluşturuyorum, copyscape testini yapıp ona göre paylaşayım. Sonrası için sizinle irtibata geçebilir miyim tekrardan? Milletvekilleri kısmında bir kaç sayfayı oluşturup wikipedia için uygun bir biçim olup olmadığı konusunda emin olmak istiyorum çünkü--DemetAkbal (mesaj) 16.50, 4 Haziran 2021 (UTC)

@DemetAkbal, oluşturun oluşturmasına da bu kuralların hakkıyla anlaşıldığı konusunda şüphelerim var, maddenin tekrar silinmesi gündeme gelirse şaşırmayın lütfen. Milletvekili/siyasetçi konusunsa gelince, örnek alabileceğiniz çok madde var, onları incelemenizi tavsiye ediyorum. Açtığınız maddelere devriye kullanıcılar rutin olarak kontrol edecektir. Vikiçizer (mesaj) 16.54, 4 Haziran 2021 (UTC)

Bana örnek olarak sunabileceğiniz bir kaç sayfa iletir misiniz onlara bakayım ben--DemetAkbal (mesaj) 17.14, 4 Haziran 2021 (UTC)

@DemetAkbal. Kategori:Türk milletvekilleri; bu bağlantıda hepsi var, kaynağı, bilgi kutusu vs. olanlar iyi örnek olabilir size, ama şimdilik sanırım Kategori:Türk siyasetçi taslakları sayfasındakiler kadar yapsanız da kabul görebilir. Vikiçizer (mesaj) 17.20, 4 Haziran 2021 (UTC)

Yazıyı oluşturdum ve internetteki 15 tane özgünlük testi sayfasından kontrol ettim. En düşük yüzdelik dilim %80 olarak gösteriyor. Yani yüzde 80 oranında benzersiz bir yazı olduğunu söyledi. Wikipedia sayfalarını kontrol ettiğiniz bir yazılım var mı orada da test edeyim yazıları--DemetAkbal (mesaj) 17.52, 4 Haziran 2021 (UTC)

@DemetAkbal. Oluşturulmuş sayfaları Kullanıcı:Telif Bot otomatik olarak kontrol ediyor, bir de devriyeler kendi özgün yöntemleriyle kontrol ediyorlar. Bu tip sayfalar açıldıktan sonra tartışma konusu olur, açılmadan silinememeyi garantileme gibi bir yöntem yok. Siz sayfanızı açın, sonra gerisi gelir bir şekilde. Vikiçizer (mesaj) 17.56, 4 Haziran 2021 (UTC)
Merhaba sayın @DemetAkbal, banada mesaj yazmışsınız, Vikiçizer arkadaşımız konuyla alakalı sizi bilgilendirmiş. Bende size Vikiçizer gibi kayda değerlik ve güvenilir kaynaklar sayfalarını incelemenizi tavsiye ederim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.39, 4 Haziran 2021 (UTC)

Sizleri meşgul ediyorum kusura bakmayın lütfen. Oradan oraya sürükleniyorum birazcık. İnceleyebilirseniz eğer sayfayı oluşturdum, kontrol sağlayabilir misiniz acaba Çağatay Özdemir sayfasına. Ardından durumu size de izah edeyim @Sakhalinio--DemetAkbal (mesaj) 19.42, 4 Haziran 2021 (UTC)

@DemetAkbal, Vikiçizer, bu "çıkar karşılığı madde açtım/ekleme yaptım" tarzı ifadelerin belirtilmesindeki temel amaç, "ben tarafsız olamayabilirim, başkaları da incelesin" şeklinde. Dolayısıyla bu tip katkılar açık ve mümkün mertebe göz önünde belirtilmeli (değişiklik özeti kısmında üstü kapalı bir şekilde belirtmek mesela doğru değil, zira göz önünde değil), sonrasında da diğer tecrübeli kullanıcıların incelemesinden geçmeli. İstenen şey, maddelerde taraflı, reklam olabilecek, doğrulanamayan, VP:YİB politikasını ihlal eden içeriklerin olmaması. Bu mantıkla hareket edilirse bir sorun olmayacaktır :) NanahuatlEfendim? 19.21, 5 Haziran 2021 (UTC)
@Nanahuatl merhabalar, amacım bir şeyleri diretmek değil yanlış anlaşılmak istemiyorum. Sadece durumumu izah edip sizleri bilgilendirmek istedim. Çağatay Özdemir için sunabileceğim bazı kaynaklar var. Bunlar tekrardan incelemenizi talep edeceğim. Şu kaynak İletişim Başkanlığı'nın resmi youtube kanalından paylaşıldı. Şu içerik yine bu linkini attığım konuşmayla ilgili. Şu haber başkan yardımcılığı ile ilgili. Şu haber anadolu ajansı tarafından yayınlanmış bir atama haberi. Şu haber yine başkan yardımcısı olduğunu doğrular bir haber. Son olarak da cimer.gov.tr'deki bilgiyi eklemek istiyorum. Sadece şunu öğrenmek istiyorum. Yaklaşık 20 sayfa kadar haber mevcut. Doğrudan isminin geçtiği haberleri buradan bulabilirsiniz. Bunların hepsini tek tek eklemek istemedim. Şu eklediğim kaynaklara bir kez daha bakıp dönüş yapabilir misiniz lütfen? Teşekkürler.--DemetAkbal (mesaj) 20.02, 5 Haziran 2021 (UTC)
Ben anlıyorum @DemetAkbal, merak etmeyin :) En doğrusunu yaptınız zaten, olması gereken de buydu. Vikipedi'deki politika ve yönergeleri "mantık" açısından incelemek gerekiyor zaman zaman, buradaki mantık da üstte dediğim şekilde. Yoksa bu tip katkılarınızı kullanıcı sayfasında belirtmediniz ama bu şekilde gündeme getirdiniz diye yanlış yapmış olmazsınız. VP:BK sayfasını incelemenizi öneririm. Kendi çalışma sayfanızda çalışmanıza başlayabilirsiniz bence, ortaya çıkan sonuç üzerinden konuşulur. NanahuatlEfendim? 20.10, 5 Haziran 2021 (UTC)
@Nanahuatl oluşturduğum sayfadaki yazıyı elle yazmıştım ve yedeğim yok. Bahsettiğiniz çalışma sayfasına geçirebilir misiniz? Düzenlemelerimi orada gerçekleştireyim.--DemetAkbal (mesaj) 20.14, 5 Haziran 2021 (UTC)

Çeviri ile alakalı bir sorunum var[kaynağı değiştir]

Merhabalar @Vikiçizer Türkçe>İngilizce çeviri yapmak istiyorum ancak bazı kısıtlamalar var. Yalnızca "extended confirmed editors" yetkisi olan kişiler düzenleme yapabiliyorlarmış. Düzenleme yapmaktan keyif alıyorum ve çeviri yapmak da istiyorum. Bu yetkiyi nasıl alabilirim ? Teşekkürler,-- İsyankar18 (mesaj) 18.16, 4 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @İsyankar18. Yanılmıyorsam, o kısıtlamalar yetki almakla değil, zamanla katkı ve kayıt süreniz arttıkça kendiliğinden açılmış olacak. Vikiçizer (mesaj) 18.30, 5 Haziran 2021 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Merhaba, vikiye katkılar sağlamak istiyorum ve vandalizmle mücadele etmekteyim. Aktif olarak kullanıyorum ve bir çok değişiklik yapıyorum bu değişikliklerin incelenip onaylanması oldukça uzun zaman alıyor. Beyaz listeye eklenmek istiyorum bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Tabii uygun görürseniz. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. Umutbolel06 (mesaj) 23.29, 4 Haziran 2021 (UTC)Umutbolel06

Merhaba @Umutbolel06. Bir süre sonra tekrar değerlendirsek daha uygun olacak gibi geldi. [[ simgesini eklediğiniz yerler, nowiki eklentileriniz vs. zaman harcamamanız, daha doğrusu yapmamanız gereken değişiklikler. Bunların yerine ilgi duyduğunuz alanlarda madde açmayı öğrenmeye çalışın. İlk etapta Vikipedi:İlk maddeniz sayfasını inceleyebilirsiniz. Vandalizmle mücadele daha çok devriyelik hakları ile ilgili, sizin şu an beyaz listeye eklenme durumunuz var, ama şu an sürüm kontrolünde bulunmanız daha uygun. Vikipedi:Biçem el kitabını da vakit bulduğunuzda incelemeye çalışınız. Vikiçizer (mesaj) 18.46, 5 Haziran 2021 (UTC)

Verdiğiniz bilgi, bana ayırdığınız süre ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum . İyi çalışmalar. Umutbolel06 (mesaj) 19.47, 5 Haziran 2021 (UTC)Umutbolel06

Kontrol[kaynağı değiştir]

Colorbar sinyali[kaynağı değiştir]

Merhaba Sayın Vikiçizer colorbar sinyali adlı sayfayı neden sildiniz ve silerken beni haberdar etmeniz gerekiyordu. Sonuçta o sayfayı ben oluşturmuştum ve izleme listeme almıştım. VikiTR 49 (mesaj) 09.25, 7 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @VikiTR 49. Evet madde silinmişti çünkü @Potkal'in telif hakkı tespitine ("Kaynak gösterilen siteden birebir alıntı-Kopyala yapıştır" demek suretiyle) katıldığım anlamına geliyor. Neyse ki maddeyi geri getirebiliyoruz, gerekli değişiklikleri yapabilmeniz amacıyla geri getirildi, sanıyorum Potkal de isterseniz size bu konuda yardım edecektir. İyi çalışmalar. --Vikiçizer (mesaj) 18.14, 8 Haziran 2021 (UTC)
Başka bir yerden birebir apartılan sayfayı silmenin, "sil" diye işaretlemenin nesi yanlış, gerçekten anlamadım? Sayfa silen hizmetliler, her "sil" işaretlenen sayfayı silmiyorlar. Gerekçeye bakıyorlar zannedersem. Gerekçe tatmin ediciyse gereğini yapıyorlar. Ayrıca hizmetlilerin yaptığı değişiklikle ilgili bildirim zorunluluğu olduğunu da sanmıyorum.--Potkal (mesaj) 13.15, 9 Haziran 2021 (UTC)

Kopyalama[kaynağı değiştir]

Son Yaz karakterleri listesi diye bir sayfa var direk burdan kopyalanmış. http://www.haberler.com/son-yaz-oyunculari-kimdir-son-yaz-nerede-cekildi-13869403-haberi/ Bu haberden. Silermisiniz bu sayfayı. 198.147.28.58 18.24, 8 Haziran 2021 (UTC)

@198.147.28.58. İstek yapıldı Yapıldı. Vikiçizer (mesaj) 18.26, 8 Haziran 2021 (UTC)

merhaba[kaynağı değiştir]

merhaba, Ben bir Vikipedi bilgilendirme sayfası yaptım. Bakarsanız Sevinirim. Utku580 (mesaj) 15.45, 9 Haziran 2021 (UTC)

bu ve bu Utku580 (mesaj) 15.46, 9 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @Utku580. 4 saat önce kayıt olup, bu sayfaları açmaya çalışmak normal karşılanmayacaktır. Siz isterseniz devam edin, bitti dediğinizde görüş bildirebilecek kullanıcılara sesleniriz. Vikiçizer (mesaj) 15.55, 9 Haziran 2021 (UTC)

@Vikiçizer 3 gün oldu Vikipedi ye katılalı. Eskiden anonim olarak katkı yapıyordum. Haklısınız. Utku580 (mesaj) 15.58, 9 Haziran 2021 (UTC)

Biraz üzerinde çalışırsam size haber veririm. İyi günler Utku580 (mesaj) 15.59, 9 Haziran 2021 (UTC)

İki resim silinmesi[kaynağı değiştir]

 • [1] Hikmet Karagöz maddesindeki eski iki resmi silebilirmisiniz efendim yenisi eklendi efendim.--Kostantin (mesaj) 03.48, 10 Haziran 2021 (UTC)
 • [2] Tekrar selamlar saygılar sayın Vkiçizer Çaycı Abbas olarak eklediğim ikinci resimdeki büyük olan 600 kb'lik olanıda kaldırabilirmisiniz efendim--Kostantin (mesaj) 04.02, 10 Haziran 2021 (UTC)
  Selam @Kostantinopolisli Kostantinopulos. Söylediğiniz gibi yaptım, bir yanlışlık varsa yine söyleyin bakalım. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 15.14, 10 Haziran 2021 (UTC)

Zeki Mert[kaynağı değiştir]

Memleket Partisi sayfasında bir kullanıcı benim ve partili arkadaşlarımın değişikliklerini “gerekçesizce” geri alarak Vandalizm sergilemektedir.

Değişikliklerimizin geri alınmasını ve sayfanın koruma altına alınması talep ediyoruz. Sonrasında bir konsensus beyan edeceğiz. Wikizeki Zeki Mert Kuku (mesaj)

Vikipedi:Sayfa koruma taleplerine yazmanız gerekli, uygun olmayan değişiklikleri, siz de geri alabilirsiniz. @Zeki Mert Kuku. --Vikiçizer (mesaj) 20.28, 11 Haziran 2021 (UTC)

Information template[kaynağı değiştir]

Hi! It would be best if all the free files had an information template ({{Bilgi}}) and a good source and author. Do you think it is something that could be fixet with AWB? --MGA73 (mesaj) 15.15, 13 Haziran 2021 (UTC)

Hi, @MGA73. Unfortunately, i don't think it can be done with awb. Because it's too complicated for awb. Very difficult to add sources and authors. Maybe, bots can do it. I'm pinging @Khutuck and @ToprakM, who has a bot. They can answer better. --Vikiçizer (mesaj) 18.42, 13 Haziran 2021 (UTC)
Thank you! Yes perhaps it is only possible to add the blank template so users have to move the information where it belongs. If uploader only added a license template then there is nothing to work on. In that case the best solution may be to delete the file if uploader do not add source and author etc. --MGA73 (mesaj) 18.50, 13 Haziran 2021 (UTC)
I made an example here Special:Diff/25636585 where I just added the template.
Since the uploader added {{self}} we could assume that uploader is the photographer so we can make Special:Diff/25636619.
Is any of that possible with AWB or do we need @Khutuck or @ToprakM? --MGA73 (mesaj) 15.16, 15 Haziran 2021 (UTC)
I also noticed the license review template is substed on some files. Perhaps it is possible to revert that like Special:Diff/25636652? Personally I think the reviewers name should be included in the template so it is easy to see who made the review. But that is another discussion :-) --MGA73 (mesaj) 15.31, 15 Haziran 2021 (UTC)
let me speak for the first discussion:) Still complicated for awb. Example; Dosya:Kükürt Kaynağı.jpg, uploader says it's my work, but the work belongs to another user from en.wikipedia. En.wikipedia is cited as the source. Wrong source, wrong author. I don't want to be a partner in the wrong, but it can fix by manually. Own assumed files, how many such files are there? Are there 87 or more? Maybe, we can do it by manually. @MGA73. Vikiçizer (mesaj) 19.34, 15 Haziran 2021 (UTC)
Yes the file from English Wikipedia is incorrect. The best is to move the original file from English Wikipedia to Commons and delete the file here. That is of course only possible if the file is suitable for Commons.
So yes it is more safe to do it manually. I think there are 600 files with a free license but without an information template. I can add templates with my bot if I get a bot flag. But it is much easier for users that can speak the language. I need Google Translate to find out what the meaning is. --MGA73 (mesaj) 19.43, 15 Haziran 2021 (UTC)
Currently I work on Japanese Wikipedia: ja:Special:Diff/84049602 and si.wiki: si:ප්‍රවර්ගය:No license and a few other wikis :-) --MGA73 (mesaj) 19.48, 15 Haziran 2021 (UTC)
If you don't need to speak Japanese, you may not need to speak Turkish. If you want to request for your bot, link is here. Let me ping again @Khutuck 'n @ToprakM, i wanna hear their thoughts. @MGA73 Vikiçizer (mesaj) 19.59, 15 Haziran 2021 (UTC)
Thank you. But I still hope local users can fix it. Japanese Wikipedia had about 86,000 files and there are "only" 1,460 files in Kategori:Tüm özgür ortam dosyaları so it is a smaller task here. The changes you made on Dosya:Koyunculutepe.JPG and other files look perfect! If you want you can export it to Commons after you fixed it. --MGA73 (mesaj) 20.07, 15 Haziran 2021 (UTC)
Yes, i'll try to export at the end, now i understand the problem better. @MGA73, thanks. Vikiçizer (mesaj) 20.13, 15 Haziran 2021 (UTC)
Sounds good. Just be careful about c:COM:FOP and c:COM:DW so your talk page does not get spammed with warnings :-) I made a mass transfer many years ago and I still get spammed. --MGA73 (mesaj) 20.17, 15 Haziran 2021 (UTC)
 • Sorry I'm a little late for the conversation. So, is it solved now? --Khutuckmsj 00.39, 26 Haziran 2021 (UTC)
  Hi @Khutuck! No it is not fixed yet. According to this petscan search there are 592 files without the information/Bilgi template.
  I do not know how to count how many files that have a substed license review template. The only way I can think of is to have the bot run through all file pages and then when it is done we can see how many pages it edited.
  If you want to give it a try there are also 233 files in Kategori:Vikipedi lisans geçiş adayları. But to find out if a file is eligible for relicense or not you need to check the upload date and if it was published somewhere else earlier. Perhaps an -excepttext:"(opt|out|VRT|OTRS)" for those before November 2008 and -excepttext:"(opt|out|VRT|OTRS|www|http)" for those before August 2009 will catch those that are not eligible for relicense. Those after August 2009 is a bit more tricky because if they have an old version uploaded before they are still eligible for a relicense of if they are based on files uploaded on Commons or English Wikipedia for example they are also eligible. But if you can fix the easy files I can check the rest manually. --MGA73 (mesaj) 11.01, 27 Haziran 2021 (UTC)

resim silinmesi[kaynağı değiştir]

 • Selamlar saygılar sayın Vikiçizer şuradaki [3] ve buradaki [4] iki farklı maddeye ait resimlerden en alttaki maddede kullanılmayan önceki resimleri kaldırabilirmisiniz birer tanesini--Kostantin (mesaj) 10.31, 16 Haziran 2021 (UTC).
 • Sağolun efendim yardım için--Kostantin (mesaj) 03.58, 18 Haziran 2021 (UTC)

BL[kaynağı değiştir]

Selam, ben daha çok madde yazıyorum bir şeyler değiştirmek yerine ama aktif olarak bir çok maddeyi de kontrol ediyorum vandalizmle mücadele etmek için. Sizde uygun görürseniz beyaz listede bulunmak isterim. ~~~~ Piskev91 (mesaj) 17.43, 19 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @Piskev91. Katkılarınız güzel, içerik çevirmeni metinleri temel olarak çeviriyor ve Türkçeye tam anlamıyla uyarlamak için üzerinde çalışmak gerekiyor. Göz attığımda çevirileri düzeltme konusunda tam bir uygunluk göremedim, zamanla bunu çözeceğinizi düşünüyorum. Az biraz daha bekleyelim, katkılarınız sürüm kontrolünden geçsin, sonra tekrar değerlendirelim. Vikiçizer (mesaj) 18.48, 19 Haziran 2021 (UTC)
katkılarıma devam edeceğim daha dikkat ederek cevabınız için teşekkür ederim :) ~~~~ Piskev91 (mesaj) 19.01, 19 Haziran 2021 (UTC)

Türkçe isim[kaynağı değiştir]

Merhaba! Aklıma şöyle bir şey takıldı; Türkçeye sonradan resmî olarak çevirilen eser isimlerini maddelerde değiştirmeli miyiz? Örneğin; Kimetsu no Yaiba mangası Türkiye de geçen İblis Keser ismiyle basıldı, Kimetsu no Yaiba maddesinin adını bununla değiştirmek uygun olur mu? Kerim Demirkaynak (mesaj) 00.25, 23 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @KerimDemirkaynak. Vikipedi:Adlandırma kuralları (filmler) başlıklı bir yönergemiz var, önce yönergeyi bir inceleyin, sonra isterseniz yine konuşalım. Vikiçizer (mesaj) 19.19, 23 Haziran 2021 (UTC)

Teşekkürler. Peki Türkçe Vikipedi'deki resmi bir Türkçe adı olmayıp, orijinal adı başka olduğu halde İngilizce yazılan film/dizi başlıklarını olduğu gibi mi bırakmalıyız yoksa orijinal adını mı kullanmalıyız? Mesela; Komi-san wa, Komyushō desu.'nun Türkçe adı yok ve Türkçe Vikipedi'deki başlığı İngilizce adı olan Komi Can't Communicate. Kerim Demirkaynak (mesaj) 17.38, 27 Haziran 2021 (UTC)

@KerimDemirkaynak, Vikipedi:Adlandırma kuralları#Türkçe olmayan madde adları sayfasına bir göz atınız. Aslında Vikipedi:Romanizasyon sayfamız olması lazımdı ama yok. İngilizcesinden yararlanıyoruz, çoğu zaman bu yüzden İngilizce versiyon kimi zaman doğru kimi zaman yanlış olarak buraya da geliyor. Madde bazında değerlendirilip tartışılması lazım bence, yaygın Roma harfli-Türkçe kullanım varsa o kullanılmalı, yoksa diğer prosedür izlenmeli, o da ortografik transkripsiyon oluyor. Bu transkripsiyonun hatalı yapılmaması için mümkün mertebe danışmakta fayda var, vikipedide her dilin bir ustası bir uzmanı olabiliyor ve fikir verebiliyor. Vikiçizer (mesaj) 17.48, 27 Haziran 2021 (UTC)

Haklısınız. Ayrıca kişi adlarında da kullanılan Romajiler değişebiliyor, bazılarının Türkçe romaji olup bazılarının İngilzce romaji olması gibi. Yanılmıyorsam iki kullanım da doğrudur. Kerim Demirkaynak (mesaj) 17.59, 27 Haziran 2021 (UTC)

Aynen. Hatalı olduğunu düşündüğünüz adlandırmalar varsa maddenin tartışma sayfasından düşüncelerinizi yazıp, maddeyi açan ve/veya katkıda bulunanlara seslenip bir tartışma başlatabilirsiniz. Tartışmanın durumuna göre yeniden adlandırma yapılabilir. @KerimDemirkaynak. --Vikiçizer (mesaj) 18.05, 27 Haziran 2021 (UTC)

Kullanıcı mesaj sayfası[kaynağı değiştir]

İyi günler kullanıcı mesaj sayfamı silemiyorum mesaj sayfamı silebilirmisiniz iyi günler Semihli (mesaj) 19.33, 23 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @Semihli. Silme derken sayfayı toptan "silme" ise öyle bir uygulama yok, ama içindeki gereksiz mesajları silme ise veya arşivleme ise, onu siz de yapabilirsiniz. Eğer ikinci bahsettiğim silme ise, nasıl silineceğinizi tam bilmiyorsanız, size örnek olsun diye "hoşgeldin" mesajı dışındakileri temizlik/arşiv amaçlı silebilirim. Vikiçizer (mesaj) 19.38, 23 Haziran 2021 (UTC)

Evet temizlik yaparsınız mutlu olurum ben deniyorum silemedim Semihli (mesaj) 19.41, 23 Haziran 2021 (UTC)

@Semihli. Temizlik amacıyla "hoşgeldin" mesajı hariç sildim. Sizin de yapabilmeniz lazımdı, hepsini boşaltmaya çalıştıysanız, sanırım yeni üye olmanızla alakalı olabilir, zaman içinde düzelir. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 19.44, 23 Haziran 2021 (UTC)

Biraz baklava da sizin için![kaynağı değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG Teşekkürler temizlik için bir baklava ikram edeyim afiyet olsun Semihli (mesaj) 19.45, 23 Haziran 2021 (UTC)
Ben de bir madde şablonunu daha şık hale getirerek ufak bir hediye vermek istedim :)--Śαвяí¢αи76ileti 16.56, 3 Temmuz 2021 (UTC)
sağol @Sabri76. Aerodinamiğimi bozdun ama:) Vikiçizer (mesaj) 16.59, 3 Temmuz 2021 (UTC)
Niyetim de hemen anlaşılıyor :D--Śαвяí¢αи76ileti 17.02, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Çanakkale Mahşeri‎[kaynağı değiştir]

Merhaba, şu [5] değişiklik hakkında biraz kararsız kaldım. Kullanıcı iyi bir şekilde yazmış fakat yazarın tanıtımını yapıyor gibi görünüyor sanki. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Kerim Demirkaynak (mesaj) 15.56, 30 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @KerimDemirkaynak, tanıtım amaçlı da olabilir ama esas aykırılık "telif" veya "yorum" kaynaklı. Zaten ana sebep telif oldu, internette aynı metin var, kitabın arka kapağı veya reklam metni. Benzer değişiklikler genelde "kaynaksız" ve "gerekçesiz" yorum içerdiğinden "ansiklopedik olmaması" sebebiyle çıkartılabilir. Ben de bu sebeple çıkarttım. Vikiçizer (mesaj) 16.17, 30 Haziran 2021 (UTC)

HS Etiketi Hakkında[kaynağı değiştir]

Selamlar @Vikiçizer, bazı maddeler KD kriterlerini karşılamadığı için Hızlı Silme etiketi ekliyorum. Ama maddenin yazarları benim etiketimi kaldırıyor, bunu engellemek için bir kaç tane maddeyi etiketleyip onayladım, örneğin Cagrilion. Bu onaylama işlemi viki işleyişinde sorun yaratır mı? Bu imzasız yazı Dilasariman (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 16.27, 30 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @Dilasariman. Sorun yaratacağını zannetmiyorum belki olsa olsa "yeni sayfalar"ı kontrol eden devriye veya hizmetliler listeden bakınca onaylanmış diye es geçebilir ama sonunda yine birisi görecektir. Vikiçizer (mesaj) 16.45, 30 Haziran 2021 (UTC)

Hentai[kaynağı değiştir]

İngilizce Vikipedi'deki Hentai maddesinde [6] resim başlıkta geçmekte. Acaba bu resmi Türkçe Vikipedi'de de kullanmak uygun mudur? Malum, müstehcen bir görsel. Kerim Demirkaynak (mesaj) 18.00, 2 Temmuz 2021 (UTC)

@KerimDemirkaynak, neye göre kime göre uygun? Bunların belli bir cevabı yok. VP:MİLLİ'ye göre burada sadece dil bazlı yani Türkçe temelli olmak zorunda. Onun dışındaki olaylar ülkeye göre düzenlenmiyor. Vikiçizer (mesaj) 18.24, 2 Temmuz 2021 (UTC)

Bunu en iyi arkadaşımın tartışma sayfasına da yazmıştım.[kaynağı değiştir]

16 ocak 2020 tarihinde yapilan degisiklige gore, her nedense dizinin bitis tarihi 31 temmuz 2007den 11 ekim 2007ye kaydirilmis. Ve toplamda 47 bolum suren 2. Versiyon, birinci version da isin icine katilarak 57ye kadar surdurulmus. Yani yazan kisi oyle iddia ediyor. Bunu duzeltelim. Toplamda 47 bolum (1. Version uda katarsaniz 55 bolum) surmus ve 31 temmuzda bitmistir.. YouTubeda butun bolumleri mevcuttur.. Konular baglanamadan yani bi final yapamadan yayindan kaldirildigi tahmin ediliyor...O donem cocuk dizilerinin genek kaderiydi. Selena ve acemi cadida pat diye bitirilmistiler. Son 2 bolumun (56, 57) varligina inanan tek kisi, bu sayfanin bir oncesindeki degisiklikleri karalayan kisidir. Bakin yazan demiyorum,karalayan diyorum. Cunku dizinin var olmayan 2 bolumunun oldugu bilgisinin internette yayilmasi, bilgilendirme amacli degildir, dezenformasyon amaci tasimaktadir... 85.97.49.158 20.16, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Tartışma sayfasına yazmışsınız, ilgili kullanıcılar görüşlerini belirtsinler, beklemek gerekli. Vikiçizer (mesaj) 20.20, 3 Temmuz 2021 (UTC)

85.97.49.158 yalan söylüyor. --176.233.248.151 18.00, 4 Temmuz 2021 (UTC)

Vikiçizer, benim yazdıklarımın hepsi doğru. Lütfen hiç değiştirmeyin. --176.233.248.151 18.02, 4 Temmuz 2021 (UTC)

BÜT[kaynağı değiştir]

Selamlar Çizer. Bürokrat tartışmalarında normalde bürokrat olmayan kullanıcıları tartışma sayfasına yönlendirmiyor muyuz? Sayfaya bunu açıklayan {{Bürokrat tartışması başlık}} ve ilgili kategorinin eklenmesi için tartışma sayfasına yazacaktım da tam korumaya aldığını görünce şaşırdım. Teknik olarak ekleyebildiğimin farkındayım ama yapmam doğru olmaz. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.20, 4 Temmuz 2021 (UTC)

selam @Seksen iki yüz kırk beş, kaldıralım korumayı aceleden önüme geleni korumuş olabilirim, sorun değil. Vikiçizer (mesaj) 16.35, 5 Temmuz 2021 (UTC)
Merhaba Çizer. Seksen'in bahsettiği şablon: {{bürokrat tartışması başlığı}}. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.41, 5 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkür @Victor Trevor, ekledim. Vikiçizer (mesaj) 16.44, 5 Temmuz 2021 (UTC)
Victor Trevor'a dikkati için teşekkürler, aceleyle yazarken hata olmuş. Korumanın ben de sehven olabileceğini düşünmüştüm ama tabii önce sormakta fayda var, değişiklik için teşekkürler. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 19.45, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Devriyelik başvurusu[kaynağı değiştir]

25 Haziranda devriyelik başvurusu yaparak aday oldum ama 13 gündür hiç bir şey belli olmadı. Kimse bakmıyor mu bilmiyorum ama ben de sıkıldım artık beklemekten. Kerim Demirkaynak (mesaj) 19.24, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Sebastian Stan[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Sebastian Stan sayfasında bugünlerde yapılan vandalizm sebebiyle bir sürelik kilidin yararlı olabileceğini düşünüyorum ayrıca vandallara cezasınıda verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar. Deprox07 (mesaj) 21.37, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Deprox07. Bir süre yarı korumaya alındı. İyi çalışmalar. --Vikiçizer (mesaj) 18.29, 7 Temmuz 2021 (UTC)

Silinen Sayfa (Acil)[kaynağı değiştir]

İntikam Hacılı sayfasının geri getirilmesini talep ediyorum haksız yere silindiğini düşünüyorum. Silen kişinin sayfası bu tür şikayetlerle dolu. Birçok farklı kaynaktan atıf varken kayda değer değil deyip silinmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Lütfen emeğimi geri getirin.Özgür-asena (mesaj) 23.14, 9 Temmuz 2021 (UTC)

@Özgür-asena, doğrusunu yaparak silen hizmetliye mesaj atmışsınız, açıklamasının size yapılacağını düşünüyorum. Vikiçizer (mesaj) 18.36, 10 Temmuz 2021 (UTC)

Yabancı diller sekmesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar iyi günler dilerim öncelikle. size bir şey sormak danışmak istiyorum. Bir süredir sayfa yapısında sağ tarafta bulunan, maddenin türkçe sürümünde diğer yabancı diller sekmesi gözükmüyor ama yabancı dillerdeki sekmelerde bunlar gözüküyor. bu neden olabilir ve bu sorunu nasıl halledebilirim? İyi çalışmalar dilerim. --Baris365 (mesaj) 07.53, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Formula yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi[kaynağı değiştir]

FIA F2 Austria 2018 Nr. 08 Russell (3).jpg VikiProje Formula 1 yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi
Merhaba Vikiçizer', Formula 1'in yetiştirme serileri ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Formula yetiştirme serileri görev gücüne katılmak için sizi davet ediyoruz. Daha fazla bilgi için görev gücü sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar Face-smile.svg--MediaWiki message delivery (mesaj) 12.15, 18 Temmuz 2021 (UTC)


Düzenleme Yasağı[kaynağı değiştir]

Merhaba, HayırSeverBirey hesabıma Kötüye kullanım süzgeci adlı hizmetli botu tarafından ağır vandalizm bahanesiyle süresiz düzenleme yasağı getirilmiş. Vandallık ile ilgili hiçbir şey yapmadım, Orkundk maddesindeki şarkıların isminin bir kaçı küfürlü olduğu için yasak getirdiğini düşünüyorum. Yasağımın kaldırılmasını istiyorum. Teşekkürler. HayırSeverBirey2 (mesaj) 19.25, 18 Temmuz 2021 (UTC)