Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar

Bu sayfa, Vikipedi kullanıcılarının sayfaların silinmesi hakkında tartıştıkları ve görüş bildirdikleri sayfadır. Silinmesi öngörülen güncel sayfalara yukarıdan bu aya tıklayarak erişebilirsiniz. Buraya eklenen silinmeye aday sayfaların durumu fikir birliği oluştuğu takdirde 7 gün (bu süre fikir birliğine varılmazsa +5 gün daha uzatılır) içinde tartışılarak karara bağlanır. Kullanıcıların hızlı silme ya da hızlı kalma yönünde çok miktarda görüş bildirmesi durumunda 7 günlük süre beklenmeksizin tartışma sonuçlandırılabilir.

Bir sayfanın silinebilmesi için fikir birliğinin sağlanmış olması gerekmektedir. (bkz. Vikipedi:Hizmetliler için silme yönergeleri)

Tartışma sonucuna göre sayfa:

 • Kalır
 • Silinir
 • Uygun şekilde düzenlenir
 • Diğer bir sayfa ile birleştirilir
 • Diğer Wikimedia projelerine (Vikikitap, Vikisöz, Vikisözlük, Vikikaynak veya diğer dillerdeki Vikipedi'ler) gönderilir
 • İsmi değiştirilir.

SAS şablonu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

Ayrıca, "tarafsız olmama" (Vikipedi:Tarafsız bakış açısı) gerekçesi de sıklıkla kullanılır, fakat bu durumdaki çoğu sayfanın kurtarılabilmesi olasıdır. Dolayısıyla bu gerekçe, silme için çok kuvvetli bir dayanak değildir.

Görüş bildirirken dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

 • Sayfanın ilk veya önemli katkıları bulunan bir yazarı iseniz, neden silinmemesi gerektiğini silme politikasını göz önünde bulundurarak açıkça belirtin.
 • Sayfa hakkında görüş belirtmeden önce, lütfen sayfayı inceleyin. Sadece aday gösteren kişinin verdiği bilgilere göre görüş bildirmeyin. Sayfanın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tartışma sayfasını ve sayfanın geçmişini incelemeniz tavsiye edilir, zira tartışma sayfası görüş belirtirken dikkate almanız gereken bilgiler içerebilir.
 • Eğer fikriniz değiştiyse ve görüşünüzü değiştirmek isterseniz, tavsiye edilen yol, eski görüşünüzü vurguladığınız yerin üstünü çizip yenisini yazmanızdır. (Örn: <s>eski görüş</s> yeni görüş; Silinsin Kesinlikle kalsın şeklinde.)
 • Genel olarak kullanıcıların konuya ilişkin görüşlerinin bir eylem belirtmesi ve bu eylemi belirten kısmın koyu harflerle (Örn; "Silinmesin" veya "Silinsin" şeklinde) yazılması öngörülmüştür. İfade edilen görüş yukarıda belirtilen eylemlerden birinin yapılmasına dair bir kanaat içermelidir.
 • Tartışmaya herkes katılabilir, fakat yorum ve tavsiyeler, özellikle kötü niyetle yapılmış izlenimi veriyorsa, inandırıcı olmayabilir.
 • Her tartışma için görüş belirtmek zorunda değilsiniz. Aşağıda belirtilen hususları göz önünde tutup tartışmaya katılmayabilirsiniz:
  • Tartışma sizin bilmediğiniz ya da size hiç tanıdık gelmeyen bir konuyu içerebilir.
  • Zaten hâlihazırda fikir birliği ile alınmış kararı kabul etmiş olabilirsiniz.
 • Sayfalara eklediğiniz sebep ve önerilerin sonuna "~~~~" şeklinde imzanızı atmayı unutmayınız.

Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi[kaynağı değiştir]

Bir sayfayı silinmeye aday göstermek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Burada sayfa adı yerine silinecek sayfanın adı yazılmalıdır.

I.
Silme şablonunu sayfaya ekleyiniz.

  Silinecek sayfada değiştir sekmesine tıklayarak açılan değiştirme penceresinde sayfanın en üstüne şablonu ekleyiniz.
  (Bu kısmı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.):

{{sas}}

Lütfen "SAS" kelimesini değişiklik özetine eklemeyi unutmayın ve küçük değişiklik olarak işaretlemeyin. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sayfadaki uyarı şablonunun vandalizm sonucu kaldırılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfayı kaydedin.

Eğer şablonu silmeye aday gösteriyorsanız, <noinclude>{{sas}}</noinclude> şeklinde kullanın.

(Sayfa daha önceden silinmeye aday olmuşsa, {{yk:sasx|2}} (ikinci kez aday gösterilen sayfalar için; eğer sayı daha yüksekse "2" yerine uygun sayıyı girin ve noktayı silmeyin) şablonunu {{sas}} yerine kullanın.

II.
Silmeye aday sayfanın tartışma sayfasını oluşturun.

  Sayfanın üstündeki SAS kutusu, oluşmamış bir bağlantı içermektedir.
  Bu bağlantı tartışmanın gerçekleşeceği sayfaya verilmiş bağlantıdır. Sayfayı açmak için tıklayın.
  Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/sayfa adı.
  Bu sayfayı değiştirin ve alttaki kısmı oraya kopyalayın.

{{yk:sas2 | sa=sayfa adı | metin=Sayfa ne için silinmelidir.}}--~~~~

sayfa adı kısmını silinecek sayfanın ismi ile değiştirin ve neden silinmesi gerektiğini belirtin. İstiyorsanız, gerekçe kısmı sonrasında '''silinsin''' ibaresini ekleyebilirsiniz. Bu, tartışmada sizin görüşünüz olarak geçecektir. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz tartışmayı takip etmenizi sağlayacaktır. Özet olarak bir şey yazmanız gerekmiyor, fakat "silinmesi yönünde ilk görüş" yazmanız yerinde olur. Sayfayı kaydedin.

III.
Sas tartışmalarına katılan kullanıcılara haber verebilirsiniz.

  Aşağıdaki şablonu kopyalayın ve bu bağlantıya basarak kayıt sayfasına ulaşın.
  Şablonu kayıt sayfasının en altına ekleyiniz.

{{yk:sas3 | sa=sayfa adı}}

Yine "sayfa adı" kısmını silinmeye aday sayfanın adı ile değiştirin. Özet kısmında da sayfanın adını belirtmeyi unutmayın. Sayfayı kaydedin.

SAS tartışması sonucunun arşivlenmesi[kaynağı değiştir]

SAS tartışması sonucunda aşağıdaki şablonlar kullanılarak tartışmalar kapatılır:

 • Eğer sayfanın kalması yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Kalsın}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Sayfanın tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.
 • Eğer sayfanın silinmesi yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Silinsin}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa silinir, silinme nedeni olarak tartışma sayfasının bağlantısı girilir.
 • Eğer sayfanın ne kalması ne de silinmesi yönünde fikir birliği oluşmamışsa: Sayfanın başına {{SAS Kararsız}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.

Silme işlemine dair not: Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi ve tartışma sonucu silinmesi, sayfanın ele aldığı konunun Vikipedi'de işlenmesinin uygun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar ele aldığı konunun ansiklopedik olmadığı gerekçesiyle silinen bazı sayfalar için bu doğru olsa da, çoğu sayfa tarafsızlık, muhtemel telif ihlali veya ansiklopedik tarzda yazılmadığı gerekçeleriyle silinmeye aday gösterilmektedir. Düzensiz, taraflı unsurlar taşıyan ve telif durumu belirsiz sayfaların silinmesi, ileride konunun daha nitelikli biçimde ele alınmasına olanak sağlar.


< Ocak · Şubat · Mart · Nisan · Mayıs · Haziran · Temmuz · Ağustos · Eylül ·

Tartışmalar[kaynağı değiştir]

Ali Deniz Kardelen[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Merhabalar. Şu haldeki sayfayı bir kaç sebepten ötürü silinmeye aday gösteriyorum. Öncelikle maddede ele alabileceğimiz sadece 3 kaynak var gibi duruyor - onlar da 2, 13, ve 14 numaralı kaynaklar. 2. kaynak Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) ile bağdaşmıyor, çünkü video direkt olarak maddede geçen şahıs tarafından birincil ağızdan yapılmakta; bu yönergemiz ile ters. 13'te ise ismi geçmiyor, yine aynı şekilde yarış da zaten kriterlerde yazdığı gibi önemli bir müzik yarışması değil. Benzer şekilde 14. kaynakta geçen yarış da önemli (bilinen ve kayda değer olan) bir yarış değil, internet sitelerinde bile birçok sorun var - katılımcılar kalacak yeri bile kendi ayarlıyor anladığım kadarıyla. Şu an madde tamamen birincil ağızdan olacak şekilde hazırlanmış. Çoğu bilgiyi doğrulayabileceğimiz bir kaynak yok, çünkü şahıs kayda değer ve güvenilir kaynaklarca işlenmemiş. Madddeyi açan kullanıcımız da sanıyorum önceden de katkı yapan bir arkadaşımız, o da ne demek istediğimi anlayacaktır diye umuyorum. Bunlar pek tabii benim görüşlerim. Herkese iyi vikilemeler diliyorum.--Dakmor Tojira 01.43, 4 Eylül 2021 (UTC)

Silinsin Silinsin, yukarıdaki görüşüme istinaden.--Dakmor Tojira 01.43, 4 Eylül 2021 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kaynak analizine bile gerek yokmuş, direkt belli. :) YouTube videoları kaynak olarak kullanılamaz. Geri kalan kaynaklarda sadece ismi geçiyor, kapsamlı/detaylı değil. ~StyyxEvet? 11.33, 4 Eylül 2021 (UTC)
Yorum Yorum, merhabalar, ben sadece bahsi geçen kaynaklar dışındaki kaynakları da göstermek adına yorumda bulunmak istedim. Bunlar güvenilir haber kaynakları ve sadece ismen geçmiyor, adına haber yapılmış fakat birbirlerine çok benzer buldum bende bir samimiyetsizlik yarattı belki de editörlerden dolayı.

Kaynaklar:

 • cumhuriyet.com.tr /Uluslararası ödüllü müzisyen Ali Deniz Kardelen’den: ‘’Diverse’’
 • sozcu.com.tr/Türk gitarist paraşütle uçarken ‘Stairway to Heaven’ı çaldı
 • milliyet.com.tr/Ali Deniz Kardelen’den ikinci albüm: Diverse

selamlar,Frock~trwiki (mesaj) — Bu imzasız görüş Frock~trwiki (mesajkatkılar) tarafından 12.47, 4 Eylül 2021 (UTC) (UTC) tarihinde eklenmiştir.

Kalsın Kalsın Frock~trwiki'nin kaynakları KD'liği destekliyor kanaatindeyim. Maddeye eklenebilir.--Tanyel (mesaj) 14.21, 4 Eylül 2021 (UTC)
cok tesekkurler Tanyel ve Frock~trwiki, ama hemen bir seyin altini cizeyim. O uc kaynak da Frock~trwiki'nin belirttigi gibi birbirinin aynisi icerige sahip haberler - hatta ikisi direkt olarak hem icerik olarak hem de tarih olarak ayni. bu tip icerikler maalesef tanitim amacli yapiliyor genelde. bir not olsun diye belirtmek istedim. iyi vikilemeler.--Dakmor Tojira 14.51, 4 Eylül 2021 (UTC)
Yorum Yorum, Merhabalar, kişi aynı zamanda arp gitarı çalan sayılı kişilerdendir. Harp guitar maddesini ziyaret ederseniz, orada da bahsedildiğini görebilirsiniz. Sevgiler, iyi çalışmalar.--AdrianBacchus (mesaj) 10.18, 5 Eylül 2021 (UTC)
Yorum Yorum Tekrar merhabalar, biraz daha kaynak araştırması yapınca Kocaeli Üniversitesi'nin Ali Deniz Kardelen'i tez konusu seçtiğini gördüm. Bu(PDF) kaynakta "Bölüm I - GİTARDA FINGERSTYLE ÇALMA TEKNİĞİ" başlığında detaylı bilgi mevcut. Bu bilgi şartları sağlamaya yardımcı olacaktır, diye düşünüyorum. Sevgili Dakmor Tojira ve ~StyyxEvet?, incelemenizi tavsiye ederim. Herkese ilk maddeme vakit ayırdıkları için teşekkür ederim. Kaynak buldukça eklemeye devam edeceğim. İyi çalışmalar. :)--AdrianBacchus (mesaj) 15.39, 5 Eylül 2021 (UTC)
Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın, yukarıdaki kaynak eklemelerine istinaden. Bence yeterince kaynak oluştu.--AdrianBacchus (mesaj) 12.07, 7 Eylül 2021 (UTC)
Silinsin Silinsin. Kayda değerlik bağımsız ve güvenilir kaynaklarla ispat edilemiyor. Yukarıda belirtilen tezde de bir pozisyonu anlatmak için kişinin resimleri kullanılmış, kişinin hayatına dair bir bilgi içermiyor. Kadıköylü Mesaj 18.15, 7 Eylül 2021 (UTC)
Yorum Yorum Sayın @Kadıköylü merhabalar. Sizinle sayfa 7'den bir paragrafı paylaşıyorum:

"Araştırmada çalışma gurubunu oluşturan Ali Deniz Kardelen çok küçük yaşlardan beridir gitarla uğraşmaktadır. Aynı zamanda gitar ile müzik kompozisyonları yapmaya ilgi duymuştur. Fingerstyle tekniği ulusal düzeyde daha tanınmıyorken ilgi duymaya başlamış ve bu doğrultuda yabancı müzisyenleri takip ederek kendi çalışmalarını bireysel olarak sürdürmüştür. Fingerstyle tekniğini ilerlettiğinde, bu tekniği içeren eserler üretmeye ve düzenlemeye başlamıştır. Eserlerinde farklı türdeki gitarlara da yer vermiştir. Bu süreçte 2 albüm gerçekleştirmiştir. Ayrıca ulusal ve uluslararası festival ve yarışmalara katılmıştır. Uluslararası fingerstyle yarışmasında birincilik almıştır. Ali Deniz Kardelen fingerstyle tekniğinin önemli temsilcilerinden birisidir."

İlave: Sayın @Kadıköylü, çalışma grubunu oluşturan kişi kendisidir. Çalma tekniğinin soru metinleri, Ali Deniz Kardelen'in cevabları doğrultusunda şekillenmiştir. Ayrıca bu çalışma Ali Deniz Kardelen'in fingerstyle tekniği hususundaki önemli temsilcilerden olduğunun kanıtlarından birisidir. Tekrar okumanızı tavsiye ederim.
Ek olarak daha önce ödüller tartışılmıştı, görüldüğü üzere burada da ödüllerden bahsediliyor.

Zaman ayıran herkese teşekkür ederim.--AdrianBacchus (mesaj) 18.54, 7 Eylül 2021 (UTC)

Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14.19, 11 Eylül 2021 (UTC)

Tolga Görsev[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Kayda değerlik kriterlerini karşıladığını düşünmüyorum. Google aramalarında elle tutulur bilgilere rastlayamadım. Sadece isim olarak geçiyor. Kimdir necidir anlaşılmıyor. Maddedeki kaynakların da güvenilirliği sıkıntılı. Sıkıntılı olmayan kaynaklar ise ismen bahsediyor. Birçok kayda değer kişiyle çalışmış olması bu kişiyi kayda değer yapmıyor. --Turgut46 12.52, 4 Eylül 2021 (UTC)

Silinsin Silinsin Mevcut maddede yer alan kaynakların ilk ikisi sadece isim içeren katolog sayfalar. Üç kaynak ise ulaşılamıyor ya da silinmiş. Kaynak taramasında bulunan kendi web sayfasında verdiği biyografinin kaynağı olarak da vikipedi'yi vermiş olması enteresan olmuş. KD'liğe tek yakınlaştığı nokta ödül kazanmış bir şarkıdaki emeği olabilir ama ödülün mahiyeti ve katkısı soru işareti olduğu için kanaatim mevcut durumda KD olmadığı yönünde.--Tanyel (mesaj) 05.51, 5 Eylül 2021 (UTC)
Silinsin Silinsin KD'liğinin güncel olmadığını düşünüyorum. Kişisel web sitesinde bulunan, Tanyel'in notunda belirttiği İngilizce Wikipedia bağlantısı da çalışmıyor. Sayfayı oluşturan hesap olarak G6 madde gerekçesiyle maddeye hızlı silme talebi ekleyeceğim. Kozmolog (mesaj) 20.16, 5 Eylül 2021 (UTC)
@Kozmolog Siz acaba bu kişi misiniz veya kişiyle bir bağlantınız var mı? Açıklamak zorunda değilsiniz ama katkılarınız sadece tek bir kişi üzerinde. Yıllar sonra sadece bu madde silinmeye aday gösterilince dönmüşsünüz. Turgut46 00.49, 7 Eylül 2021 (UTC)
Silinsin Silinsin Madde 2016'da eklenmiş ve üzerinde kayda değer bir değişiklik yapılmamış. Alandan biri olarak kişi ile ilgili bilgi sahibi değilim. Ama ilgili olduğu kişiler kayda değer. Ayrıca Vikipedi'de aratıldığında adının geçtiği albümler de mevcut. Üzerine çalışılıp tekrar oluşturulabileceği, görüşündeyim. Ben kendim bu madde ile ilgilenmem ama ilgilenmek isteyen olursa kararımı kalsın yönünde değiştirebilirim.--AdrianBacchus (mesaj) 13.05, 7 Eylül 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14.23, 11 Eylül 2021 (UTC)

Selvi Kılıçdaroğlu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Kayda değerliği belirsiz. Bu sebeple SAS'a taşındı. Henrymorgan92 (mesaj) 20.10, 4 Eylül 2021 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Birçok haber sitesinde açıklamalarına ve kendisine yer verilmiş. 1, Armağan Çağlayan'ın programına konuk olması birçok bağımsız ve güvenilir haber sitesine konu olmuş, hepsini tek tek eklemeyeceğim buraya, bir tanesini ekledim. 2, 3,4, 5, 6, 7. Teşekkürler, iyi çalışmalar.--Kadıköylü Mesaj 20.34, 4 Eylül 2021 (UTC)
  İlave: Ek olarak burada da birkaç kitap kaynağı bulunuyor. Kadıköylü Mesaj 20.36, 4 Eylül 2021 (UTC)

Kalsın Kalsın yeterince kaynak var. --Assyrtiko (mesaj) 03.03, 5 Eylül 2021 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Kaynaklar yeterli, kayda değerliği belirli, fakat maddenin donanımlı hale getirilmeye ihtiyacı var. Selamlar, Frock~trwiki (mesaj) — Bu imzasız görüş Frock~trwiki (mesajkatkılar) tarafından 10.52, 6 Eylül 2021 (UTC) (UTC) tarihinde eklenmiştir.

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 16.02, 18 Eylül 2021 (UTC)

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Çoğu fakülte maddesi gibi kayda değil. Robin 17.16, 5 Eylül 2021 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda bir fikir birliğine varılamamıştır. Vincent Vega mesaj? 21.16, 18 Eylül 2021 (UTC)

2020-21 Süper Lig takım formaları[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Ansiklopedik bir yönü yok. 2021-22 Süper Lig takım formaları da aynı şekilde. 𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 20.20, 5 Eylül 2021 (UTC)

Gayet bilgilendirici geldi açıkçası. Genel anlamda pek bir şey ifade etmeyebilir ama bunu futbol konusu içinde değerlendirmek lazım. Kaynak sıkıntısı var ama. Birisi gelir yeşil rengi mavi yapar, diğeri kırmızı yapar, kaynak yok çünkü. -- Sadrettin 20.27, 5 Eylül 2021 (UTC)
Forma üreticisi gibi en temel bilgi dahil olmak üzere hiçbir bilgi vermiyor ki. Tanıtım tarihleri, satışa çıkış tarihleri, fiyatlandırmaları, tasarımların anlamları vs. Hoş, Süper Lig'deki tüm takımların sezon maddeleri mevcutken bu bilgiler olsa da yerleri takımların sezon maddeleri. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 20.40, 5 Eylül 2021 (UTC)
@𐰇𐱅𐰚𐰤 @Sadrettin Durumu şöyle özetleyeyim birçok takım formalarını tanıtmıyor bile, federasyon sisteme girdiği zaman görüyoruz. Onun dışında tanıtan takımların tanıttığı tarih vs. eklenebilir. Zaten bu sayfadan takımların sezon maddelerine yönlendirme yapılıyor. Bu sayfanın amacı tüm takımları toplu bir şekilde görmek. --Tekask1903mesaj 09.50, 6 Eylül 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Tarık Sayar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Sayfanın VP:KD'ye uygun olmadığını düşünüyorum. Kurgusal bir dizi karakteri hakkında açılmış ancak sayfada dizi karakteri olduğuna dair hiçbir bilgi yok. Geliştirilmesi yönünde eklediğim silme etiketleri, uyarmış olmama rağmen ikidir kullanıcı tarafından kaldırılıyor. lunchweek 💬 22.13, 5 Eylül 2021 (UTC)

 • Son zamanlarda bir kurgusal karakterler maddeleri patlaması var. Her şeyin maddesi açılıyor..... ~StyyxEvet? 07.12, 6 Eylül 2021 (UTC)
  @Styyx Kurgusal karakterler için madde açılmasıyla ilgili bir problemim yok ama Fox Mulder sayfasında olduğu gibi kurgusal bir karaktere ait olduğunun belli edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tarık Sayar maddesine baktığımda yaşayan gerçek bir kişinin biyografisiymiş hissine kapılıyorum. lunchweek 💬 13.04, 6 Eylül 2021 (UTC)
 • Oyuncunun diziden ayrılması dışında karakterle ilgili bir kaynak bulamadım. Silinmesinin ya da dizinin sayfasına yönlendirilmesinin uygun olduğunu düşünüyorum. Myxomatosis57 19.22, 7 Eylül 2021 (UTC)
 • Dizinin sayfasına yönlendirilsin. Tek başına KD değil.--Kadıköylü Mesaj 07.49, 18 Eylül 2021 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. Aday gösteren kullanıcının da ikna olmuş olması, diğer silinsin görüşünün de bu kullanıcının argümanına dayanması ışığında silinmesine yönelik bir gerekçe kalmamıştır. Oluşan fikir birliği ışığında erken kapatılıyor. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.50, 10 Eylül 2021 (UTC)

Kübra Uzun[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

VP:KD ve VP:KİŞİ sağlanmıyor. Bir iki röportaj var, ancak onlar da birincil kaynak. Kayda değerliliğin sağlanamadığını düşünüyorum. Assyrtiko (mesaj) 08.59, 6 Eylül 2021 (UTC)

Silinsin Silinsin, şu an için Assyrtiko ile aynı görüşteyim. İleride kişinin gelişimine göre eklenebilir.--AdrianBacchus (mesaj) 13.16, 7 Eylül 2021 (UTC)
Kalsın Kalsın Volksbuehne Tiyatrosu ve Pera Müzesi gibi köklü sanat kurumlarında yer almış ve uluslararası platformlarda aktif olan, kendisi de bir platform kurmuş bir sanatçı, ayrıca hakkındaki güncel haberler eklenince kaydadeğerliği sağlamadığı iddia edilemez diye düşünüyorum.Yagmurkozmik (mesaj) 18.53, 8 Eylül 2021 (UTC)
Kalsın Kalsın Adaylık sonrası kaynaklar eklenmiş. Mevcut kaynaklar Vikipedi'de kalması için yeterli. --Pragdonmesaj 20.27, 8 Eylül 2021 (UTC)
Kalsın Kalsın Madde üzerinde biraz çalıştım, kaynakları biraz daha arttırdım. Mevcut 18 kaynak, Vikipedi'de kalması için yeterlidir.--Başak (mesaj) 18.27, 9 Eylül 2021 (UTC)
Kalsın Kalsın. @Basak'a teşekkürler.--Kadıköylü Mesaj 18.30, 9 Eylül 2021 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Basak teşekkürler, kayda değerlilik sağlanmış gözüküyor. Sevgiler --Assyrtiko (mesaj) 04.15, 10 Eylül 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

İskender Öksüz[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Maddenin kayda değerliğinin değerlendirilmesi amacıyla SAS'a sunuyorum. Kadıköylü Mesaj 16.24, 7 Eylül 2021 (UTC)

 • @Kadıköylü: Burada bahsettiğimin tamamen aynısı bu adaylık için de geçerli ama bu noktada bir haftadır bekliyor diye yorum yapmaya hazırlanan birileri olabilir düşüncesiyle kapatmıyorum. Ancak adaylık gerekçesinin netleştirilmesi gerekiyor. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.43, 13 Eylül 2021 (UTC)
 • Hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor, kayda değerlik ispat edilemiyor. Silinsin.—Kadıköylü Mesaj 07.56, 15 Eylül 2021 (UTC)

Vikipedi’nin kişiler için kayda değerlik kriterleri aşağıdaki gibidir. “ • Söz konusu kişiden bağımsız olarak,[1] birden fazla, birbirinden fikirsel olarak bağımsız,[2] yayımlanmış,[3] güvenilir ikincil kaynaklar tarafından bu kişinin konu edilmiş olması. o Eğer bu kaynak tarafından işleniş biçimi derinlemesine değilse, kayda değerliğin belirlenebilmesi için birden fazla bağımsız kaynak gösterilmelidir. o Kişi hakkında gösterilen ikincil kaynakların konuyu sıradan bir şekilde işlemiş olması kayda değerliği belirlemek için yeterli değildir.[4] o Kayda değerliğin belirlenmesinin ardından daha çok ayrıntı elde etmek için birincil kaynaklara başvurulabilir. • Kişinin, kendinden bağımsız olarak yazılmış, kabul görmüş bir biyografinin konusu olması. • Kişinin, önemli sayılan ödüller kazanmış olması. • Kişinin adının kanıtlanabilir şekilde yaygınca tanınmış olması. • Kişinin kendi sahasındaki katkılarının kalıcı tarihî kayıtların bir parçası[5] hâline gelmiş olması. • Kayda değerliği gösterilmiş ürün veya hizmetlerin savunuculuğunu yapmış olmak.”

İskender Öksüz’ün eserleri birden fazla, birbirinden bağımsız kaynaklarca konu edinmiş, röportaj, tanıtım vs. yapılmıştır. Kendinden bağımsız olarak, yayınevlerince yazılmış, biyografisi mevcuttur. http://21yyte.org/tr/merkezler/islevsel-arastirma-merkezleri/milli-guvenlik-ve-dis-politika-arastirmalari-merkezi/yazar/12840-i̇skenderoksuz http://www.tyb.org.tr/tybnin-40-yilinda-ilk-40-uyemiz-iskender-oksuz-34945h.htm İnternette kısa bir arama sonucunda yaygınca tanınmış olduğu görülür. İskender Öksüz’ün akademik uzmanlık alanında yaptığı katkılar scholar.google.com sitesinde tarihî kayıtların bir parçası olarak bulunmaktadır. Ayrıca Töre, Devlet, Bozkurt, Türk Yurdu gibi önemli dergilerde makaleler yazmış, Son Havadis, Yeni Ufuk, Ayyıldız gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Yönetiminde bulunduğu sivil toplum kuruluşu olan Millî Düşünce Merkezi’nin internet sitesinde ve Karar gazetesinde makaleler yazmaya devam etmektedir. 6 eseri bulunmaktadır. - Türk Milliyetçiliği Fikir Sistemi -Teori- (1977; son baskı 2016 ve sonra) - Türk’üm Özür Dilerim (2013) - Niçin (Geri Kaldık)? Tarih- Devlet-Ekonomi-Yönetim (2014) - Millet ve Milliyetçilik (2016), - Alt Akıl: Aptallar ve Diktatörler (2017) - Bilim, Din ve Türkçülük (2018) Silinmeye aday sayfa olarak gösterilen bu sayfada tanıtılan İskender Öksüz, Vikipedi’nin kişiler için kayda değerlik kriterlerine uymaktadır. Kaldı ki bu kriterlerin başında “Aşağıdaki kriterleri sağlayan bir kişinin genel olarak kayda değer olduğu kabul edilir. Ancak, bu kriterlerin sağlanamaması bu kişinin ansiklopedide yer almaması gerektiğinin kesin delili sayılmamalıdır ve bu kriterlerin bir veya birkaçının sağlanması da kişinin yer almasını garantilemez.” ifadesi yer alıyor. Bu muğlak ifadeden anlaşılan o ki bir kişinin maddesinin Vikipedi’de mevcut olması keyfiyete dayanıyor. Kayda değerlik kriterlerini yeterince sağlayan bir bilim insanını tanıtan bu maddenin silinmemesinden yanayım.Yzbburkay (mesaj) 18.22, 15 Eylül 2021 (UTC)

Kalsın Kalsın Maddeye bazı yeni kaynaklar ekledim. Bunlara bakıldığında veya bir tarama yapıldığında birden fazla, birbirinden fikirsel olarak bağımsız, yayımlanmış, güvenilir ikincil kaynaklar tarafından bu kişinin konu edildiğini görmek mümkün. O yüzden KD'dir, madde kalmalıdır kanaatindeyim.--Tanyel (mesaj) 07.34, 16 Eylül 2021 (UTC)

Ahmed Hulûsi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Kayda değerliliğin yeniden değerlendirilmesi için topluluğa sunuyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 19.27, 7 Eylül 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin. Kişinin kendinden başka bir kaynak yok. Haber aradığımda kayda değer bir haber bulamadım. Bilgi kaynağı baktığımda ise ilgi alanım olmadığı için bir neticeye varamadım. Eğer kaynaklar çoğaltılırsa kalabilir ama şu an için silinmesi gerektiği görüşündeyim.--AdrianBacchus (mesaj) 23.00, 7 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Mevcut haliyle bir yazar tanıtımı olarak gözüküyor ve kaynak olarak konanların hemen hemen tamamı yazdıklarının pdf'leri. Kaynak araştırmasında da ABD'de yaşayan bir cemaat(?) önderi olduğu ile ilgili bazı bilgiler dışında birşey gözükmüyor. Bu açılardan değerlendirildiğinde KD değil görüşündeyim.--Tanyel (mesaj) 10.26, 9 Eylül 2021 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15.25, 18 Eylül 2021 (UTC)

Hakan Özkul[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Kişinin kayda değerliliğinin yeniden gözden geçirilmesi için topluluğa sunuyorum, kaynaklar yeterince kayda değerlik sağlamıyor, bunun dışında ödül olduğu belirtilen kaynak daha çok pr programı çerçevesinde hazırlanmışa benziyor. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 12.33, 8 Eylül 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Özgeçmiş kokan ve kaynakları KD'liği desteklemeyen madde. PR çalışması gibi gözüküyor. Bir ödül öyküsü var ama ödülü veren kurum ya da kuruluş kimdir, nedir ya da devamlılığı olan bir ödül mü belli değil. KD değil.--Tanyel (mesaj) 10.13, 9 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD olmayan içerik yanında KD olmayan biyografik bağlantılar dışında bir kaynak bulamadım. Frock~trwiki (mesaj) 21.12, 12 Eylül 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Kanal D tarafından yayımlanan çizgi filmler listesi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 20 saat ve 4 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Show TV tarafından yayımlanan çizgi filmler listesi ile aynı gerekçeyle... Turgut46 11.52, 9 Eylül 2021 (UTC)

Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15.29, 18 Eylül 2021 (UTC)

Mustafa Aydoğan[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 1 gün, 20 saat ve 14 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliğin değerlendirilmesi adına topluluğa sunuyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 12.02, 10 Eylül 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin. Kayda değer değil. Ayrıca, kendisine şifalar diliyorum.--Kadıköylü Mesaj 15.00, 10 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin şuan için kayda değer değil. Acil şifalar.--Assyrtiko (mesaj) 18.07, 14 Eylül 2021 (UTC)
@Vikipolimer, sizin görüşünüz nedir? Kadıköylü Mesaj 18.12, 14 Eylül 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Şahin Latifi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 1 gün, 21 saat ve 49 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerlik kriterlerini sağlamamakta. --Supermæn (mesaj) 13.37, 10 Eylül 2021 (UTC)

 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin KD değil.--Kadıköylü Mesaj 15.53, 18 Eylül 2021 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin kayda değer değilKutbul (mesaj) 19.24, 18 Eylül 2021 (UTC)

Halkçı Liseliler[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 2 gün, 8 saat ve 8 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliğin yeniden değerlendirilmesi adına topluluğa sunuyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 23.56, 10 Eylül 2021 (UTC)

Aktarılsın Aktarılsın Kaynaklarda CHP ile bağlantısı net olarak gözleniyor. VP:ÖRGÜT bağlamında ayrı bir KD madde olur mu, tartışmalı. İkincil kaynaklarda adı geçiyor ama geneli şube ataması, ziyaret haberi şeklinde yüzeyel bir durumda. O nedenle CHP maadesine aktarılsın görüşündeyim.--Tanyel (mesaj) 06.22, 11 Eylül 2021 (UTC)
Kalsın Kalsın KD olduğunu düşünüyorum. Rahmetli (mesaj) 22.13, 18 Eylül 2021 (UTC)

Nilgün Sağyaşar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün, 17 saat ve 59 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

KD'lik açısından topluluğun değerlendirmesine sunuyorum. --Tanyel (mesaj) 09.47, 12 Eylül 2021 (UTC)

Silinsin Silinsin;Çalışkan bir yapımcı ama KD'liği destekleyecek bir veriye rastlamadım.--Tanyel (mesaj) 09.55, 12 Eylül 2021 (UTC)
Silinsin Silinsin Kayda değer değil. Bez Bebek, Yemin, Kayıp Prenses, Üvey Aile gibi dizilerin yapımcısıdır. --Zeynep Dizdar (mesaj) 15.55, 17 Eylül 2021 (UTC)

Burak Sağyaşar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün, 18 saat ve 5 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

KD'lik açısından değerlendirlmek üzere topluluğun görüşlerine sunuyorum. --Tanyel (mesaj) 09.53, 12 Eylül 2021 (UTC)

Silinsin Silinsin; Evlilik, çocuk büyütme ve magazin dedikodularını saymazsak kaynaklarda KD'liğe katkı sağlayabilecek bir veri görünmüyor.--Tanyel (mesaj) 09.57, 12 Eylül 2021 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. Adaylık açılış gerekçesi temelsiz. Gelen görüşler ışığında hızlı kapatıyorum. (hizmetli olmayan kapama)--Kadıköylü Mesaj 15.43, 12 Eylül 2021 (UTC)

Toplumsal adalet savaşçısı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün, 21 saat ve 19 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Gereksiz ve saldırgan madde LisafBia6531 msj 13.07, 12 Eylül 2021 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. Son zamanlarda fikir belirtmeden SAS'a madde getirme konusunda ciddi bir eğilim oluşmaya başladı. Bu eğilim yapıcı değil, SAS süreci bir "kayda değerlik tartışmaları" sayfası değildir, kayda değerliği tartışmalı maddeler {{kayda değerlik}} ile etiketlenir, kaynak taraması yapılır ve KD olmadığına kanaat getirilirse SAS'a taşınır. Bu maddede KD etiketlemesi olmadığını not düşmek isterim. Buraya madde getirildiğinde "silinmeye aday" gösteriliyor, unutulmamalı. Örnekler arttıkça başka kullanıcıların da bu emsallere göre davrandığını izliyorum. Bu nedenle bu konuda artık tolerans tanımayacağım ve yeni maddeler devriyeliği/tartışma sayfasında çözümlenemeyecek durumlar dışında silinmeye yönelik bir gerekçe sunulmayan SAS'ları prosedürel olarak hızlı kapatacağım. K:Lawlss eğer maddenin silinmesi gerektiğini düşünüyorsa bu değişikliği geri alarak aşağıya gerekçesini ekleyebilir (bu nedenle de en az iki günlüğüne arşivlenmeden askıda kalmasını rica ediyorum). --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.35, 13 Eylül 2021 (UTC)

Ufuk Bayram[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 5 saat ve 45 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerlik? Lawlss (mesaj) 21.33, 12 Eylül 2021 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15.48, 18 Eylül 2021 (UTC)

İlker Can Karagülle[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 9 saat ve 44 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliğin değerlendirilmesi için topluluğa sunuyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 01.32, 13 Eylül 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Olan kaynaklar röportaj olduğu için kayda değerliğe etki etmiyor. Açan kullanıcının caps'e abanması durumu değiştirmiyor... ~StyyxEvet? 09.25, 13 Eylül 2021 (UTC)
Silinsin Silinsin Kişi hakkında yürütülen bir PR çalışması olduğunu düşünüyorum, öksüzlüğü ortadan kaldırmak için; kişi adı olan madde ismi, bağlantılı birçok madddeye yerleştirilmiş, kaynaklar mevcut fakat bunların çoğu röportaj ya da kimdir gibisinden haberler. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.25, 15 Eylül 2021 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Olan kaynaklar kayda derli olduğunu fazlasıyla isbatlıyor...Rosenin (mesaj) 15.03, 13 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerlik göremedim. Piskevit 14.31, 13 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin diğer silinsin görüşlerine katılarak...--Assyrtiko (mesaj) 10.06, 16 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil. HayırSeverBirey (buyrun¿) 23.09, 17 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD'liği destekleyecek yeterli bilgi ve kaynak yok ? Baybarslı (mesaj) 13.54, 18 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında yeterli kaynak yok. Efe7961 (mesaj) 11.58, 18 Eylül 2021 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer değil.--Kadıköylü Mesaj 15.42, 18 Eylül 2021 (UTC)
 • Sn. @Superyetkin, fikir birliği sağlanmış görünüyor.--Kadıköylü Mesaj 15.43, 18 Eylül 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Büşra Cebe[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 23 saat ve 13 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliğin yeniden değerlendirilmesi için topluluğa sunuluyor. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 15.01, 13 Eylül 2021 (UTC)

 • Maddede düzenlemeler yaptım: Doğrulanabilirlik açısından sorun yok, bağımsız ve güvenilir kaynaklarla birlikte ansiklopedik değer taşıyan içerikler eklendi. Standartlarımızı karşıladığını düşünüyorum. --Victor Trevor (mesaj) 17.11, 13 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin şuan için vp:kd ve VP:KİŞİ sağlanmıyor. Oyuncu olarak hangi kd. yapımda başrol? ya da hangi kitabı yazar olarak onu kd. yapıyor? Şimdilik genel ve kişiler için kayda değerlik kriterlerini sağlayamıyor, ilerde sağlarsa eklenebilir...--Assyrtiko (mesaj) 18.05, 14 Eylül 2021 (UTC)
Silinsin Silinsin VP:KİŞİ'yi sağlamıyor, kişi ile ilgili kaynakların çoğu sadece kimdir nedir gibi. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.13, 15 Eylül 2021 (UTC)
Silinsin Silinsin Mevcut ikincil kaynaklar kişiyi yüzeyel bir şekilde (sadece adını geçirerek ya da kitabından cümle geçrirerek) işlemiş. Destekleyici başka kaynağa da rastlayamadım. O nedenle KD olmadığı kanaatindeyim. --Tanyel (mesaj) 06.02, 16 Eylül 2021 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. Son zamanlarda fikir belirtmeden SAS'a madde getirme konusunda ciddi bir eğilim oluşmaya başladı. Bu eğilim yapıcı değil, SAS süreci bir "kayda değerlik tartışmaları" sayfası değildir, kayda değerliği tartışmalı maddeler {{kayda değerlik}} ile etiketlenir, kaynak taraması yapılır ve KD olmadığına kanaat getirilirse SAS'a taşınır. Bu maddede KD etiketlemesi olmadığını not düşmek isterim. Buraya madde getirildiğinde "silinmeye aday" gösteriliyor, unutulmamalı. Örnekler arttıkça başka kullanıcıların da bu emsallere göre davrandığını izliyorum. Bu nedenle bu konuda artık tolerans tanımayacağım ve yeni maddeler devriyeliği/tartışma sayfasında çözümlenemeyecek durumlar dışında silinmeye yönelik bir gerekçe sunulmayan SAS'ları prosedürel olarak hızlı kapatacağım. K:Vikipolimer eğer maddenin silinmesi gerektiğini düşünüyorsa bu değişikliği geri alarak aşağıya gerekçesini ekleyebilir (bu nedenle de en az iki günlüğüne arşivlenmeden askıda kalmasını rica ediyorum). --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.37, 13 Eylül 2021 (UTC)

Şirin Karadeniz Oran[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 saat ve 1 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 5 saat ve 1 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliliğin yeniden değerlendirilmesi için topluluğa sunuyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 20.49, 13 Eylül 2021 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. Adaylığı geri çekip, tekrardan HS için işaretliyorum. (hizmetli olmayan kapatıcı) ~StyyxEvet? 11.14, 16 Eylül 2021 (UTC)

Necla - Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 1 saat ve 56 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 1 saat ve 56 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Liseler sadece lise oldukları için kayda değer değildir. Sadece bir tane bağımsız, güvenilir ve kapsamlı kaynak bulabildim. Geri kalan hepsi sıradan "Taban puanı ne?" gibi şeyler. VP:OKUL'u karşılamıyor. ~StyyxEvet? 17.44, 15 Eylül 2021 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Tuba Torun[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 3 saat ve 27 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 3 saat ve 27 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

VP:KİŞİ kriterlerini sağlamadığını düşünüyorum, siyasetçi ve hukukçu yazıyor fakat siyaset kariyerine dair sadece MV adaylığından başka herhangi bir kaynak mevcut değil, MV aday olmuş olması, kişinin siyaset alanında kayda değer olduğunu göstermez, bir diğer taraftan ise PR çalışması olduğunu düşünüyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 19.15, 17 Eylül 2021 (UTC)

 • Zaten defalarca silinmiş, oluşturma korumasına bile alınmış, hızlı silinebilir bence. Tehonk (mesaj) 02.06, 18 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Araştırıldığında kişinin kayda değer resmi bir siyasi makamı veya görevi olmadığı anlaşılıyor.Kutbul (mesaj) 02.29, 18 Eylül 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin VP:KİŞİ sağlanmıyor, kayda değer değil.𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.35, 18 Eylül 2021 (UTC)
 • Kayda değerliğin madde içinde ispatlanamadığı kanaatindeyim. Silinsin. Vincent Vega mesaj? 18.00, 19 Eylül 2021 (UTC)
 • Bir ara hizmetli adayı olmuştum, şimdi dönüp bakıyorum da gerçekten zor... @Vincent Vega sabrınızı hayranlıkla izliyorum. VP:KİŞİ karşılanmıyor. Hızlı silinsin--Kadıköylü Mesaj 18.05, 19 Eylül 2021 (UTC)

Hair of İstanbul[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 10 saat ve 42 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 10 saat ve 42 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Madde reklam dilinde yazılmış, maddenin bir PR çalışması olduğunu düşünüyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 02.30, 18 Eylül 2021 (UTC)

Mehmet Yavuz[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 15 saat ve 27 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 15 saat ve 27 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer değil. Sadece ölümüyle ilgili haberler var. Hızlı Silinsin Kadıköylü Mesaj 07.15, 18 Eylül 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD'liği destekleyecek yeterli bilgi ve kaynak yok Baybarslı (mesaj) 14.05, 18 Eylül 2021 (UTC)

Salim Tümer Apaydın[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 8 saat ve 29 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 8 saat ve 29 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kişinin kayda değerliliği hakkında çok fazla kaynak bulunmuyor. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 00.17, 19 Eylül 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hakkında yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor.  Baran Ahmet  Talk? 09.39, 19 Eylül 2021 (UTC)

Yudum (şarkıcı)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 6 gün, 3 saat ve 28 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 11 gün, 3 saat ve 28 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerlik kriterlerini karşılamamakta. Kimdir nerelidir tarzı haberler kayda değerliğe etki etmiyor. ×Elvorixmesaj 19.16, 19 Eylül 2021 (UTC)

 • Kalsın Kalsın VP:MÜZİK madde 4'ü Seyhan Müzik'ten çıkan Karagözlüm ve Haber Saldım albümleri ile karşılıyor.--Güherçile (mesaj) 20.02, 19 Eylül 2021 (UTC)
VP:MÜZİK'te bir tane IP editörü Seyhan Müziği araya sıkıştırmış tanınmış bir müzik şirketi değil. Kayda değerliğe etki edicek kaynak bulunmamakta. ×Elvorixmesaj 20.18, 19 Eylül 2021 (UTC)
Seyhan Müzik'in tanınmış olmadığını düşünüyorsanız silinmeye aday gösterebilirsiniz.--Güherçile (mesaj) 20.29, 19 Eylül 2021 (UTC)
 • Yorum Yorum Burada en azından iki albümün Seyhan Müzik'ten çıktığı bağımsız olarak doğrulanabiliyor. Barkod numaraları var, çeşitli satış sitelerinde bulunabiliyor, müzik platformlarında Seyhan Müzik etiketi altında bulunabiliyor vs. en azından o kısmı yalan değil ancak şirket hakkında pek fikrim olmadığından kayda değerliği konusunda yorum yapamıyorum. Tehonk (mesaj) 22.18, 19 Eylül 2021 (UTC)

Özgür Doğruöz (müzisyen)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 6 gün, 3 saat ve 28 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 11 gün, 3 saat ve 28 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerlik kriterlerini karşılamamakta. Hızlı silinsin. ×Elvorixmesaj 19.16, 19 Eylül 2021 (UTC)

 • Bu SAS adaylığı, 1, 2, 3, 4, 5 şeklinde her türlü açılması denenmiş bir madde. Belki son yıllardaki çalışmalarıyla bir kayda değerlik sağlanmıştır, henüz kontrol etmedim. Yorum yapacak kullanıcılarımızın dikkatlerine sunarım. Vincent Vega mesaj? 19.41, 19 Eylül 2021 (UTC)

*Kalsın Kalsın VP:MÜZİK madde 4'ü Seyhan Müzik'ten çıkan 3 albüm ile karşılıyor.--Güherçile (mesaj) 20.01, 19 Eylül 2021 (UTC)

Diğer kriterler ne olucak zira sosyal medya hesapları dışında güvenilir ve kayda değerliğe etki edicek kaynak yok. Yeterli kaynak gösterir misiniz kalsın demeden önce? @Güherçile ×Elvorixmesaj 20.15, 19 Eylül 2021 (UTC)
VP:MÜZİK'te "kriterlerden en az birini sağlıyorsa kayda değer oldukları kabul edilir" diyor, hoşnut değilseniz o yönergenin tartışma sayfasında görüşünüzü belirtebilirsiniz.--Güherçile (mesaj) 20.45, 19 Eylül 2021 (UTC)
 • Yorum Yorum Esmerim albümünün içinde bulunan Esmerim parçası YouTube'de Believe Music (BONUS MÜZİK PROD. adına); UMPG Publishing tarafından lisanslanmış. Vurdular parçasını lisanslayan "Videomite Music (Solen Kaset Video Plak Pazarlama adına); Broma 16 ve 1 Müzik Hakları Topluluğu" gözüküyor. Aşk Kalesi parçasında ise lisans bilgisi yok.
Seyhan Müzik resmi kanalındaki videolarda lisanslayan "Netd (Seyhan Müzik adına)" olarak gözüküyor. Seyhan Müzik'le kişinin ilgisi bir tek burada gözükmekte ama Seyhan Müzik Marketplace'de şahısla ilgili bir materyal yok. Keza yapım şirketinin resmi sayfasında da kişiyle ilgili bir bilgi bulunmuyor. Albümlerin Seyhan Müzik'ten çıktığına dair güvenilir kaynak gerekmekte. Vincent Vega mesaj? 20.23, 19 Eylül 2021 (UTC)

Çekimser Çekimser Vurdular adlı albümün o şirketten olmadığı, diğer albümlere basılı olarak erişilemediği ve Vincent Vega'nın sunduğu bilgilere dayanarak görüşümü değiştiriyorum.--Güherçile (mesaj) 20.45, 19 Eylül 2021 (UTC)

 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin VP:KİŞİ kriterleri sağlanmıyor, Discogs, Spotify, Music ve diğer müzik dağıtım platfomlarında bulunması demek VP:KD demek değildir. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 20.47, 19 Eylül 2021 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Tam Vincent Vega'nın yazdığı minvalde bir şey yazıyordum, benden önce davranmış. Seyhan Müzik'ten çıkan herhangi bir albümü olduğu bağımsız olarak doğrulanamıyor. Discogs biliyorsunuz kullanıcılar tarafından düzenlenen bir site, ve viki gibi orada da sayfaları düzenleyen isimleri görülebiliyor. Ve bilin bakalım bu kişinin sayfası kim tarafından düzenlenmiş? Yani o bilgiler kişinin kendisi tarafından eklendiği için güvenilir değil. Youtube'da Seyhan Müzik telifi altında herhangi bir çalışmasını bulamadım. Keza Spotify ve Apple Music'de de Seyhan Müzik etiketi ve telifi altında bulunan bir çalışmasını bulamadım. Discogs'a yüklediği albüm kapaklarından biri sıradan bir fotoğraf kapak bile değil, diğeri amatör elle hazırlanmış bir kapak ve üzerinde Seyhan Müzik'e dair bir şey yok, albüm kapağına benzeyen tek kapak üzerinde de Seyhan Müzik namına hiçbir şey yok, ha olsa da photoshop yapmış derdim bağımsız olarak doğrulayamadıkça. Resmi Seyhan Müzik kaynaklarının hiçbirinde de bulamadım ismini. Dolayısıyla Seyhan Müzik'ten herhangi bir albümünün çıktığını düşünmüyorum. Tehonk (mesaj) 21.20, 19 Eylül 2021 (UTC)